Na topie

Acer przesuwa premierę Predatora X27 - monitora marzeń dla graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: 4K G-SYNC Producenci: Acer

Zainteresowani X27 będą musieli poczekać do przyszłego roku. Cena jeszcze nie jest znana, ale na pewno nie będzie należeć do najniższych.

  • Acer przesuwa premierę Predatora X27 - monitora marzeń dla graczy
A A

Jakiś czas temu pisaliśmy o monitorze Acer Predator X27, który powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Producent najwyraźniej ma jakieś problemy z urządzeniem, więc jego premiera odbędzie się później, niż to pierwotnie zakładano.

Predator X27 został wyposażony w 27-calową matrycę AHVA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px) i częstotliwości odświeżania 144 Hz, a ponadto cechuje się szybkim czasem reakcji reakcji rzędu 4 ms oraz szerokimi kątami widzenia (po 178 stopni w poziomie i pionie). Pod ekranem zainstalowano system śledzenia wzroku Tobii.

Dodatkowym atutem jest wsparcie dla technologi Nvidia G-Sync i Nvidia ULMB (Ultra Low Motion Blur) - pierwsza zapobiega zacinaniu i rozrywaniu obrazu, a druga zapewnia ostry i realistyczny obraz. Warto jednak pamiętać, że do wykorzystania potencjału wymagany jest odpowiednio wydajny komputer z kartą GeForce.

Acer Predator X27

To jednak nie koniec rewelacji, bo producent zastosował też technologię, Quantum Dot, która oferuje szerszą gamę kolorów, większą jasność i nasycenie oraz lepsze odwzorowanie kolorów, a tym samym dużo żywszy obraz. Z kolei funkcja Acer HDR Ultra zapewnia to nie tylko większy i bardziej nasycony gamut kolorów, ale też kilkukrotnie zwiększa zakres luminancji w porównaniu z tradycyjnymi monitorami z technologią dynamic range.

Początkowo monitor miał trafić do sprzedaży pod koniec czerwca tego roku, ale producent poinformował na swoim Twitterze, że teraz jego premiera jest spodziewana w pierwszym kwartale 2018 roku. Cena? Chyba lepiej nie wiedzieć :)

Źródło: Acer

Odsłon: 3461 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. Wasek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:07

    Monitor marzeń to on by był jakby miał 32''.

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-08-08 10:11

      Monitor marzeń będzie dostępny za 2-3 miesiące: SWIFT PG35VQ ;)

      https://www.asus.com/Monitors/ROG-SWIFT-PG35VQ/

      Skomentuj

      1. CziKilla
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-08 11:50

        1440? i to niby ma byc wypas?

        Skomentuj

        1. Dudi4Fr
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-08-08 12:05

          3440x1440 w 35" ultra wide z 200Hz do tego HDR 10 i G-sync

          Czego więcej chcieć?

          Skomentuj

          1. CziKilla
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-08-08 12:42

            No ja chcę więcej, 3440 x 2160

            Skomentuj

          2. kokosnh
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-08-08 13:56

            tak jak kolega, ja się strasznie męczę na tych ultra wide, jak bym mógł, to bym chciał 16:10 ( czyli prawdziwe 4k ) lub nawet 4:3 ( czyli HXGA ), im więcej pikseli w górę tym łatwiej mi się pracuje, nie chcę mieć obcinanego dołu. No ale każdy lubi co innego.

            Skomentuj

          3. figer
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-08-08 20:14

            Ja też lubię 16:10 - mam 2560*1600 i dla gracza wydaje mi się to optymalne - do 4K to aby pograć musisz mieć 1080Ti i proca minimum 4,5 Ghz. No ale kto bogatemu zabroni?

            Skomentuj

          4. Wasek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-10 20:54

            Przede wszystkim nie wiem jaka tam jest matryca bo jak jest TN to jest jakiś żart a nie monitor marzeń. Według mnie TN nawet jak będzie miał 600Hz to dalej będzie g***o. Jeżeli chodzi o 21:9 a 16:9 to kwestia gustu. Ale fakt, że rozszerzone 1440p w dzisiejszych czasach to żadna rewelacja.

            Skomentuj

    2. darioz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-08 10:18

      27 cali to dobra rozdzielczość dla 4K! Piksele muszą być jak najmniej widoczne aby obraz był ostry jak żyleta.
      Ja jednak czekam na monitor 24 cale 8K bo wtedy piksele będą zauważalne dopiero pod dobrą lupą!

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-08 10:31

        Już przy 32" w 8k ciężko zobaczyć pixele:

        https://www.youtube.com/watch?v=IjpqQwhAVE4

        Skomentuj

      2. figer
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-08 20:17

        Darioz - nie pisz tak, bo ludzie nie rozumieją co to sarkazm i Ci dają minusy.

        Skomentuj Historia edycji

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:09

    Ciekawe, ponieważ Asus zapowiedział chwile później że ich ROG Swift PG27UQ (praktycznie ten sam ekran) wyjdzie w Q3 2017. Czyżby Asus wygrał przetarg na dostawę paneli Samunga?

    Skomentuj

  3. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:20

    Do marzeń to im daleko ze swoim marnym kontrastem i świecącą czernią.

    Skomentuj

  4. aendrju
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:21

    Nie ma 8k więc badziew ;)

    Skomentuj

  5. mesjan
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-08 10:39

    Moim marzeniem jest 24' fullhd oled 120Hz.

    Skomentuj

  6. KENJI512
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 11:17

    32" ulltra wide do tego + 200hz i jestem szczesliwy
    QHD lub 4K, bez różnicy :)

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-08 12:05

      SWIFT PG35VQ ;)

      Skomentuj

  7. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 15:03

    Czekaja na karte graficzna, ktora w pelni wykorzysta jego mozliwosci.

    Skomentuj

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-08-08 22:14

      Za 10 lat może coś nVidia wypuści odpowiedniego....