Na topie

Asustor otwiera się na Linux - nowość dla użytkowników NAS-ów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Wybrane serwery NAS firmy Asustor otrzymały Linux Center. To rozwiązanie, na którym najwięcej zyskać mają programiści.

 • Asustor otwiera się na Linux - nowość dla użytkowników NAS-ów
A A

Wśród największych plusów systemów operacyjnych Linux znajdują się swoboda, szybkość działania i dostęp do aplikacji zoptymalizowanych pod kątem zastosowań profesjonalnych. Dlatego też w kierunku ich zwolenników ukłon zrobił właśnie Asustor.

Jeden z kluczowych producentów sprzętu do firmy udostępnił aktualizację oprogramowania, dzięki której wybrane serwery NAS zostały wzbogacone o Linux Center. Jest to rozwiązanie umożliwiające uruchomienie linuksowej dystrybucji bezpośrednio z dysku sieciowego oraz korzystanie z kompatybilnych z nią programów. Według Asustora ta nowinka „zamienia NAS w komputer o nieograniczonych możliwościach”. Tym bardziej że (korzystając z HDMI) taki linuksowy pulpit można wyświetlić na przykład na monitorze.

Linux Center zapewnia obsługę dla pulpitu i serwera Debian 8, a instalacja ogranicza się do kliknięcia jednego jedynego przycisku. Dzięki temu użytkownicy NAS-ów mogą w prosty sposób uzyskiwać dostęp zarówno do Linuksa, jak i podstawowego systemu serwera, jakim jest ADM 3.0 i wykorzystać potencjał drzemiący w obu tych OS-ach.

„Aktualizacja wprowadzona przez Asustora przeznaczona jest głównie dla programistów, którzy tworzą właśnie w tym środowisku. Linux znany jest bowiem z dużej swobody, jaką twórcy systemu zapewnili koderom. Inną mocną stroną Linuxa jest bogaty wybór różnorodnych aplikacji” – zachwala producent.

Z aktualizacji mogą skorzystać użytkownicy serwerów NAS (wyposażonych w przynajmniej 4 GB pamięci RAM) z serii AS31 i AS32, AS50 i AS51, AS61, AS62, AS63 i AS64 oraz AS70.

Źródło: Asustor

Odsłon: 4564 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. raffal81
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-20 16:52

  Wystarczy wirtualizacja, sam z niej korzystam na swoim serwerze.

  Skomentuj

 2. armin_van_buuren
  Oceń komentarz:

  -6    

  Opublikowano: 2017-09-20 22:14

  Nie rozumiem kto tego będzie używał. Przecież Linux nie ma nic wspólnego z zastosowaniami profesjonalnymi a już tym bardziej z szybkością działania. Ludzie, którzy używają Linuxa (stare komputery i nie stać ich na Windowsa) nie kupią takiego NASa. To tylko wyciąganie kasy za dodanie niepotrzebnych funkcji.

  Skomentuj

  1. benutzer
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-09-21 10:52

   Chłopie, jakbyś nie wiedział, to linuxa instaluje się od modemów Huawei E3372 po data center. Przejrzyj sobie statystyki TOP500 https://www.top500.org/statistics/list jak twierdzisz, że linux nie nadaje się do biznesu. Wilka lat temu jeszcze były jakieś pojedyncze platformy z Azuze, a teraz to nie ma ani jednego. W domu mam router za 11$ na którym też linux działa. Możliwości takiego QTS 4,3 a Windowsa, którego zachwalasz są nieporównywalnie większe w pewnych aspektach. Taki Windows Home nawet nie ma szyfrowania plików więc o czym tu mowa. W domu mam raczej mocny PC z i7, 16 GB RAM, SSD, legalnym Windowsem Pro i właśnie myślę o takim qnamie, bo urządzonko za 1000 zł ma więcej możliwości niż mój PC za 4 razy tyle.

   Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!