Na topie

Acer przesuwa premierę Predatora X27 - monitora marzeń dla graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: 4K G-SYNC Producenci: Acer

Zainteresowani X27 będą musieli poczekać do przyszłego roku. Cena jeszcze nie jest znana, ale na pewno nie będzie należeć do najniższych.

  • Acer przesuwa premierę Predatora X27 - monitora marzeń dla graczy
A A

Jakiś czas temu pisaliśmy o monitorze Acer Predator X27, który powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Producent najwyraźniej ma jakieś problemy z urządzeniem, więc jego premiera odbędzie się później, niż to pierwotnie zakładano.

Predator X27 został wyposażony w 27-calową matrycę AHVA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px) i częstotliwości odświeżania 144 Hz, a ponadto cechuje się szybkim czasem reakcji reakcji rzędu 4 ms oraz szerokimi kątami widzenia (po 178 stopni w poziomie i pionie). Pod ekranem zainstalowano system śledzenia wzroku Tobii.

Dodatkowym atutem jest wsparcie dla technologi Nvidia G-Sync i Nvidia ULMB (Ultra Low Motion Blur) - pierwsza zapobiega zacinaniu i rozrywaniu obrazu, a druga zapewnia ostry i realistyczny obraz. Warto jednak pamiętać, że do wykorzystania potencjału wymagany jest odpowiednio wydajny komputer z kartą GeForce.

Acer Predator X27

To jednak nie koniec rewelacji, bo producent zastosował też technologię, Quantum Dot, która oferuje szerszą gamę kolorów, większą jasność i nasycenie oraz lepsze odwzorowanie kolorów, a tym samym dużo żywszy obraz. Z kolei funkcja Acer HDR Ultra zapewnia to nie tylko większy i bardziej nasycony gamut kolorów, ale też kilkukrotnie zwiększa zakres luminancji w porównaniu z tradycyjnymi monitorami z technologią dynamic range.

Początkowo monitor miał trafić do sprzedaży pod koniec czerwca tego roku, ale producent poinformował na swoim Twitterze, że teraz jego premiera jest spodziewana w pierwszym kwartale 2018 roku. Cena? Chyba lepiej nie wiedzieć :)

Źródło: Acer

Odsłon: 4061 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij

Monitory w marketplace

  1. Wasek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:07

    Monitor marzeń to on by był jakby miał 32''.

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-08-08 10:11

      Monitor marzeń będzie dostępny za 2-3 miesiące: SWIFT PG35VQ ;)

      https://www.asus.com/Monitors/ROG-SWIFT-PG35VQ/

      Skomentuj

      1. CziKilla
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-08 11:50

        1440? i to niby ma byc wypas?

        Skomentuj

        1. Dudi4Fr
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-08-08 12:05

          3440x1440 w 35" ultra wide z 200Hz do tego HDR 10 i G-sync

          Czego więcej chcieć?

          Skomentuj

          1. CziKilla
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-08-08 12:42

            No ja chcę więcej, 3440 x 2160

            Skomentuj

          2. kokosnh
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-08-08 13:56

            tak jak kolega, ja się strasznie męczę na tych ultra wide, jak bym mógł, to bym chciał 16:10 ( czyli prawdziwe 4k ) lub nawet 4:3 ( czyli HXGA ), im więcej pikseli w górę tym łatwiej mi się pracuje, nie chcę mieć obcinanego dołu. No ale każdy lubi co innego.

            Skomentuj

          3. figer
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-08-08 20:14

            Ja też lubię 16:10 - mam 2560*1600 i dla gracza wydaje mi się to optymalne - do 4K to aby pograć musisz mieć 1080Ti i proca minimum 4,5 Ghz. No ale kto bogatemu zabroni?

            Skomentuj

          4. Wasek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-10 20:54

            Przede wszystkim nie wiem jaka tam jest matryca bo jak jest TN to jest jakiś żart a nie monitor marzeń. Według mnie TN nawet jak będzie miał 600Hz to dalej będzie g***o. Jeżeli chodzi o 21:9 a 16:9 to kwestia gustu. Ale fakt, że rozszerzone 1440p w dzisiejszych czasach to żadna rewelacja.

            Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-08 10:31

        Już przy 32" w 8k ciężko zobaczyć pixele:

        https://www.youtube.com/watch?v=IjpqQwhAVE4

        Skomentuj

      2. figer
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-08 20:17

        Darioz - nie pisz tak, bo ludzie nie rozumieją co to sarkazm i Ci dają minusy.

        Skomentuj Historia edycji

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:09

    Ciekawe, ponieważ Asus zapowiedział chwile później że ich ROG Swift PG27UQ (praktycznie ten sam ekran) wyjdzie w Q3 2017. Czyżby Asus wygrał przetarg na dostawę paneli Samunga?

    Skomentuj

  3. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:20

    Do marzeń to im daleko ze swoim marnym kontrastem i świecącą czernią.

    Skomentuj

  4. aendrju
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:21

    Nie ma 8k więc badziew ;)

    Skomentuj

  5. mesjan
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:39

    Moim marzeniem jest 24' fullhd oled 120Hz.

    Skomentuj

  6. KENJI512
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 11:17

    32" ulltra wide do tego + 200hz i jestem szczesliwy
    QHD lub 4K, bez różnicy :)

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-08 12:05

      SWIFT PG35VQ ;)

      Skomentuj

  7. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 15:03

    Czekaja na karte graficzna, ktora w pelni wykorzysta jego mozliwosci.

    Skomentuj

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-08-08 22:14

      Za 10 lat może coś nVidia wypuści odpowiedniego....