Na topie

Canon docenił stałe zasilanie w tusz - nowe drukarki PIXMA

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Drukarki i skanery

Kategoria: Foto Akcesoria Drukarki i skanery Drukarki i skanery Tematyka: Canon PIXMA Producenci: Canon

Canon PIXMA G1400, G2400 i G3400 to nowa kategoria drukarek PIXMA z systemem stałego zasilania w atrament

Canon PIXMA G

AA

Canon wprowadził do oferty pierwsze drukarki PIXMA wyposażone w system stałego zasilania atramentem CISS (Continuous Ink Supply System). Modele Canon PIXMA G1400, G2400 i G3400 są, według producenta, w stanie wydrukować na jednokrotnie napełnionych pojemnikach z tuszem nawet 7000 stron w kolorze i 6000 stron czarno-białych.

Nie jest tajemnicą, że producenci drukarek atramentowych sporo część zysków czerpią ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych. W końcu nadchodzi jednak taki moment, kiedy trzeba zaproponować coś więcej niż tylko kosztowne tusze. Ostatnio kwestia oszczędności energii, ekonomicznej eksploatacji jest zresztą bardzo głośnym tematem. Dotychczas systemem stałego zasilania w atrament w konsumenckich produktach chwalił się przede wszystkim Epson. Teraz przyszła pora na Canona, który w wielu regionach jest liderem rynku atramentówek.

Canon PIXMA G1400
Canon PIXMA G1400

Canon PIXMA G2400
Canon PIXMA G2400

Canon PIXMA G3400
Canon PIXMA G3400

Canon PIXMA G4100 dysponuje wyłącznie funkcją druku, natomiast dwa pozostałe modele pozwalają również na skanowanie i kopiowanie (rozdzielczość skanera CIS 1200x600 dpi). Wszystkie drukarki oferują rozdzielczość druku 4800x1200 dpi (wyposażono je w dwie głowice typu FINE, dla czerni i koloru), a minimalny rozmiar kropli tuszu to 2 pl (pikolitry).

Choć deklarowana liczba wydruków sugeruje przeznaczenie biurowe, to nowe drukarki sprawdzą się również przy druku fotografii. Wydruk standardowej odbitki foto o rozmiarach 10x15, w najwyższej jakości, uzyskamy po jednej minucie.

Canon CISS

System CISS to w przypadku drukarek Canon cztery pojemniki z tuszem. Jeden zawiera czarny tusz pigmentowy, a trzy pozostałe barwnikowe tusze w kolorze cyjanowym, magenta i żółtym. Pojemniki są widoczne od przodu drukarki co ułatwia monitorowanie poziomu atramentu. Uzupełnianie tuszu odbywa się z pomocą buteleczek z atramentem. Symbol tuszy stosowanych w nowych drukarkach to GI-490.

Canon CISS widok pojemniki

Canon PIXMA 3400 oprócz funkcji kopiarki dysponuje również modułem Wi-Fi. Pozwala on korzystać ze wszystkich dobrodziejstw komunikacji sieciowej. Od bezpośredniego zdalnego wydruku ze smartfonów i aparatów wyposażonych w Wi-Fi, a skończywszy na drukowaniu poprzez sieć.

Dodatkiem do wszystkich nowych drukarek jest oprogramowanie Canon My Image Garden. Jedną z jego funkcji jest dostęp do Creative Park gdzie znajdziemy szablony do tworzenia spersonalizowanych kartek czy wycinanek.

Źródło: Canon

Odsłon: 17278 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
 1. maoper77
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2015-12-01 17:47

  Moim zdaniem to jest doskonały patent. Nie trzeba biegać i szukać modelu kartridża.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2015-12-02 09:05

   ja używałem kombajnu za 150zł z małymi zachipowanymi tuszami. to był koszmar ze strony Epsona. poszedłem do sklepu, i za wielokrotnie wyższą cenę kupiłem prościutką drukarkę L100 (teraz są wyższe modele o identycznej funkcjonalności). tusze tanie, mam ją już 2 lata i dopiero będę kupował pierwsze tusze. eksploatacja banalna.
   jedyną rzeczą do poprawki jest tusz odpadowy. problemem jest to, że jest on wylewany z tyłu drukarki na celulozową matę (tzw. pampers), a w chipie drukarka zlicza mniej więcej ilość tego wylanego tuszu. i tu pojawia się problem, bo standardowe oprogramowanie nie pozwala na reset tego licznika, a szkoda. pogrzebałem w necie i znalazłem resetowaczke. bez tego drukarka odmawia wydruku. w roli celulozy sprawdza się też odpowiednio złożony i przycięty papier z ręczników jednorazowych, choć niektórzy robią prosty adapter (rurka) i montują dodatkowy zbiorniczek na odpady.

   Czy w modelu canona te problemy zostały właściwie rozwiązane, nie wiem, oby. generalnie lepsza tak drobna uciążliwość, niż mikrotusze które przy byle wydruku kosztują fortunę, i których nie da się sensownie zregenerować. a zamienniki w razie jakiejś awarii pozbawiają nas praw gwarancyjnych.

   duże dolewane tusze są na tyle tanie, że do tego nawet nie opłaca się robić zamienników, więc mamy tylko oryginały.

   Tak w podsumowaniu, zmiana drukarki z taniej na drogą (najprostszy dostępny model) z zasilaniem stałym pozwoliło mi w ciągu roku zaoszczędzić całą cenę zakupionej drukarki.

   Skomentuj

 2. kamil112234
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2015-12-01 19:36

  "Modele Canon PIXMA G1400, G2400 i G3400 są, według producenta, w stanie wydrukować na jednokrotnie napełnionych pojemnikach z tuszem nawet 7000 tysięcy stron w kolorze" 7000 tysięcy to 7 milionów, no nieźle

  Skomentuj

  1. Karol Żebruń
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2015-12-01 19:44

   Oj tam. Już poprawione :)

   Skomentuj

 3. usuniety_8704ca09e5e0
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-01-06 19:47

  Te drukarki ze stałym zasilaniem Epsona a teraz i Canona są bardzo fajne ale nawet najdroższe modele nie mają automatycznego dupleksu, dla mnie to nieporozumienie produkować drukarkę która przeznaczona jest do wydruku wielu stron i nie dać tej opcji.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!