Na topie

Polacy robią grę na Oculusa - oto Detached

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kosmiczna eksploracja i rywalizacja - taką produkcją katowickie studio Anshar Studios chce przywitać rzeczywistość wirtualną.

Detached

AA

Rzeczywistość wirtualna będzie przyszłością elektronicznej rozrywki? Jeśli tak, to Polacy chcą mieć w tym swój udział. Najpierw ekipa gliwickiego The Farm 51 zapowiedziała swoją technologię Reality 51 (którą mieliśmy przyjemność sprawdzić w akcji), a teraz Katowiczanie z Anshar Studios przedstawili Detached – pierwszoosobową przygodówkę tworzoną z myślą o goglach Oculus Rift i HTC Vive.

Rywalizacja, eksploracja i przetrwanie – to trzy najważniejsze cechy polskiego Detached. Gra wrzuca nas w sam środek futurystycznego świata science fiction i każe stanąć po stronie jednej ze zwaśnionych korporacji. 

Na początku był wybuch…

Akcja rozpoczyna się po katastrofie kosmicznej (będącej wynikiem wybuchu bomby jednej z korporacji), z której przetrwać udało się niewielu – uściślając: tobie i jednemu z twoich wrogów. Cel – przechytrzyć przeciwnika i bezpiecznie wrócić na swoją planetę. 

Detached stacja

Podczas rozgrywki czeka nas mnóstwo eksploracji kosmicznej (będzie otwarty świat), wiele zagadek do rozwiązania oraz walka o zasoby, takie jak paliwo czy tlen. W zależności od wybranej frakcji zmieniać będzie fabuła, ale też wyzwania, a przez to i sposób rozgrywki.

Samą formę zabawy twórcy określają jako „eksploracyjna wersja trybu CTF [capture the flag]” znanego przede wszystkim ze strzelanin, tyle tylko że tu obejdzie się bez większej przemocy. A wszystko w specyfice PvP (gracz kontra gracz).

„Cały zespół jest w pełni skoncentrowany na tym, by Detached było niezapomnianym przeżyciem VR i zapewniało maksymalny poziom immersji” – zapowiada dyrektor generalny studia, Łukasz Hacura.

Detached wybuch

Premiera jesienią

Gra Detached powstaje z myślą o komputerach osobistych i zapewni wsparcie dla gogli rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift oraz HTC Vive. Premiera planowana jest na trzeci kwartał tego roku. Cena gry wyniesie około 100 złotych, ale na G2A już teraz ruszyła przedsprzedaż, w której tytuł ten dostępny jest z 20-procentowym rabatem.

Czy warto? Sprawdźcie poniższy zwiastun i sami zdecydujcie:

Źródło: Anshar Studios

Odsłon: 4703 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. Dżon Rambo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-01-28 08:53

  Dead Space

  Skomentuj

  1. freezoid
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2016-01-28 09:31

   Raczej Adr1ft

   Skomentuj

 2. dawid_dj
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-01-28 16:34

  Zapowiada się interesująco - mrocznie i klimatycznie w świecie SF.

  Skomentuj

 3. piccardo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-01-28 19:40

  Jak na razie to wymagania sprzętowe zapowiadają się interesująco :D bo obecnie żadna karta nie potrafi płynnie tego odtworzyć a trzeba najlepiej dwie aby każda podawała z osobna obraz na jedno oko ale i tutaj technologicznie to kuleje :p poczekamy sobie jeszcze...

  Skomentuj

  1. ModeratorChodziWRurkach
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-01-29 15:13

   Nie ma żadnego renderingu osobno dla jednego i drugiego oka. Nie mam pojęcia skąd ludzie takie bajki wymyślają sobie. Bardziej przydałoby się coś w stylu technologii Kyro, która byłaby w stanie wyrenderować perspektywę dla drugiego oka przez dodanie do pierwszej perspektywy brakujących teksteli i wycieniowanie wierzchołków. Ewentualnie warto też spróbować z dodaniem do shadera funkcji cieniującej ten sam wierzchołek dla obu perspektyw jednocześnie.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!