Na topie

Aorus RGB NVMe SSD - dyski SSD z podświetleniem RGB LED

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
SSD

Kategoria: Komputery Podzespoły Dyski SSD Tematyka: CES 2019 M.2 RGB LED Producenci: Aorus Gigabyte

Modele Aorus RGB NVMe SSD występują w wersji M.2 i AiC, więc sprawdzą się zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i laptopach.

  • Aorus RGB NVMe SSD - dyski SSD z podświetleniem RGB LED
A A

Kolejni producenci przygotowują dyski SSD. Co prawda firma Gigabyte już jakiś czas temu weszła na rynek nośników półprzewodnikowych, ale podczas targów CES zaprezentowała kolejne swoje konstrukcje – tym razem są to modele z linii Aorus, które zostały zaprojektowane z myślą o graczach i entuzjastach.

Mowa o modelach Aorus RGB SSD, które występują w dwóch wersjach - nośników M.2 2280 dla laptopów i komputerów stacjonarnych (o pojemności 256 i 512 GB), a także kart rozszerzeń AiC dla komputerów stacjonarnych (o pojemności 512 GB i 1 TB).

Gigabyte AORUS RGB M.2 NVMe SSD

Wersje M.2 zostały wyposażone w radiator z anodyzowanego aluminium, natomiast w modelach AiC wykorzystano rozbudowany blok aluminium. W obydwóch przypadkach producent zastosował również system podświetlenia zgodny z RGB Fusion 2.0.

Gigabyte AORUS RGB AIC NVMe SSD

Nośniki bazują na 8-kanałowym kontrolerze Phison PS5012-E12 i wykorzystują nowoczesne pamięci Toshiba BiCS3 3D TLC NAND. Deklarowane osiągi sięgają 3480 MB/s przy odczycie i 3080 MB/s przy zapisie danych (w przypadku najpojemniejszej wersji AiC). Zastosowane radiatory mają zapobiegać przegrzaniu i spadkom wydajności.

Seria Aorus RGB M.2 NVMe SSD Aorus RGB AIC NVMe SSD
Pojemność 256 GB, 512 GB 512 GB, 1 TB
Typ M.2 2280 AiC HHHL
Interfejs PCI-Express 3.0 x4 / NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4 / NVMe 1.3
Kontroler Phison PS5012-E12 Phison PS5012-E12
Kości pamięci Toshiba BiCS3 3D TLC NAND Toshiba BiCS3 3D TLC NAND
Pamięć podręczna
  • 256 GB: 512 MB
  • 512 GB: 512 MB
  • 512 GB: 512 MB
  • 1 TB: 1 GB
Transfery
  • 256 GB: 3100/1050 MB/s
  • 512 GB: 3480/2000 MB/s
  • 512 GB: 3480/2100 MB/s
  • 1 TB: 3480/3080 MB/s
IOPS
  • 256 GB: 180 000/240 000
  • 512 GB: 360 000/440 000
  • 512 GB: 360 000/510 000
  • 1 TB: 610 000/530 000

Szczegóły na temat dostępności dysków jeszcze nie są nam znane. Miejmy nadzieję, że podświetlenie RGB nie zawyży ceny nośników :).

Źródło: Gigabyte

Odsłon: 4020 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij
  1. pawluto
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-01-08 19:33

    Ciekawe po co...Wsadzam to do kompa do płyty głównej...Komp zakryty z obu stron...Komp stoi pod biurkiem...Więc jak ma dojrzeć te super hiper rewelacyjne diody...i po co ...
    No dobra - powiedzmy że mam boczne panele ze szkła...
    Popatrzę sobie na świecący dysk ssd ...No ale po godzinie jest to nudne :)
    Mam patrzeć na diody na ssd czy jednak o wiele więcej się dzieje na moim monitorze ???

    Skomentuj

    1. abukiewicz
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-01-08 19:48

      bo to dla ludzi co kupują kompa , aby postawić go na biurku boczną ścianką do siebie i podziwiają godzinami jak ładnie świeci...

      Skomentuj

    2. Radmen
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-01-09 06:05

      co za rak, mu to nie odpowiada to innym ma nie odpowiadać

      Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-01-09 10:33

        Nic nie poradzisz, cebuli jest wszędzie pełno dookoła - szczególnie w naszym kraju gdzie każdy narzeka na wszystko bardziej kolorowe od jego szarawego żywota. Niech sobie gderają, nikogo to nie interesuje - a już na pewno nie producentów skoro co tydzień ładują oświetlenie gdzieś gdzie nikt się nie spodziewał.

        Skomentuj

    3. r_e_s_e_t
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-01-09 10:02

      Diody to jeszcze nic, ale te gejmerskie loga i symbole są apogeum kiczu. ROG, Aorus i inne projektował chyba jakiś hinduski freelancer za 2$.

      Skomentuj

  2. specialboy
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-01-08 20:08

    Nie ogarniam fenomenu świecących Pecetów ;/

    Skomentuj

      1. Hans Olo
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-01-09 00:03

        Z wiekiem ogarniesz.

        Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-01-09 09:51

      Też tak kiedyś myślałem, dopóki sam sobie takiego nie złożyłem. Tego nie należy w żadnym wypadku rozpatrywać w kontekście wydajności i sprzętu, ale wystroju. Tak samo jak sobie kupujesz obraz na ścianę czy dywan na podłogę, bo ci się podoba, tak samo sobie możesz kupić świecący komputer, który po skonfigurowaniu pod siebie będzie ozdobą.

      Skomentuj

      1. DrMjut
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-09 12:31

        Są ładne ozdoby i są takie kiczowate, odpustowe PeCety :)

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2019-01-09 14:13

          Są też ładne obrazy i dywany jak i kiczowate obrazy i dywany. Z PCtami tak samo, znajdziesz i takie i takie. Wszystko zależy co kto lubi i co się komu podoba i jak sobie swojego PC ustawi.

          Skomentuj

  3. marcadir
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-01-08 20:40

    Nie znacie się... mam już święcącą płytę główną, chłodzenie, grafikę, pamięci, teraz ssd, klawiatury, myszy i podkładki... jeszcze brakuje mi tylko świecących śrubek :-)

    Skomentuj

    1. krzemien95
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-09 00:37

      I procesora :D

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-01-09 09:59

        Przecież procesor i tak jest ukryty chłodzeniem. Świecące chłodzenia natomiast masz od dawna.

        Skomentuj

  4. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-08 20:58

    Ehh, przynajmniej dobry kontroler tam wsadzili...


    Ewolucja SSD, najważniejsze daty:

    2008 - 2.5" SSD
    2012 - NVMe
    2014 - 3D NAND
    2015 - M.2 SSD
    2017 - QLC NAND
    2018 - RGB !!!

    Skomentuj

  5. bullseye
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-08 21:10

    Też nie ogarniam na siłę wsadzania RGB wszedzie.....

    Z drugiej strony chce zrobic biurko z akrylem na górze przez który będzie widać płytę i grafikę :) ale nie, te podzespoły nie będą świeciły RGB bo jakby to wygladalo jakby wszystko świeciło bez sensu i było podświetlane....

    Skomentuj

    1. Silver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-09 10:13

      Kiedyś to katody były w modzie, do dzisiaj mam jeszcze nie używane UV. Szybko przeminęła moda na świecące pod wpływem ultrafioletu elementy.

      Skomentuj

  6. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-01-08 21:45

    TLC, meh.

    Skomentuj

  7. C24k3n
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-01-08 22:17

    Ta, mogli by w końcu zacząć wypuszczać wydajne sprzęty komputerowe niesłyszalne, niewidoczne i TANIE. ups oksymoron? heh :P

    Skomentuj

  8. jarrino
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-01-08 22:55

    W połowie roku mają puścić na rynek prezerwatywy RGB. Oj będzie się działo...:)

    Skomentuj

    1. marcadir
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-09 08:47

      Tyle że jak wsadzisz to ledów już nie będzie widać :)
      ale do paradowania nadadzą się :)

      Skomentuj

  9. raftomi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-09 09:26

    gówno ledy

    Skomentuj

  10. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-09 10:03

    Jakby tak wsadzić wszystkie świecące elementy do komputera, to zaraz się okaże że mamy dodatkowe 50W :D

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-09 10:31

      LEDy? A skąd, tyle to nie mają łącznie wszystkie twoje LEDowe żarówki w domu.

      Skomentuj

      1. DrMjut
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-01-09 12:35

        Ja mam w jednym żyrandolu 6 LEDów każda po 11W
        Lepiej najpierw ogarnij swoją wiedzę zanim zaczniesz wypisywać te głupoty.

        Skomentuj

        1. Foxy the Pirate
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-01-09 15:43

          To fajne masz te ledy.

          Skomentuj

      2. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-10 11:55

        Ledy to akurat nie produkują prądu więc głupot nie gadaj, w samym salonie mam 2 żarówki 12W, czyli na dzień dobry 24W. A gdzie jeszcze łazienka, kuchnia, w samej właśnie kuchni mam z 10 ledowych żarówek, 7 z nich to 4W, 3 po 8W.

        Więc już przekroczone zostało te Twoje magiczne 50W ;] ale wiesz jak ktoś lubi siedzieć jak przy świeczkach to cóż ;)