Na topie

Gamingowe pecety NTT Game z procesorami AMD

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Komputery Tematyka: Procesory AMD Producenci: NTT System

Jeśli planujecie w najbliższym czasie zakup komputera do gier, to może was zainteresować najnowsza rodzina pecetów NTT Game z procesorami AMD.

  • Gamingowe pecety NTT Game z procesorami AMD
A A

NTT System to polski producent komputerów osobistych, który na rynku działa już od prawie czterech dekad. W tym czasie zdołał zdobyć dużą popularność i dobrą sławę, a jego najnowsze propozycje pewnie również nie będą miały problemów ze znalezieniem nabywców. O czym mowa? O rodzinie gamingowych pecetów z procesorami AMD.

W ofercie NTT System pojawiło się 10 platform, które mogą stać się podstawą dla tysięcy rozmaitych konfiguracji. Do wyboru są zarówno niedrogie procesory, na przykład 4-rdzeniowy/4-wątkowy AMD Ryzen 3 2200G, jak i superwydajne układy, na czele z 6-rdzeniowym/12-wątkowym AMD Ryzen 5 2600. Towarzyszyć mogą im najróżniejsze dyski twarde i kości pamięci RAM oraz karty graficzne z Vega, GTX lub RTX.

NTT AMD PC

Można na przykład złożyć niedrogi komputer do gier z procesorem Ryzen 3 2200G i zintegrowanym układem graficznym Vega 8, 8 GB pamięci RAM typu DDR4 o taktowaniu 2666 GHz, oraz podwójnym dyskiem (HDD 1 TB + SSD 120 GB). Cena takiej konfiguracji wynosi 1527 złotych.

Bardziej wymagający gracze mogą z kolei zdecydować się na przykład na coś takiego: procesor Ryzen 5 2600, karta GeForce RTX 2060, 16 GB RAM-u (o takiej samej charakterystyce jak wyżej), dyskiem HDD o pojemności 1 TB i towarzyszącym mu SSD 240 GB. Cena? 4085 złotych.

Jak jednak wspomnieliśmy, możliwości jest dużo, dużo więcej. 

Źródło: NTT System

Odsłon: 4776 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-15 12:46

    Ktoś jeszcze kupuje gotowce prócz firm?

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-04-15 13:12

      Czasem jest taniej. (to wcale nie reguła). Ja np. kupiłem zestaw podobny mocą do tego za 4tyś tutaj(tylko procesor trochę słabszy bo i7 4770k), za 3tyś 3-4 lata temu, wtedy złożony z części kosztował jakieś 4,5-5tyś.
      Mój zestaw był nie do końca udany, ale jakbym go poskładał z części drożej, to działałby zupełnie podobnie.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2019-04-15 14:01

        Mozliwe jak kupujesz jakies biurowce. Jesli komp jest "gejmingowy" do tego ma jakiekolwiek RGB to przebitka na czesciach minimum 100% :D

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2019-04-15 17:39

          Z ciekawości na szybko złożyłem sobie build o podobnej specyfikacji jak ten drugi zestaw za 4085zł:

          Twój koszyk

          AMD Ryzen 5 2600 719,00 zł
          MSI B450-A PRO 399,00 zł
          Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 v2 1 639,00
          ADATA 16GB 2666MHz XPG Gammix D10 Black CL16 399,00 zł
          Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500 159,00 zł
          WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE 189,00 zł
          be quiet! System Power 9 500W 219,00 zł
          SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black 129,00 zł
          Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM 49,00 zł

          Wartość zakupów: 3 881,00 zł


          Nie wiem jak ty, ale ja, pomimo, że dla siebie to koniecznie sam bym sobie składał PCta bo mnie to bawi, to potrafię sobie wyobrazić kogoś, kogo to nie ekscytuje i kto jest w stanie dopłacić te 2 stówki, żeby przyjechał mu gotowy, poskładany zestaw, który tylko podłącza do prądu i może grać, a nie się zastanawiać co, gdzie i jak niczego nie zepsuć bo go składanie komputerów nigdy nie interesowało.
          No ale tak, patrząc po niku to hate dla hate'u nie dziwi, także nic nowego.

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2019-04-15 18:33

            Arrrrrrr, zapomnieliśmy o systemie kamracie? taki nawyk? XD
            Nie czytałem całego bo mi łzy wzruszenia zalały oczy jak mnie tak bezpardonowo rozczytałeś :P

            Jak już mam psychologa na linii: co jest hejterskiego w moim niku? człowiek codziennie może się dowiedzieć czegoś nowego :D

            Swoją drogą jak puste i smutne trzeba mieć życie aby poświęcić godzinę tylko po to aby coś udowodnic komus w internetach?

            Mimo to pozdrawiam

            Skomentuj

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2019-04-15 18:58

            Nie pajacu, nie zapomniałem, a specjalnie w nim nie umieściłem bo i w artykule ani słowa o systemie nie ma, śmiało więc można założyć, że oferują oni wyłącznie hardware, w szczególności biorąc pod uwagę cenę - jakby do tego zestawu co wypisałem dołożyć Windowsa to by był droższy niż ten składak z artykułu.
            O mój system się martwić nie musisz - oryginalny Win10 Pro, oczywiście nie OEM, więc i przenosić sobie z komputera na komputer mogę bez problemów.

            W twoim niku może i nic haterskiego nie ma, ale w twoich wypowiedziach już jest wiele. Wiele zarówno hateu jak i ignorancji.

            PS. Składanie takiego zestawu to ok. 5min roboty. Zdecydowanie warto, żeby po raz kolejny cię tu ośmieszyć. A ty widzę po raz kolejny ta sama biedna wymówka "nIE pRzeCzyTAłEm".
            Lmao.

            Skomentuj

          3. BariGT
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2019-04-15 19:10

            Pajac to twój tata. Powaznie za duzo czasu tu spedzasz i to ci wjeżdża na psychike... Nie czytam twoich wywodów bo zwyczajnie nie warto.

            Aha - najzabawniejsze jest to, że burak piszący mi najbardziej hejterski komentarz jaki czytałem ostatnio ad persona wyzywa mnie od hejterów.

            Internety to piekne miejsce :D

            Skomentuj Historia edycji

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-15 23:57

            @rlistek, te maszyny z artykułu będą z systemem. NTT nie sprzedaje juz oemow bez systemu.

            Skomentuj

          5. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-16 00:14

            No spoko, czyli w takim razie cena takiego gotowego zestawu wydaje się być jeszcze bardziej atrakcyjna dla kogoś, kto się nie chce bawić w samodzielne budowanie, pomimo tego napisu "gaming" który rzekomo miał podbijać cenę o 100%. Kto by pomyślał.

            Skomentuj

  2. sebmania
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-04-15 13:45

    zestaw z 120 GB ssd to tylko dla ludzi co umieją z tego korzystać Windows swoje zabiera a nie każdy potrafi utrzymać porządek na pulpicie.

    Skomentuj

    1. levusek1992
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-04-15 15:20

      Czysty Windows 10 zabiera tak 12gb miejsca. Warto go przemielić przez Compact Os. Ja u siebie w firmie mam 60 gb dysk i mam na nim wiele programów typu Unity, Blender pakiet office i starcza. Oczywiście projekty na HDD.

      Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-04-15 16:05

      Kupowanie jakiegokolwiek HDD w przypadku użytkowników domowych bez specjalistycznych potrzeb i nie do całkowicie budżetowego buildu to dziś w ogóle poroniony pomysł. Nie liczę oczywiście typków co zostały serwerami torrentowymi.
      500GB SSD powinno spokojnie wystarczyć większości domowych użytkowików na najbliższe lata, a to obecnie koszt może 300zł (jak nie to 1TB=600zł) i będzie to zdecydowanie lepsze niż jakiekolwiek combo SSD+HDD.

      Skomentuj

      1. Geriavit
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-04-15 17:08

        Z jednej strony masz rację ale z drugiej katalogując swoje prywatne zdjęcia mam większe zaufanie do HDD niż SSD. W tym pierwszym przypadku nawet gdy padnie elektronika to łatwiej taką kolekcję odzyskać. W przypadku SSD sprawa już nie jest taka łatwa.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2019-04-15 17:15

          Z mojego osobistego doświadczenia... dyski HDD padły mi już 3, podczas gdy SSD żaden. Także ja, przynajmniej póki co, jakoś większe zaufanie mam do SSD.

          Skomentuj

          1. HeardThrone1215
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-04-15 19:27

            U mnie odwrotnie. Nigdy nie padł mi żaden talerz, a ssd juz 3 czy 4 poszły... w diabły. Raczej ti nie ma reguły, a zależy od szczęścia na jaki egzemplarz trafimy. Tak mi sie wydaje.

            Skomentuj

          2. Geriavit
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-04-17 23:51

            No to ja mam o tyle farta, że jeszcze nigdy żaden mi nie padł. Jestem za tym aby tak zostało :D

            Skomentuj

  3. rlistek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-15 15:58

    > "jak i superwydajne układy, na czele z 6-rdzeniowym/12-wątkowym AMD Ryzen 5 2600"

    Widzę ostro się ktoś zagalopował. 2600 to bardzo udany procesor, ale to wciąż tylko średnia półka.

    Skomentuj

  4. Geriavit
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-15 17:02

    Jak zobaczyłem, że gamingowe i na AMD to pomyślałem, że to oksymoron :D Sam mam obecnie Ryzena 5 2600 i bardzo go sobie chwalę. Jednak zdaję sobie sprawę, że platformy oparte na CPU Intela są bardziej gamingowe bo gry nadal w większości wolą silniejszy wątek niż większą ilość rdzeni. Chyba, że chodzi tu o podświetlane chłodzenia od AMD, które faktycznie są bardziej gamingowe ale w nieco innym tego słowa znaczeniu:P Niemniej jednak to bardzo dobra wiadomość, że producenci coraz chętniej skłaniają się ku "czerwonym" zestawom.

    Skomentuj Historia edycji

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-04-15 17:10

      To jest komputer z 2060, a nie 2080Ti, żeby ci 2600 a jakiś procesor Intela jakąkolwiek różnicę robił.

      Ale w sumie dobrze, że są tacy ludzie jak ty, którzy zamiast rozumieć wolą tylko powtarzać zasłyszane mity, bo przez to może nie będzie problemów z dostępnością i zawyżonych cen jak wyjdzie Zen2, jak to bywa w przypadku premiery topowych jednostek Intela.
      Także tak, iNtEL jEsT sZyBsZY w gRacH!

      Skomentuj Historia edycji

  5. HeardThrone1215
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-15 19:25

    Dziewczyny się pokłóciły, o komputerek !!!

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-04-15 19:50

      nie? XD XD