Na topie

Firefox od dziś automatycznie blokuje skrypty śledzące

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Na stronach znajdują się skrypty, które śledzą wasze ruchy. Jeśli chcecie zadbać o swoją prywatność, możecie zainstalować dziś Firefoksa – blokuje je automatycznie.

 • Firefox od dziś automatycznie blokuje skrypty śledzące
A A

Mozilla Firefox jest przeglądarką, której autorzy przywiązują dużą wagę do prywatności. Postanowili dać temu wyraz, decydując się na domyślne blokowane wszelkiego rodzaju skryptów śledzących.

4 czerwca 2019 roku udostępnione zostało nowe wydanie przeglądarki Firefox – 67.0.1. Na pozór nie wprowadza ona zbyt wielu zmian, ale na uwagę zasługuje ETP. Pod tym skrótem kryje się Enhanced Tracking Protection – to narzędzie, które odpowiada za blokowanie większości ciasteczek i wszystkich skryptów monitorujących zachowanie użytkowników. Co ważne, opcja ta jest ustawiona jako „domyślna”, więc poza aktualizacją do najnowszej wersji nie trzeba robić nic.

Zespół rozwijający Firefoksa zachwala swoje rozwiązanie, wskazując na to, że nie tylko pozwala ono lepiej zatroszczyć się o prywatność, ale też skraca czas ładowania poszczególnych stron – średnio aż o 44 proc. 

Narzędzie służące do blokowania skryptów śledzących dostępne jest w Firefoksie od dłuższego czasu, ale dotąd domyślnie aktywowało się tylko w oknie prywatnym. Bez wątpienia można więc mówić o dobrej zmianie, nawet jeśli jest ona w gruncie rzeczy niewielka.

Źródło: Mozilla, ghacks

Odsłon: 7874 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Doctor
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2019-06-05 17:57

  I jak tu nie korzystać z niego zamiast Chrome'a?

  Skomentuj

  1. silvver
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-06-05 21:22

   Skoro daje to aż 44% średnio szybsze ładowanie stron to aż dziwne, dlaczego było to dostępne tylko w trybie prywatnym domyślnie włączone.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!