Na topie

f.lux: cudowna aplikacja - lepszy sen i zdrowe oczy [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Ciekawostki Tematyka: Programy do pobrania

Ten malutki programik redukuje emisję niebieskiego światła, a przez to niezwykle pozytywnie wpływa na jakość snu i kondycję oczu. AKTUALIZACJA: nowa wersja.

 • f.lux: cudowna aplikacja - lepszy sen i zdrowe oczy [AKT.]
A A

Aktualizacja, 12 listopada 2018: W najnowszej wersji aplikacji f.lux pojawiła się bardzo interesująca opcja, która ma jeszcze bardziej ograniczać negatywny wpływ wyświetlaczy na zdrowie i samopoczucie użytkowników, ale nie tylko… 

Autorzy tego programu nie wprowadzają sensacyjnie dużych zmian, ale stopniowo go ulepszają, a to kolejny na to dowód. W wersji f.lux 4.84 pojawił się tryb czarno-biały. Jak nietrudno się domyślić: wszystkie kolory na ekranie są w nim reprezentowane przez odpowiednie odcienie szarości. 

f.lux 4.84

Jedną z kluczowych zalet tego trybu ma być poprawa koncentracji użytkownika. Producent zdał sobie bowiem sprawę z tego, że kolorowe elementy (takie jak ikonki) bardzo skutecznie odwracają uwagę. Po aktywacji „Grayscale” ten problem nie występuje.

 

News oryginalny: Choć na rynku istnieje już od ponad wielu lat, wciąż nie jest tak popularna, jak powinna. Większość z tych, którzy mieli z nią styczność, od razu ją jednak pokochała (sam mam ją zresztą w tej chwili uruchomioną). Aplikacja f.lux, bo o niej mowa, to odpowiednik androidowego Bluelight Filter. A jeśli to nadal nic wam nie mówi, to spieszymy wyjaśnić, że jest to program, którego zadaniem jest dostosowanie światła emitowanego przez ekran do danej chwili w cyklu dnia. Innymi słowy: zbawienie dla osób, które spędzają przed monitorem długie godziny. Jeśli jej nie znacie, to właśnie macie okazję to nadrobić. Jeśli znacie – być może dowiecie się z tego tekstu czegoś nowego na jej temat.

f.lux – mała aplikacja na wagę złota

To prosty, mały (mający ledwie 0,5 megabajta) i działający w tle programik, którego cała aktywność ogranicza się do sterowania jasnością i temperaturą barw obrazu wyświetlanego na ekranie monitora. Tym, co wyróżnia f.lux jest jednak to, że pozwala on nie tylko na ręczne dostosowanie preferencji, ale też na uruchomienie automatycznej regulacji parametrów obrazu – w zależności od pory dnia i rodzaju oświetlenia w pokoju lub biurze. Dane na temat cyklu doby pobierane są na podstawie wprowadzonej lokalizacji. Użytkownik może ponadto wybrać jak bardzo zmieniać mają się parametry obrazu.

flux program

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ niebieskie światło emitowane przez ekran w dłuższej perspektywie może być powodem zmęczenia oczu i prowadzić do problemów z zasypianiem. O ile bowiem „ostre” światło podobne dla naszego mózgu do słonecznego jest do zaakceptowania w dzień, w nocy „ogłupia” nasz organizm, powodując nadmierne pobudzenie i dezorientację mózgu przed snem. Dlatego też odpowiednio skonfigurowany f.lux wraz z upływem godzin czyni obraz coraz ciemniejszym i cieplejszym. 

Jeśli chodzi o to jak bardzo negatywny jest wpływ niebieskiego światła na sen, naukowcy są podzieleni. Można znaleźć jednak wiele świadectw i analiz potwierdzających, że jego redukcja faktycznie może być zbawienna w skutkach, szczególnie dla tych osób, które przed ekranem spędzają więcej niż 3-4 godziny dziennie. I choć początkowo działanie programu f.lux może być sporym szokiem (różnice wydają się zbyt wyraźne), to z czasem staje się to niezauważalne – w przeciwieństwie do efektów (co, ponownie, mogę potwierdzić, podobnie jak wielu innych użytkowników). 

flux doba

Pobierz f.lux za darmo

W najnowszej wersji programu, f.lux pozwala na włączanie dodatkowych trybów, takich jak Movie Mode, dzięki którym aplikacja nie przeszkadza podczas oglądania filmów czy prac graficznych. Aplikacja dostępna jest na komputery z systemami Windows, Mac i Linux, a pobrać możecie ją wykorzystując jeden z linków poniżej:

Pobierz f.lux na Windows
Pobierz f.lux na Windows
Pobierz f.lux na Mac OS X
Pobierz f.lux na Mac OS X
Pobierz f.lux na Linux
Pobierz f.lux na Linux

Historia f.lux. Pozwól, że Ci opowiem…

Wszystko zaczęło w 2005 roku. Lorna Herf porzuciła pracę w Google i zajęła się malarstwem. Jej mąż, Michael, przerobił jeden z pokojów w ich mieszkaniu na studio i zainstalował w nim lampy symulujące światło dzienne, dzięki czemu obrazy Lorny wyglądały wiernie, nawet pomimo tego, że pracowała nad nimi w nocy. Obraz na ekranach komputerów w „studiu” wyglądał dobrze, ale kiedy przenosili się do innego pokoju sytuacja była zupełnie inna – obraz był nienaturalny.

Michael Herf także pracował dla Google, gdzie zajmował się rozwojem współtworzonej przez siebie aplikacji do organizacji zdjęć Picasa. Podczas jednej z sesji wpadł na pomysł, jak można by zaradzić na zauważony wcześniej problem. Napisał mały programik, który modyfikował barwy na monitorach komputerowych, dzięki czemu wyświetlany na nich obraz wyglądał bardziej naturalnie po zmroku. Aplikacja redukowała niebieskie światło, uwydatniając jednocześnie czerwone. Programik zdał egzamin i z czasem zyskał nazwę: f.lux.

flux Herf
Michael i Lorna Herf / Twitter

„Każdy myśli, że to problem łatwy do rozwiązania, dopóki nie spędzi nad tym roku lub dwóch. Potem stwierdza, że to najtrudniejszy problem, nad którym pracował” – stwierdził Michael. Co ciekawe, początkowo Herfowie nie rozumieli, co tak naprawdę robi ich program. Wiedzieli tylko, że dostosowuje on ustawienia wyświetlania obrazu, w taki sposób, by był on bardziej czytelny w nocy i że może on przydać się innym ludziom, takim jak oni.

Dopiero po wielu miesiącach małżeństwo zdało sobie sprawę z tego, że rozwijany przez nich program ma jeszcze jedną, znacznie ważniejszą misję: poprawić jakość snu. Herfowie poznawali kolejne badania – według nich światło emitowane przez monitor działa prawie jak narkotyk, opóźnia produkcję melatoniny, zaburza rytm dobowy, dezorientuje zegar biologiczny… i wtedy wrzucili piąty bieg. Choć mogłoby się wydawać, że program jest mały, a zmiany niezauważalne – przez te siedem lat f.lux stale był udoskonalany, aby dziś wreszcie naprawdę pozytywnie wpływać na jakość naszego snu.

flux sen

„To, co próbujemy robić – i dlatego też zaczęliśmy od temperatury barwowej – to zmiana sposobu emisji światła w sposób zrozumiały dla naszego mózgu i naszych oczu” – tłumaczy Lorna Herf. – „Tak więc stopniowe zmienianie temperatury barwowej jest trochę jak przygaszanie świateł, jak zachód słońca dla urządzeń elektronicznych”. Co warto jednak podkreślić, autorzy programu wcale nie twierdzą, że światło niebieskie jest tak bardzo złe. Według nich nie należy po prostu przesadzać z nim w nocy. Nieco później rozpoczęli eksperymenty z jasnością i w obu tych kierunkach rozwijają projekt po dziś dzień, poprawiając jakość snu użytkowników.

Apple jest pod wrażeniem, ale się nie przyzna

Na początku tego roku byliśmy świadkami bardzo kontrowersyjnej akcji. Otóż firma Apple w swoim systemie mobilnym iOS 9.3 Beta 1 wprowadziła funkcję Night Shift, która działa dokładnie tak samo jak f.lux, a twórcy tej drugiej nie otrzymali od giganta z Cupertino możliwości udostępnienia jej w sklepie App Store.

Michael Herf opublikował na ten temat wpis, w którym zwraca uwagę na to, że jest to działanie co najmniej nie fair, ale jednocześnie chwali Apple za troskę o zdrowie swoich użytkowników. Biorąc pod uwagę to, jak negatywnie wpływa na nasz mozg elektronika przed snem, to na pewno jest jakiś plus.

„Czy to wszystko oznacza, że powinniśmy żyć w jaskiniach?” – pyta Lorna Herf. – „Nie, ale naprawdę powinniśmy być świadomi, z czym mamy do czynienia”.

Źródło: Motherboard, JustGetFlux, The Verge, inf. własna

Odsłon: 44293 Skomentuj newsa
Komentarze

47

Udostępnij
 1. raffal81
  Oceń komentarz:

  15    

  Opublikowano: 2016-02-04 20:23

  Używam i polecam wszystkim.

  Skomentuj

  1. Marucins
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2016-02-05 07:46

   Korzystasz również z "inteligentnego" oświetlenia w domu, które działa na takiej samej zasadzie?

   Skomentuj

   1. raffal81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-02-05 08:04

    Pytasz ponieważ??????

    Skomentuj

    1. Marucins
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2016-02-05 14:17

     Ponieważ fajnie byłoby coś takiego wrzucić do domu o ile spełnia swoją rolę.

     Skomentuj

     1. Garcia15
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-12 17:24

      Tak, fajnie mieć w domu inteligentne LED'y które się ściemniają i zmieniają barwy wieczorami. Jak w nocy ktoś korzysta z łazienki gdzie jest normalna żarówka to przez ten blask w oczy nie można zasnąć przez następne pół godziny.

      Skomentuj

     2. Silver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-12 18:39

      Wystarczy używać świateł o ciepłej barwie, a właściwie to odpowiednio dopasowanych do pomieszczenia. Przykładowo do biurowych pomieszczeń projektowych najlepsze jest 5500K.

      Skomentuj

  2. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-02-05 09:54

   też używam, spoko programik.
   co do apple, jak zwykle "innowacyjne" że się flaki wywracają.
   jeśli chodzi o niebieskie światło, to zależy od długości fali. niektóre z tych niebieskich są szkodliwe i nawet korekta barwy przez flux lub jakąkolwiek inną metodą tego nie zmienia. na szczęście ostatnio pojawiły się LCD-eki z ograniczoną emisyjnością szkodliwej części niebieskiego światła. Sprawę mogłaby też załatwić odpowiednia folia z filtrem barwnym, tyle że póki co nigdzie takich folii nie widziałem.

   Skomentuj

   1. beata_59
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-04 02:42

    zamiast barwnych folii można stosować okulary słoneczne w kolorze bursztynowym . Zresztą widać na zdjęciu , ze takie bursztynowe okulary ma kobieta NA ZDJĘCIU.

    Skomentuj

 2. kokosnh
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-04 20:24

  fajnie, ale to tylko barwa światłą nie jego intensywność

  Skomentuj

  1. androll
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-02-07 10:31

   Wg mnie ten program poza wspomniana jasnoscia i temperatura barw zmienia rowniez ostrosc, cos jakby dolozyc matowa nakladke. Efekt taki ze przy stronach z tekstem widzimy bardzo przyjemnie "rozlanba" czcionke, wtraz z zolcia daje efekt a'la sepia. W grach natomiast, a akurat byl Project Cars, tragedia. Obraz nieostry, za ciemny, na znanej mi trasie w kilku miejscach wypadlem bo po prostu nic nie widzialem, taki "global AA" dajacy efekt kreskowki.

   Skomentuj Historia edycji

 3. belker
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2016-02-04 20:49

  Polecam z całego serca. Może nie grafikom bo wieczorne efekty ich pracy na pewno następnego dnia będą co najmniej dziwne ale do codziennej pracy jest rewelacyjny. Poza tym oko szybko się przyzwyczaja i białe wcale nie jest pomarańczowe.

  Skomentuj

 4. framedrop
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2016-02-04 21:08

  jasna cholera moge patrzec w nocy na moj ekran bez mrużenia oczu. właściwie nie czułem że mruże oczy zanim to odpaliłem. dziekuje bardzo nie wiedziałem że coś takiego wogóle istnieje

  Skomentuj

 5. Buuren
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2016-02-04 21:38

  Polecam, najpierw trudne do przyzwyczajenia, teraz nie wyobrażam sobie siedzenia bez tego programiku w tle.

  Skomentuj

 6. Kirito.
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-02-04 21:41

  Jest wersja na androida?

  Skomentuj

  1. framedrop
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2016-02-04 22:50

   zamknieta beta, mozesz sie zapisać na forum programu

   Skomentuj

  2. Rysiu0192
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2016-02-05 09:44

   Jest też "Twilight" na GP dostępny od ponad kilku lat i robi dokładnie to samo co F.lux.

   Skomentuj

 7. entropic
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2016-02-04 21:47

  uzywam od dawna i polecam, roznica nie jest gigantyczna ale odczuwalna a przez to nie powinno sie jej lekcewazyc, a jak komus po nocach zdarza sie robic jakies graficzne rzeczy to w dwoch kliknieciach wlacza sie tryb 'color sensitive' na godzine wlasnie dla takich sytuacji

  Skomentuj

 8. humani nihil a me alienum puto
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-02-04 23:00

  Spróbuję.Tylko proszę podpowiedzieć jak to najlepiej ustawić,żeby było najzdrowiej;)

  Skomentuj

  1. Buuren
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2016-02-04 23:35

   3. Transition speed = slow (60m) i swoje miasto, reszty nie trzeba ruszać

   Skomentuj

   1. humani nihil a me alienum puto
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-02-04 23:59

    Ok Buuren dzięki za odpowiedź.Jeszcze jedno pytanko ,czy jak ustawię swoje miasto to czy mogę w zaporze zablokować ten program?

    Skomentuj

    1. Marucins
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2016-02-05 07:50

     Prawdopodobnie nie.
     Aplikacja musi pobierać skądś dane wschodu i zachodu słońca.

     Martwi mnie natomiast to że w pokoju można przyslonic okno np. roletą. Przez co wpada mniej światła do pomieszczenia.

     Skomentuj

     1. mr_rzeznik
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-02-05 08:29

      Nie do końca. Znając położenie geograficzne oraz datę i czas można policzyć gdzie w danym momencie jest słońce - nie potrzeba do tego internetu.

      Nie wiem jak aplikacja działa, ale można to wszystko offline policzyć.

      Skomentuj

     2. Marucins
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-02-05 14:17

      Można ale po co skoro wystarczy pobrać kilaka 0 i 1 z sieci i problem programistów rozwiązany.

      Skomentuj Historia edycji

 9. AndreoKomp
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-02-04 23:47

  Moim zdaniem największą zmorą dla osób dużo siedzących przed ekranem jest na dzień dzisiejszy podświetlenie LED z regulacją jasności PWM, czyli miganie podświetlenia z dużą częstotliwością po to, żeby uzyskać żądaną jasność ekranu.
  Może ktoś zna program, który potrafi zmieniać jasność ekranu?
  Taki program byłby zbawienny, ponieważ można by było ustawić wartość podświetlenia LED na 100%, a programem zmniejszyć jasność do akceptowalnych wartości.

  Skomentuj

  1. t800mm
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2016-02-05 08:58

   Program taki nazywa się strobelight, ale wymaga monitora z trybem stroboskopowym, co najmniej 120Hz. Używam od paru lat i polecam.

   Skomentuj

   1. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-02-05 17:33

    No to ja nie mam takiego monitora. Mój ma 60Hz, więc nawet nie wnikam w to jak ten program działa.

    Skomentuj

  2. Fiber
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2016-02-05 09:40

   Znaczy się, że chcesz sobie ograniczyć softwarowo zakres wyświetlonych jasności od 0 do (powiedzmy) 50, żeby Ci nie migało? To całkowicie bez sensu, zmniejsza kontrast i pogarsza gradient. W dzisiejszych monitorach PWM sięga wartości liczonych w kHz, wątpię byś był w stanie coś wyłapać.

   Skomentuj

   1. t800mm
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-02-05 10:20

    Dlatego warto kupić monitor z trybem stroboskopowym 120Hz., czy nowsze 144Hz na lepszych matrycach IPS. Kto używa strobelight to wie o czym mówię. Obraz jest bardzo stabilny, coś jak dobry monitor CTR.

    Skomentuj Historia edycji

   2. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-02-05 17:42

    Chce ustawić w monitorze podświetlenie LED na 100%, czyli jasność w monitorze ustawić na 100%, a później żeby monitor nie raził jak latarka programowo zmniejszyć jasność. Nie mam pojęcia czy to w ogóle możliwe do zrobienia. Ustawienia jakie standardowo są w systemie zmniejszają jasność, ale za słabo. Ekran nadal zbyt mocno świeci.
    Ja mam BenQ GW2450HM, nie wiem jaką częstotliwość PWM ma ten monitora, ale męczy wzrok bardzo mocno jak się pracuje na jasnych tłach. Gołym okiem oczywiście nic nie widać, ale odczuwa się to bardzo mocno. Nie do zaakceptowania jak pracuje się na komputerze. Z tego powodu planuje wymianę monitorów na takie, które będą miały sterowanie DC. Takie sterowanie mam w laptopie i jest super. Nic nie męczy.
    Wiadomo, że jak by był jakiś sposób programowy na sterowanie PWM to czemu by nie skorzystać :).

    Skomentuj

 10. CrisPL
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-05 00:06

  Jak to ma funkcjonować? Bo mój monitor na przykład posiada własne ustawienie ciepła barw 6500k, 7500k, 9300k. Więc program robi po swojemu, a monitor jedną z tych 3 wartości.

  Skomentuj

  1. framedrop
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-02-05 02:40

   program przyjmuje 6500 jako dzien i zmniejsza do 3400 w nocy, wiec jak ustawisz monitor na 6500 to bedzie prawilnie

   Skomentuj

   1. framedrop
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-02-05 02:49

    poprawka 5500. czyli chyba w programie możesz obniżyć góre i dól o 1000.

    do benchmarka: mam wyłączony adblock na benchu a dalej nie pozwala mi na edycję. mam mozille

    Skomentuj

    1. humani nihil a me alienum puto
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2016-02-05 06:32

     Jak masz ghostery,to tam też ustaw

     Skomentuj

     1. framedrop
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-02-05 12:11

      mam tylko adblock plus

      Skomentuj

 11. loctor
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-05 07:28

  Wszystko ładnie a nawet pięknie tylko, że program nie uwzględnia (bo nie może) oświetlenia w pomieszczeniu w którym się znajdujemy (co mi po pomarańczowym ekranie kiedy nad głową albo przy biurku mam jaskrawo białą świetlówkę). Nie uwzględnia również ilości i jakości światła docierającej do nas z zewnątrz (pozycji budynku/pomieszczenia/okien względem drogi słońca) czy obecności zaciągniętych lub nie, zasłon, rolet itp.
  W świetle tych braków twierdzenie, że program obiektywnie i kolektywnie poprawia sen i działa dobroczynnie na oczy/wzrok jest imo sporym nadużyciem. Powiem więcej, w pewnych warunkach może męczyć oczy szybciej niż jakiekolwiek fabryczne ustawienia monitora. Być może w domu państwa Herf przy idealnie przez nich dobranym oświetleniu program rzeczywiście działa cuda ale nie każdego będzie tak samo.

  Skomentuj

  1. raffal81
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2016-02-05 08:10

   Ja to odbieram tak, że jak masz jakiś większy monitor, 24/27/32 cale, to emitowane światło z zarówki za plecami jest niczym w porównaniu co emituje Ci monitor w oczy. Ja korzystam od dawna i powiem Ci że tak czy siak nie czuję się taki zmęczony siedząc ładnych parę godzin przed monitorem, czy też mnie tak oczy nie bolą.

   W dzień kiedy masz bardzo jasno w pomieszczeniu może aż tak tego nie odczujesz mocno, ale kiedy wieczorem zapalisz sobie jakąś małą lampkę i w pokoju jest w miarę ciemno, tak jak w moim przypadku to różnica jest spora.

   Skomentuj

   1. beata_59
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-10-04 03:00

    MOŻNA ZAŁOŻYĆ OKULARY SŁONECZNE Z BURSZTYNOWYMI SZKŁAMI I ONE TEZ POWINNY DZIAŁAĆ JAK FILTR NIE PRZEPUSZCZAJĄCY NIEBIESKIEGO ŚWIATŁA. WIDAĆ , ZE KOBIETA NA ZDJĘCIU MA ZAŁOŻONE TAKIE BURSZTYNOWE OKULARY , O KTÓRYCH GDZIEŚ CZYTAŁAM , ZE POWINNO SIĘ ZAKŁADAĆ DLA ELIMINACJI NIEBIESKOŚCI.

    Skomentuj

 12. abuk220
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-05 08:47

  Świetna rzecz, choć na początku trochę ciężko się przyzwyczaić. Jednak czasem za wcześnie się załącza, na dworze jeszcze jasno, a ekran już pomarańczowy.

  Skomentuj

  1. framedrop
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-02-05 12:13

   wybrałeś swoją lokalizacje w ustawieniach?

   Skomentuj

 13. Coperfield
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-05 10:37

  Działa to na laptopach? Bo włączyłem programik i nie zauważyłem żadnej różnicy.

  Skomentuj

  1. szczablik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-02-05 11:56

   O tej godzinie nie zauważysz.

   Skomentuj

  2. Nullmaruzero
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-02-05 12:55

   Klniknij na ten wykres pozycji słońca, odpali Ci się demonstracja pracy programu w ciągu 24h o różnych porach. Tylko ustaw sobie lokalizację bo domyślna przekłamuje.

   Skomentuj

 14. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-12 16:25

  A wystarczy skalibrować lub oprofilować monitor na temperaturę 6500, albo nawet 5500 K i już ma się z głowy nadmiar niebieskiego światła.

  Skomentuj

 15. voxcordi
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-12 23:20

  Naiwnie myślałem, że każdy monitor można dostosować bez uciekania się do zewnętrznej aplikacji :-P

  Skomentuj

 16. eltra
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-13 05:39

  hmmm zastanawia mnie bo ja mam bezpośrednio w monitorku ustawienia na tak zwane warm i za każdym razem klikam uciążliwe i nie wiem czy warto ? I w telefonie filtr światła niebieskiego ustawiłem nawet harmonogram. Czy takie rozwiązania to se można o kant dup* rozbić czy maja sens ?

  Skomentuj

 17. patol1984
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-13 07:27

  A jest coś takiego na androida ?
  Edit: ups już ktoś zapytał wyżej, nie zauważyłem.
  apka "Twilight"

  Skomentuj Historia edycji

 18. mazzo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-17 14:49

  przecież w win10 jest od dawna taka opcja "Ustawiania trybu nocnego ekranu" czyli Night Light,
  wybierz Start > Ustawienia > System > Ekran > Wyświetlanie nocne > Ustawienia wyświetlania nocnego.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!