Na topie

EIZO prezentuje monitor FORIS FS2735 dla wymagających graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Tematyka: FreeSync Producenci: EIZO

27-calowy panel IPS, na którym gry prezentowane będą w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli.

FORIS FS2735

AA

EIZO planuje poszerzenie swojej oferty o kolejny monitor. Ujawniono właśnie bliższe szczegóły dotyczące modelu FORIS FS2735, który, przynajmniej wedle zapowiedzi, przeznaczony będzie dla wymagających graczy.

Ci spodziewać powinni się tutaj 27-calowego panelu IPS, na którym ich ulubione gry prezentowane będą w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Z ujawnionych informacji wynika, iż monitor będzie mógł pochwalić się także częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz, jasnością 350 cd/m2 oraz kontrastem 5.000:1.

Producent postara się o technologię FreeSync, która odpowiada za eliminację zacinania się animacji i rozrywania klatek podczas gry. Co ciekawe, jednocześnie zastosować chce autorskie rozwiązanie EIZO Motion Blur Reduction. Pojawić mają się również technologie Smart Insight oraz Smart Resolution, które EIZO wprowadziło w swoich modelach już wcześniej.

Warto dodać też, że zastosowane zostaną tutaj rozwiązania G-Ignition Mobile i G-Ignition Drive. Dzięki pierwszemu monitor współpracować ma ze smartfonem i wyświetlać w rogu powiadomienia. Korzystając natomiast z urządzenia mobilnego można będzie zmieniać parametry monitora. Druga funkcja da z kolei sposobność do przechowywania profili z różnych gier.


Specyfikacja techniczna EIZO FORIS FS2735:

  • przekątna: 27 cali (68,5 cm)
  • matryca: IPS
  • rozdzielczość: 2560 x 1440 pikseli
  • częstotliwość odświeżania: 144 Hz
  • jasność: 350 cd/m2
  • kontrast: 1.000:1 (5.000:1 z Contrast Enhancer)
  • kąty widzenia: 178/178 stopni

Premiera EIZO FORIS FS2735 planowana jest na końcówkę tego roku. Nie poznaliśmy niestety ceny, w jakiej monitor będzie oferowany.

Źródło: techpowerup, youtube

Odsłon: 8504 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij

Monitory w marketplace

  1. bartu99
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-06 17:38

    "Dzięki pierwszemu monitor współpracować ma ze smartfonem i wyświetlać w roku powiadomienia."
    Autor popełnił błąd :D Zamiast w roku powinno być raczej w rogu ;)

    Skomentuj

    1. Ruda Zazulla
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2015-08-06 17:50

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Przestan sie czepiac i marudzic. A co do monitora, to na co graczom panel IPS? Graczom wystarczy matryca TN z 1ms odswierzania. Glebia kolorow z "cywilnych" kart to i tak 8bit na kolor. Ach ten marketing.

      Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-06 17:53

        Mi tez odradzali tn i nie żałuje jego zakupu .

        Skomentuj

        1. exposiure
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-08-06 18:34

          Jak się nie ma bieżącego porównania, to wszystko jest dobre ;)

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-08-06 19:56

            Mam Eizo FS2333 więc jakieś porównanie mam .

            Skomentuj

          2. arturho7
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-07 16:51

            a z czym go porównujesz?

            Skomentuj

          3. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-07 21:12

            z BenQ XL2720Z

            Skomentuj

      2. Yaceek
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-08-06 18:57

        Gracz nie kupuje IPS ze względu na 10bit z karty tylko przede wszystkim ze względu na kąty widzenia. Przy TN musisz być idealnie na wprost monitora by nie mieć żadnych różnic między dolną częścią ekranu a górną. Im większy monitor tym ciężej o idealne położenie. W IPS natomiast takiego problemu nie ma.

        Skomentuj

          1. kokosnh
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-08-07 00:29

            Wystarczy ze dasz czarne tło, to zaraz zobaczysz.

            Sam mam IPS, brat ma 2 TN i nie narzekam, wiercę się na fotelu, a wszystko widzę idealnie.

            Skomentuj

          2. kokosnh
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-07 15:04

            Proszę cie, nie chodzi mi o podświetlenie, chodzi mi, że widzisz szarość przy 2 rogach przy TN

            Skomentuj

          3. prime27pl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-08-07 21:13

            nic z takich

            Skomentuj

      3. Sabakuk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-07 10:35

        Nie każdy gracz musi grać w gry FPS albo nie każdy musi mieć parcie na bycie prosem.

        Reszty nie skomentuję.

        Skomentuj

  2. czarnobrody
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-06 17:49

    Tani to zapewne nie będzie.

    Skomentuj

  3. b1tzz
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-06 18:37

    Miałem okazję grać na 24-calowym monitorze dla graczy od tejże firmy i niestety zawiodłem się. Niestety do BENQ 144Hz nie umywa się. Albo mają zbyt wolny procesor obrazu, albo matryca nie została odpowiednio przystosowana do tak wysokiego odświeżania.

    Może w tym przypadku nie zawiodą.

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-06 20:00

      Ciekawie prawisz , na jakim grałeś ? bo akurat mam eizo i benq i jakoś nie widzę tej przepaści .

      Skomentuj

      1. b1tzz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-06 21:17

        O, o, o na tym:
        http://www.eizo.pl/monitor/foris-fg2421-pl/

        Skomentuj

      2. zakuman
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-06 21:27

        prime mam dokladnie ten monitor co ty i niestety w wielu grach bez vsync ani rusz, gta V dopiero teraz mniej rwie po tylu update'ach, to samo wiedzmin3. Nie jest to jakas masakra ale jednak ja juz sie przymierzam powoli do zmiany na cos z Gsync ips lub freesync, musze tylko doczytac aby byc pewnym/

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-07 10:16

          No widzisz a ja nie widzę takiego czegoś ...może dlatego że grafika daje stałe 60 fps .

          Skomentuj

  4. Triangullar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-06 22:26

    Posiadam model EIZO FORIS FG2421 i jestem bardzo zadowolony. Polecam monitory tej firmy :D

    Skomentuj

  5. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-07 00:31

    Przy obecnej technologii, medium przesyłowych i możliwościach kart graficznych, wydaje się to najlepszy monitor na rynku dla bogatego gracza. choć pewnie z 3.5 tys zł, ale jeszcze parę lat temu, tyle kosztowały monitory WQHD 27' IPS 60 Hz

    Skomentuj

  6. damianox89
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-08-07 09:01

    Nie dość ze design kozacki to jeszcze IPS, 144 Hz, to rozdzielczość 2560x1440. Przydał by się jeszcze taki 23-24 cale z FHD + IPS + 144 Hz.

    Skomentuj

  7. rafer_alston
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-07 09:15

    Wiadomo jakie ma opóźnienie ten monitorek? Z matrycami IPS chyba 4ms jest

    Skomentuj

    1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-08 00:41

      zależy o którym mówisz, bo jest kilka rodzajów opóźnień piksela + input lag

      Skomentuj

    2. Xedys
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-03-05 11:26

      1 ms ponoć tak jest podane w specyfikacji

      Skomentuj

  8. Gungosa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-07 09:51

    jeżeli w monitorze jest FreeSync a ja mam kartę GeForce to wogole coś mi to daje ? czy muszę mieć AMD ?

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-08-07 10:16

      AMD

      Skomentuj

  9. cinyrk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-08 11:47

    Szkoda, że nie VA, choć podany w newsie kontrast byłby świetny - ciekaw jestem jak udało im się taki osiągnąć w matrycy IPS... bo historia chyba nie zna takich przypadków. Przynajmniej ja nie.
    Ale kto wie. Poprzednio EIZO brylowało z rekordowo niskim opóźnieniem w VA, to teraz może uda im się z kontrastem w IPS. Liczę na to:)

    Skomentuj

    1. cinyrk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-08 12:06

      A, dobra, Contrast Enhancer - nie doczytałem. Czyli nominalny kontrast standardowy.