Na topie

BLIK - płatności z banera mają olbrzymi potencjał

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

A gdyby tak nie trzeba było przechodzić przez klasyczne procesy płatności, lecz już w momencie oglądania baneru reklamowego mieć możliwość dokonania transakcji? To nowy pomysł BLIK.

 • BLIK - płatności z banera mają olbrzymi potencjał
A A

BLIK sprawił, że dokonywanie płatności w Internecie stało się niezwykle łatwe i szybkie, a ostatnio rozpoczął realizację pomysłu, dzięki któremu uproszczenie osiągnie jeszcze wyższy poziom. O co chodzi? Ano o płatności z banera.

We współpracy z fundacją WWF Polska, operator BLIKA, czyli Polski Standard Płatności uruchomił publiczny test nowego rozwiązania płatniczego. Polega ono na tym, że na banerze reklamowym pojawia się króciutki formularz, pozwalający zrealizować transakcję.

Dzięki temu, że wspomniany formularz znajduje się bezpośrednio na banerze, a wypełniając go, wystarczy podać adres e-mail i wygenerowany w aplikacji mobilnej kod BLIK (żadnych numerów kart czy danych logowania), rozwiązanie jest szybkie, ale też bezpieczne. 

Dla użytkowników oznacza to komfort, dla przedsiębiorców zaś większą szansę na skuteczne prowadzenie kampanii. Sprzedaż może wszak odbywać się równocześnie z reklamowaniem – to bowiem dokładnie ten sam etap. Dodatkowo baner tego typu może być umieszczony właściwie na dowolnej stronie internetowej.

Jedyne, co może niepokoić, to bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Bo choć w teorii jest ono zwiększane, ostatecznie nie jest wykluczone, że będzie inaczej. Można jednak wierzyć, że Polski Standard Płatności zadba o odpowiednią weryfikację reklamodawców, którym pozwoli na wprowadzenie płatności z banera reklamowego.

BLIK sóweczka

Pierwszym takim reklamodawcą, jak wspomnieliśmy, jest WWF Polska. Z poziomu baneru użytkownicy mogą przekazać darowiznę, aby wspomóc akcję ratowania sóweczki, czyli najmniejszej sowy występującej w naszym kraju. Można wybrać 5 zł, 10 zł lub dowolną inną kwotę, a za każdą „dychę”, PSP dorzuca jeszcze złotówkę.

„Wprowadzamy zupełnie nowy sposób robienia zakupów w internecie. To nie tylko duża wygoda dla kupującego, ale także znaczne przyśpieszenie całego procesu zakupowego, a więc korzyść dla sprzedawcy” – powiedziała Magdalena Kubisa, Dyrektor Rozwoju Biznesu Polskiego Standardu Płatności.

„BLIK pozwala na szybkie wykonywanie płatności online bez konieczności przechodzenia przez klasyczne procesy płatności. Kreacje reklamowe wzbogacone BLIKIEM w świecie online są świetnym przykładem na to, jak dobrze wykorzystać atencję reklamową klientów doprowadzając do realnej transakcji płatniczej” – dodała.

Źródło: Polski Standard Płatności, WWF Polska

Odsłon: 8994 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. Grundi
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2019-03-19 12:48

  Dzięki temu,(...) , rozwiązanie jest szybkie, ale też bezpieczne.

  2 akapity niżej:

  Jedyne, co może niepokoić, to bezpieczeństwo takiego rozwiązania.

  :D :D

  Skomentuj

 2. Grundi
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-19 12:48

  Dzięki temu,(...) , rozwiązanie jest szybkie, ale też bezpieczne.

  2 akapity niżej:

  Jedyne, co może niepokoić, to bezpieczeństwo takiego rozwiązania.

  :D :D

  Skomentuj

 3. MarioA
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-19 13:06

  Apple Pay. Klikam "pomagam" przykładam palec i gotowe. Tak by można było to zrobić. Google ma chyba podobne równie bezpieczne rozwiązanie. Wpisywanie kodów to trochę cofanie się wstecz. Blik super sprawa, ale spóźniona o 10 lat. Płatność w sklepie Blikiem to jakieś nieporozumienie a nie wygoda. Na stronach też musisz najpierw odpalić apkę bankową, i wygenerować kod. Potem go wklepać w formularz. Normalnie lata 90-te. Szybciej taki mtransfer zrobię już nawet. Nie bardzo rozumiem jakie korzyści niesie Blik w dzisiejszych czasach.

  Skomentuj

  1. BARTOL48
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-03-19 13:51

   Na stronie musisz wklepać kod ale to i tak szybciej jakbyś miał pisać numer karty itd. Poza tym kod jest jednorazowy więc nikt danych karty nie przetrzymuje. Płatności telefonem przez GPay wymaga NFC.

   Skomentuj

   1. MarioA
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-19 14:29

    Akurat nie korzystam z Google, więc nie wiem jak tam to jest rozwiązane. Na coraz większej ilości stron pojawia się płatność Apple Pay, oraz operatorów płatności np. payu gdzie wystarczy przyłożyć palec do czytnika w macbooku i nic poza tym. Ale to ekosystem Apple. Mam jeszcze wpiętą kartę do kilku zagranicznych serwisów skąd idzie subskrypcja, ale też pewnie kwestia czasu. Apple Pay nie pozwala na identyfikację, gdyż numer karty jest za każdym razem losowy, zawsze to mniej możliwości profilowania. Sądziłem, że Gpay da się podpiąć pod Windows z laptopem z czytnikiem.

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-03-19 14:34

     Da się, ale nie jest tak szeroko implementowany w sklepach internetowych.

     Skomentuj

    2. gormar
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-03-19 17:16

     MarioA, BLIKiem możesz płacić bez przepisywania kodu. Wystarczy, że zezwolisz na zapamiętanie sklepu/pośrednika płatności i wtedy po wybraniu tej metody płatności od razu na telefonie dostaniesz powiadomienie do zatwierdzenia.

     Z tego co wiem pracują również nad możliwością zastąpienia PINu odciskiem palca. Jak również płatnościami zbliżeniowymi (dzięki NFC). Wtedy to praktycznie niczym nie będzie się różniło od ApplePay.

     Skomentuj Historia edycji

 4. jarekzon
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2019-03-19 15:38

  Porzuciłem to, raz że niebezpieczne, a dwa, za każdy przelew 50 gr. Mam ich gdzieś skoro mogę robić w inny sposób przelewy za darmo.

  Skomentuj

  1. gormar
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-19 17:21

   Pewnie korzystałeś z BLIKa do przelewów na numery telefonu, ale opłata jest zależna od twojego banku a nie tego systemu płatności.
   Co do bezpieczeństwa to jak ktoś umie czytać ze zrozumieniem i nie jest zbyt łatwowierny to nie będzie tak łatwo przy pomocy BLIKa go oszukać, gdyż na telefonie otrzymuje informację o kwocie i sklepie/systemie płatności z którego korzysta. Problemem jest, że ludzi, którzy tak o sobie myślą, a są w błędzie, jest cała masa.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!