Na topie

Ostateczny dowód na to, że era Game Boya już się skończyła

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Ta dziewczynka najwyraźniej chciałaby zagrać na Game Boyu, ale jego ekran wydaje się zepsuty – zupełnie nie reaguje na dotyk.

Ostateczny dowód na to, że era Game Boya już się skończyła

A A

Wystarczyło kilka godzin, by film „Trying to play Game Boy” na YouTube został obejrzany ponad pół miliona razy i stał się tzw. viralem. Nic dziwnego – przedstawia walkę uroczej dziewczynki z nieintuicyjnym (przynajmniej dla niej) sterowaniem w gadżecie, które w latach 90. minionego stulecia było czymś, czym jest nowy iPhone dzisiaj – spełnieniem marzeń i dostawcą mobilnej rozrywki:

Żyjemy w dotykowej erze – nie tylko smartfon, ale też kuchenka elektryczna czy biletomat na dworcu są obsługiwane poprzez stukanie palcem o ekran. Ta dziewczynka nie pamięta czasów, gdy było inaczej – gdy do sterowania używało się fizycznych przycisków. Próbuje więc i próbuje, ale stara technologia Nintendo za nic ma sobie te trudy. 

I choć można się śmiać, my pewnie wyglądaliśmy podobnie, próbując korzystać z urządzeń naszych ojców. Może pamiętacie jakieś sytuacje, gdy stara technologia okazała się dla was tak zaskakująca? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się w komentarzach. Ciekawe też, jaki interfejs będzie standardem, gdy dziewczynka z filmu będzie miała swoje dzieci. Być może wtedy macanie ekranu będzie czymś „nie do zrozumienia”… 

Źródło: DailyMail, Kotaku. Foto: Chris Cohoon/YouTube

Odsłon: 3977 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij

Gadżety w marketplace

  1. labik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-25 08:47

    Pokemon Yellow. Grało się B)

    Skomentuj

  2. DreamerDream
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-25 09:37

    Jeżeli ktoś chce się poczuć staro polecam kids reaction. Aż staro człowiek się czuje.
    https://www.youtube.com/watch?v=Uk_vV-JRZ6E
    https://www.youtube.com/watch?v=0lvlbRQq1UM
    https://www.youtube.com/watch?v=a_hGqF_GNV4

    Skomentuj

    1. kamil_18_19
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-09-25 10:35

      Na tych filmikach to mam wrażenie, że dzieci są z USA.

      Skomentuj

      1. labik
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-09-25 11:31

        z matrixa

        Skomentuj

    2. cyberant
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-25 11:46

      tam jeden dzieciak przestraszył się jak usłyszał dźwięk ze słuchawek.. więc to raczej nie jest reprezentatywna grupa. chyba że wśród idiotów z USA...

      Skomentuj

      1. gormar
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-09-25 15:47

        Przestraszył się, gdyż wcześniej manipulując przy walkmanie ustawił sobie maksymalną głośność.

        Skomentuj

  3. zakius
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-25 13:13

    ale przecież ekran dotykowy to koszmarny kontroler, ani pisać się nie da ani grać ani nic

    Skomentuj

    1. hjgvcygv
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-25 14:18

      Wszytko się da, to że ty nie nie umiesz nie znaczy że się nie da.

      Skomentuj

      1. zakius
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2017-09-25 14:52

        da się też żyć bez nogi, ale czy to znaczy, że mam ją sobie odrąbać z własnej woli?

        Skomentuj

        1. hjgvcygv
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-09-25 15:46

          To zależy od ciebie ;) Dla mnie ekran dotykowy jest bardzo wygodny, mam w danym momencie wszystko co potrzebne, a jak klawiatura jest zbędna to nie zajmuje pół ekranu jak lata temu...

          Skomentuj

          1. Raider0001
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-25 21:01

            Dotyk jest ok do prawie wszystkiego, co ma pod to specjalnie zaprojektowany interfejs, proste gry jak saper OK, wszystkie inne nie ok, jest lag, nie ma precyzji, nie ma prędkości i nie ma czucia i raczej nigdy nie przegoni myszki z klawiaturą czy pada. Jasne dziecko nie rozpoznaje interfejsu przyciskowego i nic w tym dziwnego skoro najpierw zabawę rozpoczynało z jakimś smartfonem czy tabletem, które docelowo urządzeniami gamingowymi nie są, ale wieścić koniec ery Game Boya z tego powodu ? nie sądzę, potomkami Game Boya w tym sensie są nadal pady dołączane do konsol stacjonarnych a nawet przenośnych jak Switch... przecież to jest bezpośredni dowód na kontynuacje ery Game Boya!

            Skomentuj Historia edycji

  4. miedzianek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-25 22:36

    Analogicznie wg artykułu można by powiedzieć, że wszelakiej maści pady powinny odejść do lamusa...