Na topie

AMD szykuje dwie karty Navi - nadchodzą konkurenci GeForce RTX 2060 i RTX 2070?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Navi AMD Radeon Computex 2019 Producenci: AMD Sapphire

Nowe informacje w temacie kart AMD rzekomo miał ujawnić product manager i dyrektor PR firmy Sapphire. Jeżeli wierzyć przeciekom, możemy oczekiwać konkurencji dla słabszych modeli GeForce RTX.

  • AMD szykuje dwie karty Navi - nadchodzą konkurenci GeForce RTX 2060 i RTX 2070?
A A

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę kart graficznych AMD Navi. Firma Sapphire (przypadkowo?) uchyliła rąbka tajemnicy o nowych konstrukcjach. Czego zatem możemy się spodziewać?

Wiemy, że zapowiadane karty będą bazować na układach graficznych z nowej generacji Navi – konstrukcje te wprowadzą całkowicie nową architekturę i zostaną wykonane w niższym, 7-nanometrowym procesie technologicznym. Wiemy również, że producent celuje w średni segment wydajnościowy, poniżej obecnego modelu Radeon VII.

Nowe przecieki pojawiły się na chińskim blogu Zhihu - dane rzekomo miały pochodzić od product managera i dyrektora PR firmy Sapphire, aczkolwiek wpis został już usunięty i radzimy podchodzić do nich z ograniczonym zaufaniem. Z polskiego oddziału dostaliśmy jedynie oświadczenie, że Sapphire nie chce komentować tych plotek.

Według przekazanych informacji, początkowo w ofercie producenta pojawią się dwa modele – przycięty model Pro za 399 dolarów i pełny model XT za 499 dolarów. Mówimy więc o konkurentach dla GeForce RTX 2060 (349 dolarów) i GeForce RTX 2070 (499 dolarów).

AMD - generacje kart graficznych

Według źródła, karty Navi nie zaoferują sprzętowych jednostek odpowiedzialnych za Ray-tracing w czasie rzeczywistym, ale taka technologia ma pojawić się w kolejnej generacji akceleratorów AMD.

Spekuluje się, że nowe karty zostaną zaprezentowane w najbliższy poniedziałek na konferencji AMD podczas targów Computex. Na dostępność konstrukcji będziemy jednak musieli poczekać aż do trzeciego kwartału (Sapphire podobno już planuje niereferencyjne modele, w tym model z serii Toxic).

Źródło: TechPowerUp, inf. własna

Odsłon: 7981 Skomentuj newsa
Komentarze

42

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-21 12:48

    A ankiecie daliście opcje: "Nie, czekam na słabsze (i tańsze) propozycje" ale "Interesują mnie wydajniejsze propozycje" już nie :(

    Skomentuj

  2. sertiel
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2019-05-21 12:49

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    W cenie karty mam ps 4 :D za niedługo ps5

    Skomentuj

    1. Daniel.S
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2019-05-21 13:08

      A telewizor to pewnie jest za darmo, i Xbox live i PlayStation®Plus to też i nie wolno zampomniec żę komputer nie jest tylko do grania. A o cenach gier na konsolach nawet nie wspomnę.

      Skomentuj

      1. ssebti
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-05-21 13:56

        Kupując kartę graficzną dostajesz monitor za darmo? Ceny telewizorów są tak śmieszne, że idzie w tych samych pieniądzach kupić 43 calowy telewizor za cenę 27 cali monitora (mówię tu o urządzeniach 4K). A różnica w cenach gier między PC a konsolami jest marginalna. Abonamenty na poszczególnych konsolach to jest pewna niedogodność, ale za to można liczyć na jaką taką optymalizację gier.

        Skomentuj

        1. apostol
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2019-05-21 15:13

          ale za to można liczyć na jaką taką optymalizację gier.


          gameplay z 30fps i dropy poniżej ?

          Skomentuj

          1. owatanka
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-05-21 17:58

            A jaka 2 letnia karta graficzna w cenie konsoli ruszy gry z raytrackingiem w 60fps?

            Technologia idzie do przodu , ps4 jest slabe ale gry nadal dzialaja w sposob grywalny w najnowszych grach , na 6 letnim kompie kupionym za 3-4 tysiace nie pograsz w najnowsze gry.

            Skomentuj

          2. Legiu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-22 21:30

            Ale za 8 tys. już tak :D

            Skomentuj

          3. rlistek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-05-22 21:48

            A jaka wg ciebie gra chodzi na konsolach w jakości choćby zbliżonej do gier z raytracingiem w tych 60fps?
            Podpowiem ci, że mało która gra na konsoli w ogóle chodzi w 60fps w jakości odpowiadającej PCtowym low-medium +tekstury na high.

            Skomentuj

      2. Zero-Cool
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-05-21 17:22

        Ale po co ta dyskusja? Jak ktoś chce mieć grafikę jak na konsoli kupuje kartę za 300zł, a nie za 3000zł.

        Jak ktoś chce jeździ samochodem nie musi kupować przecież samochodu z klimatyzacją, elektrycznymi szybami, wspomaganiem. Równie dobrze można jeździć samochodem w którym w czasie upałów jest goręcej jak na zewnątrz, taka mobilna sauna, z korbami do otwierania okien i kierownicą dzięki której można wyrobić sobie mięśnie, nawet na karnecie na siłownie zaoszczędzi, dla każdego coś innego...

        Ja w sumie w samochodzie nie potrzebuję żadnych udogodnień, ale niestety nigdy nie przyzwyczaję się do pada i chyba zawsze mój PC będzie więcej wart jak samochód...

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-05-21 21:22

          ja jeszcze rozumiem wydac te 3k zł ale zeby to miało pozniej sens. A prawda taka że na konsolach jest masa dobrych gier ktorych nie ma na PC to choc bym kupił i PC za 30000zł to dalej jest to ograniczenie.
          No chyba ze ktos chce pieca za taką kwote do PUBG albo tym podobnych.

          Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-05-21 14:48

      "It sucks to be poor" ¯\_(ツ)_/¯

      Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-05-21 21:20

      Powiem tak, to ze jest drozej to akurat mozna usprawiedliwic ale to ze pozniej człowiek czeka na 2-3 gry w roku i karta mu sie zestarzeje po 2 latach to juz jest nie do przyjęcia.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-05-21 22:32

        Ale o co Ci chodzi? Ze nikt nie rozwija technologii i gier dla 1% graczy? Jesli liczyć 2080Ti czyli karty, które jakos sobie z RT radza to pewnie 0.05%.

        980Ti - 650$
        1080Ti - 700$
        2080Ti - 1400$

        Tutaj należy się dopatrywać porażki RT bo był to zwykły skok na kase w czasach braku konkurencji.

        A swego czasu wiele forumowych sokołów wypowiadało sie w rodzaju: "hurrrrr duuurrrr gay tracing, promienie, przyszłość, nowa jakość, jak nie masz - przegrałeś życie biedaku"

        Navi miejmy nadzieję wyjdzie bez RT i ostatecznie pieczętująć klęske NVidii. AMD nie musi w najwyższym segmencie walczyć, wystarczy ze sprawi że RT samo obumrze


        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2019-05-21 23:14

          Nie nie o to mi chodzi - chodzi mi o to że na PC po prostu jest mało naprawde dobrych tytułów. W ciągu roku ile masz gier AAA ktore naprawde są godne tego by kupic tą grafe za 3k?
          Swiat zwariował na punkcie produkcji typu fortnite i PUBG. Ciagle tylko battleroyal itp.
          Ile gier na PC ograłes w zeszlym roku i tak z reką na sercu powiesz ze były to bardzo dobre gry? Ile z nich było AAA?

          To o to mi chodzi a nie o rozwijanie technologii.

          Mowisz o klesce NV - uwierz mi ze oni są daleko od klęski, pomimo spadkow sprzedazy.

          Skomentuj

          1. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-22 01:13

            To powiedz ty mi kitamo ile gier ograłeś - a ile faktycznie czasu przy nich spędziłeś? Wiesz ja wolę sobie kupić np takiego 2080 albo 2070 i grać sobie w te wszystkie gry multi w 144Hz w QHD albo i UHD i od czasu do czasu sobie odpalić jakiegoś AAA. Gdzie w tych gierkach multi spędzam większość roku. I te singlowe AAA z konsol choćby ich wychodziło 2-3 razy tyle co na PC to i tak jest za mało. Każdą musiałbym przejść chyba z 5 razy, żeby mieć zajęcie na wieczory czy weekendy.

            Spoko zagrasz sobie w np Days Gone, wbijesz nawet platynę (czy jak wy to tam nazywacie) i ile czasu ci to zajmie? 50h? 100h? Ja w samym PUBG mam ponad 400h a to tylko jedna z gier, w którą regularnie grywam, to takiego Days Gone musiałbym 4 razy przechodzić. Gdzie nie ukrywajmy co innego grać "to samo" w multi z kumplami a co innego przechodzić drugi czy tym bardziej trzeci raz jakąś singlową gierkę.

            Gadanie, że kupno kart graficznych nawet tych droższych jest bezsensu, bo gier AAA na PC jest mało to głupota. Jak ktoś gra tylko w takie gry i na dodatek nie ma wolnego czasu to nawet i konsola czy nawet kupno tych gier i płacenie abonamentu, może być bezsensownym wydatkiem. Zdecydowanie wolę mieć komfort płynnej rozgrywki i grać sobie godzinami w te tytuły które lubię, niż jakieś konsolowe "doświadczenia" w wątpliwych 30 klatkach.

            Ja nie czekam na gry AAA, bo one są tylko jakimś marnym procentem czasu spędzonego w grach. Jak coś wychodzi i mnie interesuje to sobie sprawdzę. Ale już dawno nie skończyłem gry AAA, bo wolę grać z kumplami jakieś multi jak R6 czy PUBG czy coopa jak Division niż poznawać kolejną miałką przewidywalną do bólu historyjkę od Sony.

            Skomentuj

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-22 21:33

            Dokładnie to samo chciałem odpisać.

            Mam wrażenie, że kitamo myśli, że "prawdziwe gry" to tylko to bieganie od osłony do osłony z widokiem TPP i banalną historyjką, a wszystko inne to jakieś profanacje niegodne "prawdziwego gracza".
            Jak sam zauważyłeś, kitamo, "Swiat zwariował na punkcie produkcji typu fortnite i PUBG" ale mówisz to jakbyś twierdził, że zupełnie bez powodu i to czysty przypadek, że akurat tyle ludzi w to gra. Tak samo LOL, DOTA2, CS:GO, Overwatch, R6 - to też nie są "prawdziwe gry", co nie? Jacyś głupcy tylko na to czas marnują, a już w ogóle jak nazwać kogoś kto dla takich gier kupuje czy modernizuje high-endowego PCta. Eh, z kim gadać.

            Skomentuj

        2. awesome1337
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-05-22 00:32

          lol, przecież juz teraz widac ze RT to sukces i amd i konsole będa z tym wchodziły na rynek

          nvidia była po prostu pierwsza w mainstreamie i tyle

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-05-22 07:37

            @Awesome -
            Sila nowych RTX mialy byc rdzenie RT, bez ktorych nowe efekty mialy byc niemoliwe. Jak juz wiemy RT moze sie bez problemu odbywac przy pomocy zwyklych SP czy cuda - kwestia programowania. Dlatego RT jest kolejnym efektem jak "falujace wlosy" Nvidii - roznicy prawie nie widac - poza 50% spadkiem w klatkach.
            Czy potwierdzono juz RT na nastepnych konsolach? Ja mysle, ze nie - bo konsole to kompromis miedzy wydajnoscia i cena/poborem pradu. Dlatego nikt nie zejdzie z QHD do FHD aby jakas kaluza sie swiecila, podobnie jak nikt nie wlacza "wlosow" Nvidii.

            Skomentuj

          2. Koyotek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-22 08:36

            Włosy Nv (Haiworks) są ładne ale TressFx działa lepiej moim zdaniem.

            Skomentuj

          3. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-22 14:09

            >Sila nowych RTX mialy byc rdzenie RT, bez ktorych nowe efekty mialy byc niemoliwe. Jak juz wiemy RT moze sie bez problemu odbywac przy pomocy zwyklych SP czy cud

            nikt nigdy nie powiedział ze sa niemożliwe lol

            RT bez nich może sie odbywac tylko z jaka wydajnoscia??

            Skomentuj

          4. BariGT
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2019-05-22 20:37

            Pooglądaj sobie Linusa - jakiś tydzień temu wyjaśniał jak to NV efektywnie zablokowała możliwośc liczenia RT przy pomocy cuda.

            Rdzenie RT sa wyspaecjalizowane, tylko zwykle jest ich 100 razy mniej niż cuda - przy poprawnej implemnetacji RT , będącym w sumie częścia DX12 liczenie odbić będzie sprawniejsze na cuda czy SP.

            Skomentuj

          5. rlistek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-05-22 21:44

            No i jak próbować poważnie rozmawiać z kimś, kto się powołuje na youtuberów-entertainerów jako autorytet :|.

            Jeśli to twoje "RT da się zrobić bez technologii nvidii" to miałeś na myśli to, że Crytek zrobił demo, to chyba przespałeś jak już dawno zostałeś wyjaśniony, jak Crytek się zdradził z prawdziwą wydajnością kart AMD w tym swoim demie. Jest dokładnie taka sama jak np. pascali w grach RT które już są na rynku, czyli żadna. Okazało się, że nic specjalnego ani nawet odkrywczego Crytek nie pokazał, a jedynie potwierdził to co mówiła nvidia.

            Czy tego chcesz czy nie RT to jest rewolucja w gamingu i za to trzeba chwalić nvidię, bo o ile teraz jest to jeszcze technologia wyłącznie dla entuzjastów, to z każdym rokiem będzie coraz lepiej.
            Dokładnie tak samo było z dyskami SSD. Entuzjaści już od wielu lat siedzą na SSDkach, aż wreszcie w ostatnim czasie zaczynają one docierać do mas i tylko czekać aż dotrą one wreszcie do tych ostatnich przegrywów, którzy dalej gry i programy w 2019 na HDD instalują.

            Skomentuj

  3. xbk123
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-05-21 13:04

    Tych kart jeszcze nie ma, a już się robi nudno. Po takim czasie wielka premiera konkurencji dla 2060-ki i 2070-ki ; - )

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-21 13:48

      Przecież od dawana było wiadomo że to architektura tworzona dla konsol więc mocniejsze jednostki dla szybszych PC pojawią się później.
      Siedzę na cichutkim RX480 i z miłą chęcią zobaczę co Navi pokaże tak w przedziale 100-150W TDP.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-21 21:13

        pokaze tyle ze nie bedzie oplacalo CI sie przesiadac z tego 480.

        Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-21 19:54

      Aby tylko w końcu odpuścili te HBM bo tak jak z R7 - wyjdzie im fajna karta ale za droga.

      Skomentuj

  4. mjwhite
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-21 13:56

    499$ za średni segment ?! Amd poczuło krew.

    Skomentuj

  5. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-05-21 14:10

    W tych cenach będą musieli być dużo wydajniejsi od konkurencji, aby ktokolwiek poza fanatykami kupił te karty.
    Sam czekam na nowe karty AMD, ale te ceny ostudziły mój zapał.

    Skomentuj

  6. apostol
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2019-05-21 14:45

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    płakali stękali nogami kopali jak Nvidia wyceniła Turingi

    RX 3070 konkurent RTX 2060 za $400 bubhubhuubhbhuhbu

    -brak Ray Tracing!
    -brak Ray Tracing!
    -brak Ray Tracing !
    -premiera ponad 6 miesięcy po RTX 2060 !
    -pobór energii dużo większy niż RTX 2060 w 12nm macie to jak w banku arch GCN wam to gwarantuje
    -400 baksów ! gdzie 2060 to $350 obecnie można go wyrwać za 320$
    -$400 to tylko cena MSRP w retailu będzie to grubo $450 za mainstremowa karte

    Skomentuj

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-21 18:02

      Masturbujesz sie jak bys dopiero sie dowiedzial ze navi beda na gcn... wszystkie karty na gcn to rebrandeon i nic z nich wiecej nie wycisna orpocz wiekszego uzysku z 7nm wafli.

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-21 19:58

      2060 aby sobie w tych 3 grach na krzyż slajdy pooglądać? No jak można bez tego żyć? XD

      Skomentuj

  7. xtream
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2019-05-21 16:50

    Niebawem kupiłem 1060 - dlatego nie planuje nowych zakupów.

    Skomentuj

    1. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-22 10:11

      gtx 1060?????? ale wtopa. RX 580 wciąga tą kartę nosem. Im nowsza gra tym większa przepasc miedzy tymi kartami. RX o 20-30% nawet szybszy jest od tego badziewnego 1060 i w dodatku tanszy

      Skomentuj

    2. JEzUS
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-22 16:33

      Niedawno kupiłem albo niebawem kupię ale "niebawem kupiłem" to się w dupsku nie mieści xd

      Skomentuj

  8. dindunuffin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-21 18:38

    Poczekajmy i zobaczmy. Pamietam premiere polarisa i wielki jeczenie i marudzenie jakie to kijowe. Jak kupowalem swojego rx480, to byl wydajnosciowo na poziomie 1060 (+/- w zaleznosc od gry) ale ~20% tanszy. Nie zalowalem. Tym razem tez dam szanse czerownym i poczekam na oficjalne info i ceny zanim polece po rtx'a.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-05-21 21:19

      "Jak kupowalem swojego rx480, to byl wydajnosciowo na poziomie 1060"
      Chyba tylko w DOOMie bo doom mial vulkana ktory lepiej działał pod RXem.
      RX480 po premierze dostawał baty nawet od GTX970 w niektorych grach a w pozostałych od GTX980 czyli kilkuletniej konstrukcji NV.

      https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych?page=0,7

      Druga kwestia - kiedy kupiles? po premierze?
      Ta karta była niedostepna tak długo ze ludziom się znudziło czekanie a w tym czasie NV robila co chciala.

      RX480 to była overhyped karta. Dopiero nastepca czyli RX570 to była udana konstrukcja wiec nawet 20% taniej to paranoja.


      Skomentuj

      1. DragonRed
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-05-22 12:00

        Patrzenie na cyferki w testach gier oczywiście jeszcze oczywiście jeszcze infografikowych to nazwę to 'zaleta' takich osób jak ty.Dlaczego tak napisałem? Bo w zależności w jakim środowisku się znajdziesz albo grupie ludzi to co piszesz jest zaletą dla innych.
        Testy wszelkich gier są właśnie tak przekłamywania i można sobie wyobrazić , że każda ze stron ma rację.Wystarczy , że znajdę w grze 5% czasowo moment gry gdzie procesory / karty graficzne poszczególnych producentów lepiej się sprawują na jednym lub drugim.Polskie redakcje uwielbiają znajdywać miejsca gdzie najlepiej sprawują się procesory i karty graficzne takich producentów jak Intel i Nvidia ale się nie dziwię bo każdy chce zarobić na chleb.
        Trudno jest znaleźć testy z godzinnej rozgrywki oraz zużycia energii elektrycznej z tego czasu gry oraz fps jaki w tym czasie prezentuje dana platforma ale są wideo testy , w których widać już licznik konsumpcji energii elektrycznej czy prawdziwego minimalnego fps w grach.
        GTX 1060 nie dorastał do GTX 980 ale ze względu na inne cechy ten drugi musi ponieść porażkę.
        GTX 1060 6GB jest na poziomie RX 570 8GB a czemu czasami ten pierwszy ma przewagę ? Na to pytanie przecież już dawno możesz sobie odpowiedzieć a mianowicie Intel i Nvidia sterują rynkiem optymalizacji gier a Microsoft musi coś z tym zrobić bo czas i miejsce jest już sposobne do tego by miał w końcu konkurencję dla swojego systemu operacyjnego.
        Chodzi o to , że jak wszystko było by optymalizowane pod AMD to ta firma miała by problem ponieważ było by jej zarzucane jaki wpływ jak monopolista ma na rynek.
        Dlatego lepiej , że Nvidia i Intel mają gdzie się wykazywać bo przez to następnej generacji konsole nie muszą być drogie.
        Miejsce AMD zostało dawno ustalone a konsole nowej generacji z CPU+GPU od AMD ze swoimi TeraFlop mają więcej do powiedzenia niż ta sama liczba TeraFlop na PC w wykonaniu CPU od Intela + GPU od Nvidia.

        Skomentuj

        1. awesome1337
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2019-05-22 15:45

          ale bzdury

          Skomentuj

        2. rlistek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-05-22 22:01

          https://i.kym-cdn.com/photos/images/original/000/548/129/538.jpg

          Skomentuj

  9. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-22 18:34

    i co TDP 500W ?
    AMD może szykować , gwoździe jak zieloni wejdą :P

    Skomentuj

  10. adamgr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-23 07:45

    Obecnie mam 5 letnie AMD i właśnie rozglądam się za nową karta bo stara już nie wydala.
    Niestety obecnie AMD nie ma mi nic do zaoferowania w średnim segmencie.
    Te ich karty to jakieś potężne prądożerne potwory.
    Wydajnościowo porównywalne odpowiedniki NVidii są pod tym względem dużo lepsze.
    Jak na razie NVidia z kartami 16xx i 20xx jest bezkonkurencyjna w segmencie 250-450$.

    i nie mówię tego bez żalu, bo jak sam wspomniałem sporo lat miałem AMD, ale dla czerwonych nie będę kupował zasilacza 2 x mocniejszego i używał komputera jako grzejnika w zimie.

    Skomentuj

  11. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-06-04 00:25

    jajaj
    długo nie czekaliśmy
    na odp zielonych a to początek

    i jeszcze raz pytam autora
    jaka konkurencja
    nie róbmy z siebie ..................