Na topie

Dropbox staje się potężnym narzędziem dla biznesu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Platforma chmurowa doczekała się nowych funkcji, które znacząco usprawnią pracę w pojedynkę i w grupie.

 • Dropbox staje się potężnym narzędziem dla biznesu
A A

Jedna z najpopularniejszych platform chmurowych dla biznesuDropbox – właśnie staje się lepsza, dzięki zmianom wprowadzanym do mobilnych i desktopowych aplikacji. To mnóstwo nowych funkcji dla pracowników indywidualnych oraz zespołów.

Najważniejsza nowość w aplikacji na iOS to opcja skanowania dokumentów za pomocą kamery smartfona. Wystarczy zrobić zdjęcia artykułów, rachunków czy rysunków, a Dropbox samodzielnie przekształci zdjęcie w dokument tekstowy (OCR).

W Dropboksie na iUrządzenia pojawił się także nowy system komentarzy, który umożliwia zapisywanie notatek odnoszących się do konkretnych fragmentów dokumentu. To powinno znacząco usprawnić pracę w grupach.

Także na komputerach Windows i Mac usługa Dropbox doczekała się nowości. Przede wszystkim: możliwości udostępniania plików bezpośrednio z Eksploratora lub Findera (odpowiednio), to znaczy – z menu kontekstowego.

Dropbox pozwala też wreszcie na udostępnianie katalogów z prawami „tylko do odczytu”. Wkrótce pojawić mają się również: opcja podejrzenia poprzednich wersji zapisanego dokumentu, dzięki czemu możliwe będzie śledzenie zmian oraz narzędzie informujące o tym kto i ile razy otwierał dany plik.

Dropbox ma już ponad 500 milionów zarejestrowanych użytkowników i wygląda na to, że nie zamierza zwalniać. Usługa ma potencjał, by stać się bardzo przydatnym narzędziem w biznesie. 

Źródło: VentureBeat

Odsłon: 5256 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. wizdar
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-06-23 18:46

  Raczej chce się upodobnić do office online lub google docs.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!