Na topie

EIZO DuraVision FDF2405W: 23,5" monitor z odświeżaniem 240 Hz - niebawem w sprzedaży

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Monitory Producenci: EIZO

Nowy model został wyposażony w matową matrycę TN LED o rozdzielczości Full HD i oferuje funkcję redukcji rozmycia obrazu.

EIZO DuraVision FDF2405W monitor zdjęcie

AA

W ofercie firmy EIZO pojawił się monitor DuraVision FDF2405W, który zmniejsza rozmycia i opóźnienia wyświetlanego obrazu oraz sprawdzi się podczas wyświetlania zdjęć satelitarnych.

Nowy model został wyposażony w 23,5-calową, matową matrycę TN z podświetleniem LED, która może wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z odświeżaniem 240 Hz. W przypadku materiałów o częstotliwości 120 Hz klatki są podwajane, a przez to redukuje się ich rozmycie oraz efekt zmęczenia oczu.

Zastosowana matryca charakteryzuje się jasnością do 450 cd/m2, kontrastem 5000:1, czasem reakcji 4 ms (GTG) oraz kątami widzenia 176 stopni (dla pionu i poziomu). Ponadto została ona wyposażona w opatentowany układ stabilizujący poziom jasności ekranu w ciągu kilku minut po uruchomieniu monitora lub wyjściu z trybu czuwania. Z kolei funkcja Digital Uniformity Equalizer zapewnia równomierność podświetlenia i koloru, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na konstrukcję matryc monitorów LCD. Wykorzystywana technologia przeciwdziała wahaniom jasności i chrominancji, zapewniając wyrównany i stabilny obraz.

EIZO DuraVision FDF2405W monitor odświeżanie schemat

Dzięki zastosowaniu technologii 3D LUT wyświetlane kolory dobierane są indywidualnie z trójwymiarowej tabeli RGB, co w efekcie poprawia addytywne mieszanie kolorów przez monitor, czyli kluczowy wyznacznik jego zdolności do wyświetlania neutralnych odcieni szarości na zdjęciach satelitarnych.

Na uwagę zasługuje również zgodność z gammą EPD (Equal Probability of Detection), zdefiniowaną przez United States National Geospatial Intelligence Agency (Amerykańska Narodowa Agencja Wywiadu Geoprzestrzennego). Tryb EPD zapewnia, że każdy stopień gradientu między czernią a bielą może być wykryty, co ułatwia wyświetlanie obiektów i detali, które w innym przypadku byłyby trudne do zauważenia. W efekcie monitor uwidacznia subtelne różnice odcieni w nierozpoznanych obszarach obrazów satelitarnych i zdjęć lotniczych

DuraVision FDF2405W został wyposażony w wejścia DVI-D i DisplayPort, a dzięki 3-pinowemu złączu mini-DIN, przez które generowany jest 120 Hz sygnał synchronizacyjny, może on wyświetlać obrazy 3D przy użyciu systemu active shutter 3D. Dodatkowo producent udostępnił 2-portowy hub USB 2.0.

Specyfikacja monitora EIZO DuraVision FDF2405W:

  • matryca: matowa TN z podświetleniem LED
  • przekątna: 23,5 cala (59 cm)
  • rozdzielczość: 1920 x 1080 px (16:9)
  • kąty widzenia: 176° w pionie i poziomie
  • jasność: 350 cd/m2 (w trybie redukcji rozmycia), 450 cd/m2
  • kontrast: 5000:1
  • czas reakcji: 4 ms (gray to gray)
  • złącza: DVI-D, HDMI, 3-pin mini-DIN, 2x USB 2.0
  • pobór mocy:
    • 70 W (maksymalny)
    • 34 W (typowy)
    • 0,7 W (tryb oszczędzania energii)
    • 0,5 W (tryb spoczynku)
  • wymiary:
    • bez podstawy: 563,5 x 325 x 63 mm
    • z podstawą: 563,5 x 342 - 517 x 245,5 mm 
  • waga:
    • bez podstawy: 5,8 kg
    • z podstawą: 8,4 kg

Monitor EIZO DuraVision FDF2405W trafi do sprzedaży w październiku, ale jeszcze nie wiadomo ile wyniesie jego cena.

Źródło: EIZO

Odsłon: 6399 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. Dunny
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2013-09-25 07:44

    ...matryca TN :/

    Skomentuj

    1. Mulciber
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2013-09-25 10:53

      Przecież to nie jest monitor dla grafików...

      Skomentuj

  2. DragDay7
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-09-25 08:49

    O ile między 60 a 144 Hz różnica jest ogromna to przy 240 Hz nie sądzę by ludzkie oko wyłapało zmianę. Do tego koszt sprzętu który wyświetli 240 fps w dzisiejszych grach, haha. Powyższy monitor to już bajer, chociaż gdybym sam go miał to biegałbym z "patrz jaka różnica między 60 a 240 Hz!". Każdemu kto przejdzie z 60 na 120 Hz spuchną wory z radości, przy 240 to bym chyba oślepł.

    Skomentuj

    1. Cacek93
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-09-25 13:36

      120Hz to max dla ludzkiego oka.
      Płynność jest miodna i ja w rzeczywistości, wiec lepiej być nie może.
      Moim zdaniem 240Hz jest robione pod 3D, aby można było grać w trójwymiarze przy 120Hz.

      Skomentuj

      1. Mulciber
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-25 15:05

        Czytaliście wy w ogóle newsa? Przecież nie jest stworzony z myślą o grach tylko zastosowaniach profesjonalnych

        Skomentuj

        1. Cacek93
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-09-25 19:10

          Znajdź mi zastosowanie profesjonalne dla monitora TN @ 240Hz?
          Przeznaczony to on może profesjonalnego gamingu w CS"a...

          Skomentuj

          1. Mulciber
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2013-09-25 23:32

            Naprawdę czytałeś tego newsa o-o"? Masz właśnie w nim przykład. Do dokładnego przeglądania zdjęć satelitarnych czy lotniczych. Żeby się wzrok nie męczył przy godzinach pracy. Nie ma tam NIC o grach.

            Skomentuj

          2. yamata
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-26 01:40

            On nie czytał. Przeczytał tylko nagłówek. Całość, przeczyta dopiero przy 240Hz... ;)

            Specjalizowany monitor do przeglądania danych wywiadowczych z satelitów jest dla niego bardziej fantastyczny, niż udawanie komandosa w CS...

            Żałosne...

            Skomentuj

          3. Mulciber
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-09-26 20:52

            Nawet nie dane wywiadowcze ale szukanie i opisywanie różnych odłamków po katastrofach, przeglądanie zdjęć z wykopalisk archeologicznych, kryminalistyka, wszelka administracja drogowa. I pewnie jeszcze dużo innych niszowych zajęć o których nawet istnieniu nie wiemy a tam jacyś biedni ludzie siedzą i oglądają zdjęcia skrawek po skrawku :P

            Skomentuj

          4. Cacek93
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2013-09-26 21:17

            Chyba nie wiesz jak działają monitory LCD, że piszesz o męczeniu wzroku.
            Odświeżanie miało znaczenie przy CRT, gdzie aby wzrok jakoś mógł funkcjonować to trzeba było ustawiać co najmniej 85Hz. Podajcie jakieś konkrety, bo piszecie bzdety bez żadnych argumentów.

            Skomentuj

      2. Anavrin990
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2013-09-26 00:17

        hrabin: i cacek93:

        Czysty kit z tymi 240 Hz.Już z 144 pojechali nieźle,ale teraz to maxymalnie.
        Człowiek widzi do 75 Hz jak by nie wiedzieliście.

        Skomentuj

        1. Cacek93
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2013-09-26 21:18

          Serio? Ma 120Hz i wiem co mówię. Porównywałem z 60Hz, 75Hz, 100Hz, 120Hz i 144Hz.
          Do 120 potrafię odróżnić bez problemu, później już nie więc nie wmawiaj mi, że nie zauważę różnicy skoro ją widzę.

          Skomentuj

  3. Paweł Kowalski
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-09-25 09:05

    są jakies 2560x1440 przy 120 lub 144hz?

    Skomentuj

    1. Oktawian
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-09-25 16:13

      No właśnie. Dobre pytanie. Najlepiej 27'' na ips. Szukałem ale nie licząc jakiejś 3-D ściemy nie mogłem znaleźć.

      Skomentuj

      1. yamata
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-09-26 01:42

        A ile pieniążków przygotowałeś na ten cel? Bo jak masz mało, to możesz czekać, aż "Avatar" stanie się rzeczywistością...

        Albo "Matrix", choć tam monitorów najwyższych lotów nie posiadali... ;)

        Skomentuj

    2. scooby
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-09-26 09:05

      Obecnie brak takowych, sam szukalem dla siebie.

      Jak poszukasz na forach to znajdziesz jedynie informacje o jakims specyficznym monitorze Samsunga ktory ma robiony OC czestotliwosci wyswietlania - dla mnie to brzmi dziwnie ale ponoc takie przerobki niektorzy "spece" robia.

      Skomentuj

  4. Cacek93
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-25 19:12

    "W przypadku materiałów o częstotliwości 120 Hz klatki są podwajane, a przez to redukuje się ich rozmycie oraz efekt zmęczenia oczu."
    Że co? To jakaś wierutna bzdura...
    Mam Samsunga 2233RZ i nic nie jest podwajane jeśli dostarczę 120 klatek z gry, tylko monitor wyświetli po prostu 120 różnych obrazów, jeśli dostarczę na przykład tylko 60 klatek to monitor wyświetli jedną klatkę dwa razy, tak to działa przy prawdziwych 120Hz w monitorach.

    Skomentuj

  5. yamata
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-09-26 01:44

    A podświetlanie to z jaką częstotliwością działa? Bo to ono ponoć głównie rąbie po oczach???