Na topie

Call of Cthulhu to intrygująca przygodówka na kilkanaście godzin

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Call of Cthulhu to detektywistyczna przygodówka w lovecraftowskim klimacie. Jeżeli te słowa was nie przekonują, to prawdopodobnie nie jest to gra dla was, ale jeśli podoba wam się to połączenie, to koniecznie czytajcie dalej…

 • Call of Cthulhu to intrygująca przygodówka na kilkanaście godzin
A A

Jeżeli twórczość H.P. Lovecrafta, detektywistyczne przygodówki i dzieła francuskiego studia Cyanide (a więc przede wszystkim seria Styx) to coś, co lubicie, nie będziecie w stanie przejść obojętnie obok Call of Cthulhu.

Wcielając się w postać prywatnego detektywa nazwiskiem Pierce, gracz będzie przemierzał świat, szukając wskazówek i rozwiązując zagadki podczas śledztwa dotyczącego tajemniczego morderstwa pewnej rodziny, a prowadzącego do samego Cthulhu.

Twórcy ujawnili, że na szczegółowe śledztwo trzeba będzie przeznaczyć przynajmniej 12 (a w większości przypadków raczej 15) godzin. W tym czasie przyjdzie graczowi podjąć sporo trudnych decyzji, które będą miały wpływ na zdrowie psychiczne protagonisty, a ono z kolei na ciąg dalszy wydarzeń.

Call of Cthulhu screen

Autorzy, opisujący swoje dzieło jako psychologiczny horror, przygotowali kilka różnych zakończeń, ale gdy bohater popadnie w obłęd, nie będzie zdolny do podejmowania racjonalnych decyzji, przez co pewne rozwiązania staną się dla niego niedostępne. Przechodzenie gry kilka razy może więc mieć w tym przypadku sporo sensu.

Call of Cthulhu zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera gry odbyć ma się jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo kiedy dokładnie. Na razie musimy zadowolić się zapisem rozgrywki, który kilka dni temu ujrzał światło dzienne, a który zwiastuje naprawdę świetny klimat:

Źródło: Wccftech, Dark Side of Gaming

Odsłon: 3596 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
  1. Kiciulek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-22 14:45

   Cthulhu fhtagn! Ia Dagon! Ia Hydra!

   Skomentuj

 1. Ghola
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-22 17:38

  Hastur! Hastur! Hastur! :P

  Skomentuj

  1. hasturknox
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-23 10:25

   Hastur ? Czyżby ktoś tracił zmysły ? ;-D

   Skomentuj

   1. Ghola
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-26 14:40

    Oj tam oj tam, od niewielkiego szaleństwa jeszcze nikt nie umarł! ;P

    Podobno ... xD

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!