Na topie

Moduł Nvidia G-Sync dla monitora ASUS VG248QE - zobacz montaż

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Peryferia Monitory Karty graficzne Tematyka: G-SYNC Producenci: ASUS Nvidia

G-Sync pozwala na lepszą synchronizację karty graficznej i monitora, rozwiązując przy tym problem „rwań”, zacięć i opóźnień w wyświetlaniu obrazu.

Asus VG248QE monitor w sprzedaży

AA

Nvidia wprowadziła do sprzedaży moduł dla monitora ASUS VG248QE, który pozwala na zsynchronizowanie go z kartą graficzną za pomocą technologii Nvidia G-Sync.

Na czym polega technologia G-Sync? Rozwiązanie to umożliwia zachowanie płynności wyświetlanego obrazu bez jego nieprzyjemnego „rwania” (w przypadku wyłączonej synchronizacji pionowej V-Sync), opóźnień (przy aktywnej synchronizacji pionowej V-Sync) lub też zacięć (przy aktywnej synchronizacji pionowej V-sync i spadkach płynności animacji poniżej 60 klatek).

G-Sync znajdzie zastosowanie w monitorach firm ASUS, Benq, Philips i ViewSonic, a pierwszą kompatybilną konstrukcją jest 24-calowy model ASUS VG248QE – wprawdzie nie jest on fabrycznie przystosowany do nowej technologii, ale do sprzedaży trafił specjalny moduł wprowadzający tę funkcjonalność.

ASUS VG248QE moduł Nvidia G-Sync zdjęcie

Producent twierdzi, że jego montaż trwa 30 minut i powinien sobie z nim poradzić nawet mniej doświadczony klient – w zestawie znajduje się dokładna instrukcja oraz wszelkie wymagane akcesoria. Warto jednak pamiętać, że modyfikacja skutkuje utratą gwarancji na monitor.

ASUS VG248QE specyfikacja przed i po instalacji modułu Nvidia G-Sync
Specyfikacja monitora ASUS VG248QE – przed i po modyfikacji z użyciem zestawu Nvidia G-Sync

Aktualnie moduł G-Sync dla monitora ASUS VG248QE jest dostępny tylko dla mieszkańców Ameryki Północnej i kosztuje 199 dolarów. Niebawem w ofercie firmy ASUS powinien również pojawić się 27-calowy monitor ROG Swift PG278Q z fabrycznie zainstalowanym takim modułem.

Źródło: ASUS, Nvidia, PCPer (foto)

Odsłon: 16211 Skomentuj newsa
Komentarze

40

Udostępnij

Monitory w marketplace

  1. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2014-01-19 15:35

    ahaha Upadli na głowę.Na tej płytce za dużo nie ma a cena z d.

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2014-01-19 15:37

      Bo głównie chodzi o tą mniejszą płytkę (schowaną pod radiatorem):
      http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_newsy/201310/PM/nvidia-gsync-technologia-2.jpg

      Skomentuj

      1. Anavrin990
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-01-19 15:59

        Wiem że to głównie o tą płytkę po środku chodzi bo to jest ten moduł.Ogólnie chodzi o to,że za takie coś tyle kasy dać to miażdżąca przesada.

        Skomentuj

    1. simon96
      Oceń komentarz:

      20    

      Opublikowano: 2014-01-19 15:50

      U nas spokojnie z 800zł, czyli tyle co karta graficzna...

      Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-01-19 19:20

        W takim razie widac wyraznie, ze to nie jest sprzet dla ludzi, co nie maja na karte graficzna, tylko dla tych, co juz taka karte maja i nie chca tych nieprzyjemnych skokow FPS.

        Skomentuj

  2. remi.88
    Oceń komentarz:

    -14    

    Opublikowano: 2014-01-19 15:38

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Czyli jest szansa że do mojego 120hz Benq też się pojawi? Dla mnie spoko - cena trochę wysoka ale dla kogoś kto nie chce zmieniać swojego monitora, to naprawdę dobra opcja.

    Skomentuj

  3. teslae
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2014-01-19 15:52

    za drogo, za tyle to można kupić monitor, co prawda bez tych technologii, ale jednak.
    To w końcu "tylko" płytka, którą na dodatek trzeba samemu zamontować i jeszcze stracić po tym gwarancję.
    No po prostu za drogo.

    Skomentuj

  4. Wolnyfull
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2014-01-19 16:12

    Gra niewarta zachodu dla "płynniejszej" rozrywki, tracisz gwarancje, grzebanie w monitorze i montaż tego może być kłopotliwy oraz dość wysoka cena. Takie urządzenie nie przejdzie. Czekam za FreeSync od AMD.

    Skomentuj

  5. nadro
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2014-01-19 16:15

    Z takimi cenami za moduł G-Sync nie pozostaje nic innego jak poczekać na FreeSync od AMD.

    Skomentuj

  6. Eternal1
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-01-19 16:19

    Przecież ten monitor już w standardzie ma 144Hz (facepalm)
    Gdyby to potrafiło dać jakiś ciekawy efekt na monitorach 60Hz a do tego nie kosztowało tyle co nowa, dobra karta grafiki...

    Czekam na FreeSench od AMD.

    Skomentuj

    1. Aargh
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2014-01-19 17:26

      Chyba nie wiesz o co chodzi z GSync. 144HZ nie maja żadnego znaczenia.

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2014-01-19 18:13

        Jednak mają.
        Do tej pory widziałem 2 testy tej technologii, na 24 i 27 calowych monitorach i oba miały 144Hz a przecież monitory 120/144Hz to totalna nisza rynkowa.

        Dlaczego nie testowano tego na monitorach o standardowym odświeżaniu 60Hz? - czyli jakichś 99,99% monitorów na rynku?

        Skomentuj

  7. R2rrO
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2014-01-19 16:31

    Po obejrzeniu filmiku, pierwsza myśl to - O ja p*&^%e!! Ale ten monitor jest tandetnie wykonany. Zatrzaski, zamiast śrub mocujących - taśma...
    Cena samego monitora to 1,2k zł - ręce mi opadły.

    Później zastanawiałem się, czy kondensator (w zasilaczu tego monitora) był jeszcze naładowany i popieści tego pana ;) Szkoda, jednak nie był...

    Na koniec zobaczyłem wielki radiator, x bracket i trochę kości pamięci :D Co ta NV tam wcisnęła? Jakiegoś starego Ge Force-a ?
    No i najlepsze - od teraz Twój "nowy" monitor, będzie wymagał zewnętrznego zasilacza :D Cegły uwiązanej na przewodzie jak w XboxOne. Huraaaa! :D

    Skomentuj

    1. TurboHydra
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-01-19 18:29

      Tracisz też wejścia obrazu - rozumiem że G-sync ma działać tylko po DP, ale żeby kastrować monitor całkowicie ze złącz(i głośników)...
      Praktycznie cała elektronika została wymieniona. Gdyby jeszcze asus skupywał to co zostało wyjęte...
      Co tam zostało z Asusa? Logo? Bo matryca pewnie od sharpa?

      Skomentuj

  8. michal07901
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2014-01-19 16:42

    Wiele osób na forum ma i7 4770K i mocniejsze sprzęty. Karty typu Titan 780ti w quad SLI i SLI. Wiec wydatek rzędu 800zł i mieć płynny obraż nie zależnie od klatek:) Naprawde jest to fajny sposób dla takich ludzi. Ty marzysz o 780 a inni mają ich aż 4 i czekają na 790/ lub 8xx

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2014-01-19 16:58

      Uważasz, że ktoś z czteroma Titanami ma "śmieszny monitor za 1200 zł"? Co więcej uważasz, że będzie przerabiać samodzielnie zamiast kupić gotowca?

      Nie wspominając, że to tylko połowiczne rozwiązanie jednego z problemów, bo np. mikrostutteringu z powodu SLI nie zlikwiduje.

      Skomentuj

    2. Klasik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-01-19 20:37

      "Wiele osób na forum ma i7 4770K i mocniejsze sprzęty. Karty typu Titan 780ti w quad SLI i SLI."

      Śmiechłem.

      Skomentuj

    1. R2rrO
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-01-19 17:07

      CRT-ki tez mają swoje wady - niestety.

      LCD-ki nie są takie złe, o ile będzie porządna matryca, odświeżanie i kilka innych drobiazgów. No ale po co to wszystko, skoro TN schodzą jak ciepłe bułeczki, nierzadko za chore pieniądze.

      Skomentuj

      1. Balrogos
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-01-19 18:10

        Tak promieniowanie i oczy niszcza :) tak czy siak ja ciagle tesknie za tym obrazem bez opoznien ktory byl odrazu natychmiast bez zadnych opoznien czy flickera no i wyzszymi odswiezaniami co prawda mailem stary monitor ale 1024x768 jechal na 85hz a w CS specialnie gralem 800x600 na 100hz :)

        Skomentuj

        1. R2rrO
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-01-19 21:45

          Ja jechałem długi czas na Eizo z płaskim kineskopem i zabójczym odświeżaniem - właśnie do CS-a ;) No ale już nie gram, więc i preferencje się zmieniły :P

          Skomentuj

        2. IronFe
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-01-20 14:01

          Właśnie mówisz o kłamstwach marketingowych które towarzyszyły wchodzeniu lcd na rynek. Monitory LCD też promieniują i niszczą wzrok

          Skomentuj

          1. Dexterr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-01-20 19:58

            To może łaskawie wyjaśnisz czym i obalisz te "marketingowe kłamstwa". Bo jak byś miał jakiekolwiek pojęcie o działaniu CRT i LCD to swoje rewelacje zachowałbyś dla siebie...

            Skomentuj

          2. Balrogos
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-01-20 20:18

            CRT wydzielaja duze ilosci promieniowania elektormagnetycznego normy ktore pamietam to do minimum 30cm z przodu i 50cm z bokow i tylu monitora, sam mialem czesto przypieczona twarz i skora schodziła, kazdy sprzet emituje promieniowanie ale w w porownaniu do LCD jest ono bardzo male oczywiscie oswietlenie i patrzenie ciagle w ten sam punk psuje wzrok.

            Skomentuj

    2. IronFe
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-01-20 14:00

      Dalej używam swojego crt philipsa 1280x1024 100 Hz i nie zanosi się abym go odstawił. Chociaż miałem kilka lcd u siebie to zawsze do niego wracałem i jeśłi by była możliwość kupna nowego crt 21'' to bym bez wahania takie pudło sobie kupił

      Skomentuj

  9. Lubiem placki
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-01-19 17:09

    Powaliło kogoś z ceną.

    Skomentuj

  10. Balrogos
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-01-19 18:07

    Tyle kasy jeszcze trzeba samemu montować, utrata gwarancji za jedyne 600zł? To ja czekam na Software'ową odpowiedź AMD

    Skomentuj

  11. Artik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-01-19 18:12

    Dla mnie zbędne gówno za 200 dolców. Bonus to utrata gwarancji.

    Skomentuj

  12. radier
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-01-19 18:38

    Brawo dla ASUS'a za monitor posklejany taśmą :f

    Skomentuj

  13. gregotsw
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-01-19 18:41

    Pytanie na co komu ten bajer przy 120 albo 144 Hz monitorze? Mało która konfiguracja zapewnia płynność powyżej 120 kl/s w nowych grach, więc o tearing można być spokojnym.


    llag przy v-sync?

    Rozwiązanie:
    v-sync(triple buffer) + blokada klatek(60Hz - 59 kl/s, 120Hz - 118 kl/s)


    Niski lag, brak tearingu i spadków płynności. Za DARMO.

    Skomentuj

  14. przemek2503pl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-01-19 18:43

    Ale beka :d bravo nvidia bravo przecież barany kupią...walcie się na łeb z tym waszym bajerem.

    Skomentuj

    1. vekio
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2014-01-19 20:12

      Sam się wal na łeb! Jak jest rozwój to narzekanie, jak zastój to narzekanie. Typowa POlska mentalność! Niech chcesz, nie kupuj, nikt cię nie zmusza. Ja czekam na monitor, który będzie miał wbudowany G-Sync i kupuję.
      Jako że to nowość i rozwiązanie hardwarowe, więc wiadomo, że trzeba tą płytkę i to co na niej jest wyprodukować i ponieść wszystkie związane z tym koszta! Jestem przekonany, że cena z roku na rok G-Synca będzie coraz niższa, aż nie będzie większej różnicy w cenie zwykłego monitora, bez tego modułu czy z nim. Wtedy ludzie zaczną doceniać Nvidie, za to że rozwiązała problemy z rwaniem obrazu!!!

      Skomentuj

      1. przemek2503pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-01-19 21:44

        U ale buzia :D bulic kase na karte i jeszcze łache robią ?! jeszcze jakis gówniany gadget żeby lagów nie było ?! niech sie pie..la a ty razem z nimi dlatego że ich popierasz zamiast stac po stronie graczy którzy "płaca i wymagaja" żeby dostawali płynna rozgrywkę za kase która wydali na sprzęt.

        Skomentuj

  15. Artik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-01-19 20:37

    Zobacz i przekonaj się jaki procent ludzi lubi to zasrane G-Sync. nie wątpię że z czasem stanieje, aż tak stanieje że zniknie z rynku. Po porównaniu tego tandetnego monitora z tym modułem i bez niego dalej nie widzę większych zmian i nie rozumiem za co dać 200 dolarów. Oczywiście w Polsce nie będzie to 612 zł a co najmniej 150-200zł więcej.

    Skomentuj

  16. Klasik
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-01-19 21:09

    Nie mam pojęcia, skąd nagle wzięło się zapotrzebowanie na tego typu produkty (nigdy nie zwróciłem uwagi na to irytujące zapewne rwanie), ale jednego jestem pewny: tego modułu nie chciałbym nawet za darmo.

    Skomentuj

  17. szafa_23
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-01-19 21:16

    Ciekawe czy gwarancja na monitor nie przepadnie:)

    Skomentuj

    1. IronFe
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-01-20 13:56

      Oczywiście ze przepadnie jak sam to zrobisz. Odpłatnie może Ci to zamontować serwis Asusa za 200 zł i gwarancji nie stracisz

      Skomentuj

  18. Ian666
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-01-19 21:55

    Upadli na głowę z montażem. Monitor miał być przystosowany do łatwego montażu tego ustrojstwa a Tym czasem oni rozbierają go do zera i wyłamują fragmenty metalowej obudowy za pomocą kombinerek bo się płytka nie mieśco :))

    Oczywiście potrzebujesz do tego własne kombinerki i sprężone powietrze aby opiłki nie zrobiły zwarcia XD

    Skomentuj

  19. szujeq
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-01-20 04:42

    ja się już od jakiegoś czasu zastanawiam po co tak właściwie we współczesnych monitorach jest coś takiego jak częstotliwość odświeżania. Przecież to było potrzebne wyłącznie na potrzeby kineskopów CRT. w przypadku plazmy i LCD spokojnie można by zrobić mechanizm bez tych zbędnych Hz... - wystarczy, że do monitora będzie przesyłany obraz i będzie się on utrzymywał do momentu przesłania kolejnego obrazu, częstotliwość mogłaby tutaj występować ale pod postacią "częstotliwość graniczna" czyli maksymalna ilość FPS a nie jej stała wartość. Dzięki takiemu mechanizmowi tearing, przycięcia przy FPS nie będącym dzielnikiem Hz monitora, przycięcia z powodu zmiany FPS i tona innych zjawisk ubocznych nie miała by w ogóle miejsca.

    Skomentuj

  20. znik70
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-01-20 05:24

    Widzę że montaż tego badziewia jest dla kogoś kto niejednego składaka już złożył, i na 100% będzie uważał na kable.
    Też się zastanawiałem kiedy gościa grzebnie kondensator z zasilacza :P
    "podziwiam" też brak uziomu hehehe :) już widzę "monterów domowych" którzy złąpali ładunek na domowym dywanie :P
    do tego zewnętrzny zasilacz. naprawdę nie dało się zmieścić? porażka. xbox one / 360 i ...... amiga 500 się kłania :P

    Jak dla mnie porażka. Utrata złącz, da się żyć. ale w monitorze multi wykastrowanie dźwięku? żałosne.
    Ci co mają forsę i tak poczekają na kolejny monitor.
    A co do rwania, cóż. Winna jest grafika a nie monitor. Nie sądzę by to rozwiązanie się przyjęło. Takie ATI ogłosi "nasz obraz jest płynny na każdym monitorze, nawet TV HDMI" i będzie pozamiatane, po czym to samo ogłosi Nvidia grzebiąc tę "wspaniałą" technologię.

    Skomentuj

    1. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-01-21 20:58

      No tak ....... jak rozebrałeś Amigę 500 i włożyłeś samemu zasilacz do środka to miałeś wtedy wewnętrzny :-DDD