Karty graficzne

ASUS GeForce GTX 1070 Ti w dwóch autorskich wersjach

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2017-10-23

Obydwa modele oferują taką samą specyfikację, ale różnią się zastosowanym chłodzeniem - wersja Strix powinna zainteresować entuzjastów.

Już w najbliższy czwartek zostanie zaprezentowana karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1070 Ti - poszczególni producenci są przygotowani do tego wydarzenia i mają opracowane swoje autorskie konstrukcje. Co przygotowuje dla nas firma ASUS?

W planach producenta są dwie autorskie konstrukcje – Turbo i Strix Gaming. Na pokładzie znalazł się procesor graficzny Pascal GP104 z 2432 rdzeniami CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. W obydwóch przypadkach taktowania są standardowe – 1607/1683 MHz dla rdzenia i 8008 MHz dla pamięci.

ASUS GeForce GTX 1070 Ti Turbo

Wersja Turbo wykorzystuje 2-slotowe chłodzenie oparte o wentylator promieniowy (tzw. turbinę). Konstrukcja ta była już stosowana w poprzednich modelach producenta.

ASUS GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

W wersji Strix Gaming zastosowano 3-slotowe chłodzenie DirectCU III, które powinno oferować lepszą wydajność i wyższą kulturę pracy. Nie bez znaczenia jest też wygląd coolera (wzbogacony o podświetlenie RGB LED).

Jeżeli wierzyć dotychczasowym informacjom, GeForce GTX 1070 Ti zostanie zaprezentowany 26 października, ale na dostępność w sprzedaży poczekamy do 2 listopada.

Źródło: VideoCardz

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  i co pewnie w dniu sprzedaży

  ceny GTX1070Ti na poziomie GTX1080

  xD
  Zaloguj się
 • avatar
  Na razie nie warto dokonywać jakichkolwiek zakupów u Nvidii, bo specjalnie teraz tłuką jakieś zmodyfikowane wypusty i kotlety, bo niedługo wypuszczają nową linię kart, więc ceny spadną. Wtedy chapnę sobie jeszcze jedną 1080 do sli.
  Zaloguj się
  -9
 • avatar
  Szkoda, że wersja "Turbo" nie ma LED'ów. Fajnie by wyglądała, gdyby te białe paski świeciły...
  Taki wygląd a'la "TRON" :D
 • avatar
  Ja posiadam Asusa gf 1070 strix oc jestem ciekaw jaka różnica będzie po między nimi np w 3dmarku