Na topie

Już 700 tysięcy osób korzysta z systemu BLIK

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Coraz więcej chętnych do korzystania z systemu płatności mobilnych BLIK. W czerwcu 2015 BLIK zainstalowany był już na 700 tys. urządzeń mobilnych.

BLIK

AA

System płatności mobilnych BLIK stale zyskuje nowych użytkowników. System opracowany przez Polski Standard Płatności, obecny na rynku od czterech miesięcy, w czerwcu był zainstalowany już na 700 tysiącach urządzeń przenośnych. Z BLIK korzystać mogą posiadacze kont oraz aplikacji mobilnych: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo.

BLIK to metoda płatności, która umożliwia wykonanie szybkich transakcji bezgotówkowych przy pomocy telefonu. System umożliwia płacenie w około 50 tysiącach sklepów stacjonarnych, takich jak: Sephora, Venezia, Stokrotka, North Fish, w kasach sieci Multikino oraz przychodniach Lux Med. Dzięki BLIK można sfinalizować również transakcje w kilkunastu tysiącach sklepów internetowych. Jedno co musimy zrobić, to wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze oraz zaakceptować go na swoi smartfonie.

BLIK umożliwia nie tylko płatności bezgotówkowe z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. To główna, ale nie jedyna funkcja systemu. BLIK umożliwia również wypłaty z 5,5 tysiąca bankomatów na terenie całego kraju bez konieczności używania karty płatniczej.

Z myślą o użytkownikach systemu na początku maja bieżącego roku ruszyła nowa strona blikmobile.pl, która jest specjalnie zoptymalizowana pod ekrany smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Strona powstała w zgodzie z koncepcją „mobile first”, a od momentu uruchomienia witryny odwiedziło ją prawie 90 tysiecy osób, z czego 77% to użytkownicy urządzeń przenośnych.

System BLIK jest niewątpliwym sukcesem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego młody wiek i krótką obecność na rynku. Grono użytkowników powiększa się nieustannie, podobnie jak liczba partnerów akceptujących tę metodę płatności, co dobrze rokuje na przyszłość.

Źródło: United PR

Odsłon: 15366 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. rafalddd
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-06-25 16:10

  Nie mogę znaleźć apki w sklepie Play... Gdzie to można pobrać ?

  Skomentuj

  1. portals
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2015-06-25 16:14

   Zazwyczaj obsługa BLIKu znajduję się w aplikacji na telefon banku.

   Skomentuj

   1. rafalddd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-25 16:17

    A rzeczywiście. Mam to w aplikacji mBanku. THX

    Skomentuj

 2. MaxDamageDA
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-06-25 20:45

  Nie mam smartfona, ale możliwości fajne :)

  Skomentuj

  1. Amshel
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-06-26 15:54

   zartujesz? czemu bez paypass? limit to 50 zl na transakcje, tak jest z kazda karta w Polsce. jak martwisz sie, ze ktos ukradnie Ci karte to ustawiasz sobie limity dzienne na transakcje bezgotowkowe, jak i to Cie nie przekonuje to zakupujesz pakiet bezpiecznej karty czy jak to sie tam zwie w Twoim banku, bulisz 5-10 zl miesiecznie i spisz spokojnie ze jak stracisz karte, to ubezpieczenie pokrywa.

   co do aplikacji to moze dziadzieje, ale co innego karta w reku (moze byc NFC jesli masz dualsima) a co innego jakis badziewiasty programik, ktorego niewiadomo kto napisal i niewiadomo jakie jeszcze ma ukryte funkcje poza reklamowanymi

   Skomentuj

   1. xMhLx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-26 18:28

    Czyli w przypadku kradzieży/zgubienia mam możliwość utraty tylko określonej kwoty poprzez limit dzienny albo płacenie co miesiąc "na wszelki wypadek" podczas gdy można tego problemu w ogóle nie mieć. W kwestii bezpieczeństwa dochodzi również kwestia prostszego odczytania informacji o karcie paypass.

    Porównanie karty do "badziewiastego programiku" genialne, zwłaszcza że płatności przez BLIK są prowadzone poprzez aplikacje, które wydały banki.

    Skomentuj

  2. bizum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-06-30 10:28

   a czy myślisz że BLIK nie jest zabezpieczony? Przecież żeby uruchomić aplikację banku musisz podać hasło - i tu jest więcej kombinacji niż 10000 w pinie do karty.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!