Na topie

AMD już testuje kartę Radeon Instinct z rdzeniem Vega w 7 nm

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Radeon AMD Vega Producenci: AMD

Mowa o akceleratorze Radeon Instinct, który jest wykorzystywany do uczenia maszynowego. Na szczegóły techniczne przyjdzie nam jeszcze poczekać.

  • AMD już testuje kartę Radeon Instinct z rdzeniem Vega w 7 nm
A A

Nowa generacja kart graficznych AMD nadal ma bazować na architekturze Vega, ale zostanie wykonana w 7 nm procesie technologicznym. Właśnie dowiedzieliśmy się, że pierwsza taka karta podobno jest już testowana w laboratoriach producenta.

Mowa o akceleratorze Radeon Instinct, który jest wykorzystywany do uczenia maszynowego. Nieoficjalnie wiadomo, że kartę napędza rdzeń Vega 20 z pamięciami HBM2 – przejście na mniejszą litografię pozwoliłoby zwiększyć zegary i efektywność energetyczną.

Warto dodać, że akcelerator Radeon Instinct MI25 był pierwszą konstrukcją na bazie rdzenia Vega, a dopiero potem trafił on do zwykłych Radeonów. Czy podobnie będzie w przypadku nowych rdzeni Vega w 7 nm? Bardzo możliwe. Przecieki wskazują, że nowe akceleratory Radeon Instinct mają zadebiutować już w drugiej połowie tego roku.

Źródło: AMD News, VideoCardz

Odsłon: 5464 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-04-26 15:02

    To znaczy jedno ,że karta tego typu może pojawić się prędzej niż w czwartym kwartale tego roku.Z całą pewnością to zasługa 7nm od TSMC ,które to już jest gotowe chociażby z produkcją SOC A12 do APPLE i SOC KIRIN 980 do HUAWEI.Będzie co porównywać gdy GF osiągnie w końcu jeszcze lepszy uzysk oraz predyspozycje samej litografii bo można będzie zobaczyć jakie różnice są między 7nm TSMC i GF jeżeli chodzi o taktowania/zużycie energii elektrycznej.Uważałem ,że VEGA w obecnej postaci jest na straconej pozycji ale zobaczymy jakie cudo wyjdzie z tego gdy będzie posiadało dodatkowe jednostki obliczeniowe ,której nie było w normalnej VEDZE.

    Skomentuj

  2. usuniety_c89fe1248fbe
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-04-26 16:28

    Niestety, ale wygląda jakby AMD gdzieś się potknęło i zamiast zrobić jeden duży krok do przodu, żeby nadgonić i zrównać się z NV, to postanowiło iść dalej swoim tempem, niestety lekko w tyle.
    Może te nowe konstrukcje będą dobre, a może znowu ich topowa jednostka powalczy z odpowiednikiem 2070/80 jak dotychczas.

    Czas pokaże, bo ostatnie lata pokazują tylko, że nie ma co się podpalać, tylko należy czekać do wypuszczenia karty i ostatecznych testów.

    Skomentuj

    1. WhiteDrag0n
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-26 17:11

      Iść swoim tempem? AMD stoi w miejscu od dobrych paru lat. O ile Polarisy z serii 400 były naprawdę w porządku, o tyle 500 i Vega nie przyniosły praktycznie żadnych innowacji. Według plotek, Navi będzie celować w średnią półkę - więc jeżeli ktoś chce kupić topowy sprzęt to lepiej niech weźmie tę 1080 lub 2070, bo póki co Radeony w tej lidzie nie powalczą.

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-04-26 17:46

        Polarisy 500 to tylko lekko odgrzane i podkręcone 400-tki, owszem.

        Lecz VEGA (następca Fury) to zupełnie nowa architektura i masa nowych funkcji. Wybacz, ocenianie produktu bez znajomości jego specyfikacji jest sporą głupotą.
        Gamming-owa VEGA jest układem PRO, który BIOS-em i sterownikami jest szlifowany do obsługi API dla graczy.
        Jak myślisz, dlaczego VEGA64 w zwykłym DX11 konkuruje z 1080-tką, w API Vulkan + FP16/32 wyprzedza 1080-tkę o 50% ? (nowy Wolfenstein)

        A są jeszcze elementy tej architektury które wciąż nie znalazły wsparcia w grach. VEGA jest najbardziej zaawansowanym technologicznie GPU na rynku kart do gier. Pod tym względem VEGĘ można porównywać do Volty, a nie odchudzonego Pascala.

        Skomentuj

        1. Finear
          Oceń komentarz:

          -6    

          Opublikowano: 2018-04-26 20:50

          amd zawsze takie do przodu i przyszłościowe

          szkoda ze nikogo to nie obchodzi i słusznie oceniają wydajność na dzień dzisiejszy które jest po prostu biedna

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-04-27 10:08

            Wydajność na poziomie 1080-tki jest dla Ciebie "biedna".
            (bez urazy) "biedny" jest Twój zatruty jadem umysł.

            Skomentuj

        2. chotnik2
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-04-26 23:21

          >Lecz VEGA (następca Fury) to zupełnie nowa architektura i masa nowych funkcji. Wybacz, ocenianie produktu bez znajomości jego specyfikacji jest sporą głupotą.

          Jest taka stara zasada - wiesz ile sa warte nowe funkcje ktorych nikt nie uzywa? Zero.

          >Jak myślisz, dlaczego VEGA64 w zwykłym DX11 konkuruje z 1080-tką, w API Vulkan + FP16/32 wyprzedza 1080-tkę o 50% ? (nowy Wolfenstein)

          Majac 300W TDP vs 180W z 1080, to raczej ciezko, zeby nie konkurowala.

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-27 10:12

            ? Zamiast kibicować rozwojowi i nowoczesnym technologiom, prychasz że ktoś rozwija układy GPU w tym kierunku zamiast w kierunku archaicznego, ponad 8-letniego (!) API DX11 które 80% obliczeń kładzie na 1 rdzeniu x86 i jest dalece nieefektywne w wykorzystaniu zasobów nowoczesnych CPU/GPU.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-27 16:58

            Widac jak male masz pojecie o directx.
            Directx11 akurat swietnie radzi sobie z wielowątkowymi CPU.

            Chcesz cos napisac ale nie wiesz co i nie wiesz o jaki narzut na sterownik chodzi.

            To AMD wlasnie ma problem z DX11 ze wzgledu na narzut sterownika na CPU co powodowało zawsze bottleneck.
            Dlatego po przełączeniu dooma z opengl na vulkana problem znikł i nagle objawiła się niesamowita moc vulkana która tak naprawde jest tym czym DX11 powinien dla AMD być kilka lat temu.

            Skomentuj

        3. kitamo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-04-26 23:24

          Ze jak? jaka zupelnie nowa architektura??
          TO przeciez caly czas GCN wzbogacony o NCU.
          Chlopie gdzie Ty z tymi bajkami? wez sie w koncu ogarnij.

          >Jak myślisz, dlaczego VEGA64 w zwykłym DX11 konkuruje z 1080-tką, w API Vulkan + FP16/32 wyprzedza 1080-tkę o 50% ? (nowy Wolfenstein)

          Co Ty bierzesz ?? daj dostep do tego towaru !!!

          o 50% szybsza vega od 1080? chyba 5%
          I to tylko w wolfensteinie.

          https://www.youtube.com/watch?v=Kqadf7TfMy8&t=24s

          no nie no powod do dumy - zwlaszcza ze vega64 próbuje się równac z kartą która jest o ponad rok od niej starsza :D i w dodatku nie jest najmocniejsza z tej rodziny.
          I to w dodatku - uwaga - w jednej grze od IDS gdzie dobrze wiemy jaki idtech lubi sprzęt.
          A co z resztą gier ?

          https://www.youtube.com/watch?v=nhE1r0hvhZQ

          a i wszystk ojasne.

          no tak, wydajniejsza od 1080 w DX11 na bank jest.
          IDz trolu

          Skomentuj Historia edycji

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-04-27 10:15

            VEGA do gier jest chip-em PRO i wspiera wiele nowych funkcji niedostępnych dla Polaris-ów oraz Pascali.
            Dlaczego w API Vulkan + FP16/32 przegania 1080-tkę o bagatela 50%? Właśnie dlatego.

            Skomentuj

          2. chotnik2
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-04-27 12:32

            >VEGA do gier jest chip-em PRO
            Moze byc jakim chce chipem, PRO, BZDIO, SUPER DUPER.
            Co mnie to interesuje jako klienta ktory kupuje karte do gier? Moze byc i przez kosmitow zbudowana.
            Liczy sie to, ze jak jest do gier to gry maja dzialac dobrze.

            >i wspiera wiele nowych funkcji niedostępnych dla Polaris-ów oraz Pascali.

            Pytanie tylko czy gry wspieraja

            >Dlaczego w API Vulkan + FP16/32 przegania 1080-tkę o bagatela 50%? Właśnie dlatego.

            Wyjatek potwierdzajacy regule. Bedzie wiecej niz 2 gry z Vulkanem to pogadamy.

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-04-27 16:55

            Ja sie pytam gdzie jest te 50% bo nigdzie nie widziałem żadnego 50% - wyzej pokazałem filmik. Jest wypuszczony chwile pozniej po tym jak NV wypusciło już sterowniki pod wolfa.

            Dlaczeto tylko wolfenstein tak dobrze działa i żadna inna gra?
            A tak samo dobrze działa ten wolf w directx ? oh.... wait....

            Człowieczku weź nam to wytłumacz bo odpowiedz jest bardzo bardzo prosta.

            Skomentuj

    2. oxygen3
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2018-04-26 17:34

      Amd nigdy nie dorówna nvidii.

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-04-26 17:51

        Zawsze będą w czymś krok do przodu lub krok do tyłu, nigdy nie będą dokładnie na równi.
        Pozdrawiam ze świata FreeSync, otwartych standardów, wolnego wyboru, technologii wolnych od ograniczeń oraz precyzyjnej kontroli nad hardware oddanej w ręce użytkownika.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-04-26 23:42

          :D normalnie złoto :D piekne słowa :D

          A ja witam w swiecie rzeczywistym a nie fantazji i marzeń o cudach na kiju.

          Skomentuj

          1. taki_jeden
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-04-27 10:03

            Nie ogarniam kolesia. Już nawet nie chce mi się mu odpisywać. Pisze takie fanowskie brednie, że aż w oczy kole.

            Skomentuj

          2. Eternal1
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-27 10:27

            Używam R9 290 oraz synchronizacji FreeSync która była dodana do monitora za FREE, używam też różnych funkcji na poziomie sterownika których brakowało mi w (niezłym poniekąd) Pascalu 1060/3, bądź nie działały (wymuszenie wyższych trybów AA) bądź była oferowana odpłatnie (procesor poklatkowy dla filmów).

            Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu - a w odpowiedzi na tę otwartą relację widzę tylko obelgi i żałosne przekrzykiwanie rzeczywistości. Kompletna bezbronność wobec zaistniałych faktów i kompletna dziecinada.

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-27 17:02

            A ja używam NV i swietnie działającego od 15 lat CUDA :) w co najmniej 10 programach graficznych.
            Uzywam świetnie działającego fastsynca któremu freesync a w szczegolnosci jego działanie może buty co najwyżej wyczyścic (tak tak, fastsync jest za free).
            I nie chce mi się nawet wiecej rzeczy wymieniać bo po prostu takie bzdury wymyślasz na siłę że aż głowa mała.

            Jak już masz się czegoś trzymać tak kurczowo to trzymaj się jednej rzeczy i znajdz konkretny argument i go dopracuj sobie bo wzbudzasz jak widzisz tylko smiech u ludzi tymi komentarzami. I nie pisze tego nawet złośliwie. Po prostu już mi się smutno nawet zrobiło jak widze że prubujesz zawiązać buty ale nie wychodzi.

            Skomentuj

    3. PITUCH1
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-27 10:16

      AMD nie potknęło się tylko wy........ na prostej. zamiast skoczyc o generacje do przodu to dalej w czarnej d....
      i jedyne co potrafia to extra slajdy robić :)

      Skomentuj

  3. Eternal1
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-04-26 17:54

    7nm to bardzo ważny moment dla AMD. Nowa litografia, niekompatybilna z poprzednimi 14nm/14nm+.
    Zarówno sekcja CPU (ZEN2 2019) jaki i sekcji GPU (VEGA/NAVI 2018/2019) czekają spore zmiany.

    Skomentuj

  4. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-27 10:18

    7mm + przyrost wydajności = tym razem 800W TDP ?
    Eneya i podobni zacierają ręce :)