Karty graficzne

BFG prezentuje GTX 295 z wodnym chłodzeniem - koniec z kanapką

z dnia 2009-06-10
Adrian Warsiński | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Wkrótce na półki sklepowe zawita nowy Geforce GTX 295 od BFG. Co wyróżnia go od innych dotąd nam znanych Geforców GTX 295?

Karta będzie miała dwa ciekawe rozwiązania. Po pierwsze, zamontowanie gotowego już bloku wodnego firmy Danger na PCB karty, który będzie chłodzić całą kartę - rdzeń, sekcję zasilania i pamięci. Po drugie, to jeden z pierwszych modeli serii GTX 295, który nie będzie wersją "kanapkową" lecz będzie bazować na jednej płytce PCB - co powinno w teorii obniżyć trochę cenę tej karty.

Karta będzie charakteryzować się ponadto dwoma rdzeniami GT200 (rewizja b) z 240 procesorami strumieniowymi oraz 1792MB (896MB na rdzeń) pamięci GDDR3 z 448-bitową magistralną. Zegarów taktujących jak i ceny nie podano, ale wiadomo ponadto jeszcze że karta będzie objętą wieczystą gwarancją i całodobową obłsugą techniczą.

Źródło: Hexus, expreview

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wkradła się literówka: bitoą a powinno być bitową:D
 • avatar
  gdybym wygrał w totka właśnie to bym sobie kupił
 • avatar
  "nie będzie wersją "kanapkową" lecz będzie bazować na jednej płytce PCB - co powinno w teorii obniżyć trochę cenę tej karty."

  Niestety to tylko teoria. Prawdą jest że wyprodukowanie tej karty będzie nieco tańsze. Jednak z tego co wiem to NVIDIA nie planuje narazie żadnych obniżek.

  PS. moja własna teoria - cena GTXów spadnie dość wyraźnie po pojawieniu się pierwszego układu GT300, żeby mu nie robić konkurencji. Ameryki może tym nie odkryłem ale swój sąd wyrazić mogę :P
 • avatar
  chyba musiał bym wziąć kredyt żeby ją kupić:D
 • avatar
  Czekam z niecierpliwością na odpowiedź ATI/AMD!
  Zaloguj się
 • avatar
  piękna ta bestia :)
  ojj chciał bym miec takie w TRI-SLI