Na topie

Google Chrome 68 - bezpieczna przeglądarka do pobrania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Pobieranie Google Chrome 68 jest już możliwe. Najpopularniejsza na świecie przeglądarka internetowa została zaktualizowana – nowa wersja programu to przede wszystkim poprawki dotyczące bezpieczeństwa użytkowników.

 • Google Chrome 68 - bezpieczna przeglądarka do pobrania
A A

Statystyki pokazują to wyraźnie: Google Chrome jest aktualnie najpopularniejszą przeglądarką internetową – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wkrótce doczeka się ona graficznego odświeżenia, ale zanim to nastąpi, producent koncentruje się na zwiększaniu bezpieczeństwa użytkowników. Kolejnym dowodem na to jest wydanie oznaczone numerem 68.

Co nowego w Google Chrome 68?

Chrome 68 przynosi jedną istotną nowość. Strony, które nie korzystają z HTTPS, będą domyślnie oznaczane jako „niezabezpieczone”. Celami są: 1) motywacja właścicieli witryn do przesiadki na szyfrowany protokół i 2) poprawa bezpieczeństwa użytkowników. Z tym drugim może być jednak różnie, bo brak korzystania z HTTPS wcale nie musi oznaczać, że na czytelników czyha jakieś zagrożenie (i działa to też w drugą stronę).

W przyszłości ostrzeżenia przed stronami „niezabezpieczonymi” mają być jeszcze bardziej widoczne – kolor szary na pasku adresu zostanie bowiem zastąpiony czerwonym. Równocześnie zniknąć mają „zielone kłódki” informujące o wykorzystaniu protokołu HTTPS – takie zabezpieczenie będzie bowiem uznawane za naturalne.

Chrome https

Zostawmy już jednak temat protokołów, bo nie jest to jedyna nowość w Chrome 68. Dodano również obsługę nowych API: Page Lifecycle (dla zamrożonych stron) oraz Payment Handler (do upraszczania dokonywania płatności z wykorzystaniem na przykład Google Pay). Producent zwraca również uwagę na 42 wyeliminowane zagrożenia oraz obniżenie zużycia pamięci RAM (z czym był spory problem w wersji 67).

Warto też czekać na kolejną aktualizację. Chrome 69 przyniesie bowiem dość istotną zmianę w postaci odświeżonego interfejsu. Został on zaprojektowany zgodnie ze współczesnymi standardami – są więc proste kształty z subtelnymi zaokrągleniami. Poniżej możecie zobaczyć porównanie (a jeśli chcecie przetestować nowy wygląd sami, pobierzcie wersję Canary).

Tak wygląda Chrome w wersji 68:

Chrome stary

A tak w wersji Canary 69:

Chrome nowy

Przeglądarka internetowa Chrome – pobieranie (download):

Pobierz Google Chrome 
Google Chrome 68
(wersja stabilna)
Pobierz Google Chrome Canary 
Google Chrome Canary 69
(wersja rozwojowa)

 


Najważniejsze nowości wprowadzone w poprzednich wersjach Chrome:

 • eksportowanie haseł
 • możliwość wyciszenia całej strony
 • zaktualizowane narzędzie do blokowania pop-upów
 • obsługa HDR w materiałach wideo
 • ostrzeżenia przed atakami Man-in-the-Middle
 • dodatkowe komunikaty o niezabezpieczonych formularzach
 • obsługa OpenType Variable Fonts
 • obsługa WebUSB API
 • obsługa Payment Request API

Google Chrome obrazki

Zobacz inne przeglądarki: Firefox | Opera | Vivaldi | Chromium

Źródło: Google Chrome, Chrome Blog

Odsłon: 192139 Skomentuj newsa
Komentarze

54

Udostępnij
 1. Q'bot
  Oceń komentarz:

  -6    

  Opublikowano: 2016-11-02 12:43

  Zaraaaaz, ten 'telefon' na ostatnim obrazku to na pewno Google Pixel?

  Skomentuj

  1. Szymon1998
   Oceń komentarz:

   6    

   Opublikowano: 2016-12-02 16:56

   to iphone....

   Skomentuj

  2. gural23
   Oceń komentarz:

   12    

   Opublikowano: 2017-01-26 15:37

   PC- WINDOWS
   LAPTOP- CHROME OS
   TABLET- ANDROID (linux)
   TELEFON- iOS (Mac OS)
   Kapisz? ;)

   Skomentuj

   1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    -13    

    Opublikowano: 2017-09-06 12:09

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Na 'desktopie' tudzież all in one widać pasek z MacOS'a, a na notebooko coś a'la Windowsowy...

    Pytanie po po cholerę pokazują nieswoje urządzenia mając własny system i sprzęt?

    Skomentuj

    1. Smuga
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-03-08 13:29

     Aleś ty tępy człowiekuuuuuuu...

     Skomentuj

 2. Hans Olo
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2016-11-02 12:49

  Z pewnością jest szybsza, ale tylko w usługach google.

  Skomentuj

   1. Himoto
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-11-02 14:09

    Jeśli używasz antyghostów i adbocków itd. sprawdź czy nie jest to ich winna. Sprawdź antyvira, firewalla i wiele innych rzeczy które mogą realnie zwalniać tempo przetwarzania danych. Może też tak być, że ten typ u ciebie po prostu tak ma.

    Testując u siebie [aktualnie na lapku z internetem na korbkę bo jestem w pracy] to nawet tutaj FF i Maxthon pozostają w tyle za Chromem pod względem wracania do wcześniejszej strony lub wczytywania zasobów kolejnej witryny. W domu z porządnym internetem i desktopem różnice się tylko pogłębiają [też może być że z jakiś powodów akurat chrome u mnie lepiej działa].

    Skomentuj

   1. troer
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-06-06 23:23

    Firefox? Chyba żartujesz.
    Nie mówiąc o niezbyt ciekawym interfejsie graficznym, minusem są częste wycieki pamięci. Pod tymi względami nie ma startu do Chrome.

    Skomentuj

    1. Geralt
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2017-09-18 12:15

     Zgadzam sie, ze mialem problemy z firefoxem i wyciekami pamieci, ale ostatnie wersje smigaja mi swietnie (dodatkowo po urochumieniu wielowatkowosci). Do tego bardzo pomaga zmiana adblocka na ublock

     Skomentuj

  1. KMyL13
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-10-18 15:49

   Ja od lat siedziałem na duecie Firefox-Opera z przewagą Opery.
   Jakieś 3 dni temu spróbowałem Chrome i o Operze chcę już zapomnieć: Chrome (przynajmniej u mnie) chodzi szybciej, jest "lżejszy" (pomimo żartów/przytyków o "Ramożerności" Chrome jakich się naczytałem w internecie) i nie sprawia problemów (było niedawno kilka stron, które po otwarciu informowały mnie, abym albo zaktualizował przeglądarkę[a nowszej Opery wtedy nie było], albo ją zmienił).

   Co prawda mam w prawym górnym rogu wykrzyknik, że Ublock Origin "gryzie się" z "Ghostery", ale nic się nie sypie, nic nie crashuje... Ja jestem zadowolony.
   Tak jak wcześniej wyczekiwałem nowości w Operze, tak teraz wyczekuję nowości w Chrome.

   Skomentuj

 3. Himoto
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2016-11-02 14:02

  Można lubić chrome lub też nie, ale aktualnie jest to chyba najszybsza przeglądarka z darmowych rozwiązań do przeglądania internetu. Nie wiem jak się zachowuję na komórkach, ale na PC testowałem wiele przeglądarek, aktualnie na desktopie mam Chrome FF w najnowszej wersji, Chrome standard Chrome Canary Chromium w wersji Comodo, lecz były i Vivaldi i Opera, było i Safari i rozwiązania chromo pochodne, testowałem nawet przeglądarki spod linuksów nie wspominając o Maxthonach i innych. Niestety aktualnie wszystkie one idą w dziwnym kierunku. Co nowsze wydanie FF tym bardziej zmula się, nie wspominają o całej reszcie. W chrome też da się zauważyć dość spory spadek wydajności w stosunku do tego jak działały jej wersje jeszcze sprzed wydania 20. Aktualnie Chrome jest jedyną przeglądarką która przy 200-300 otwartych kartach w jednym oknie nie łapie zawiech czy zadyszki [tak posiadam 24GB ramu], reszta w tym miejscu potrafi się wywalić, albo co najmniej rozpocząć pokaz slajdów :) Aktualnie jedyną którą idzie w pełni używać "prosto po wyciągnięciu z pudełka" jest chrome [niestety], cała reszta musi przejść dłuższą lub krótszą drogę konfigurowania ustawień by się w ogóle nadawała do używania. Długi czas byłem fanem Firefoxa, zaś mój ojciec kochał Operę aż do późnych wersji 12, lecz zmiany jakie zaoferowali nam wydawcy obu przeglądarek spowodowały nasze przejście na chrome i chromo podobne rozwiązania. Aktualnie FF trzymam tylko na wypadek sprawdzenia czy wszystko ze strona jest OK gdyby w chrome nagle strona wczytała się nie tak jak powinna.

  Z moim zdaniem można się nie zgadzać gdyż każdy korzysta z zasobów internetu inaczej i np. otwieranie 1-5 zakładek w FF przy odpowiednim ustawieniu jej może być realnie szybsze, tak samo w innych przeglądarkach, ale nie zmienia to faktu że chrome jest chyba jedyną przeglądarką która od swojego początku nie zmienia się o 180 stopni co kilka wydań, lecz przyzwyczaja swojego użytkownika do pewnych rozwiązań stopniowo. [mimo tego nie nadaje się do logowania do banków itd :) zbyt dużo danych zbiera :) więcej chyba tylko opera zbiera x)].

  Skomentuj

  1. anemus
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2016-12-03 04:40

   Chyba nikt normalny nie otwiera 200 zakładek i dlatego nie wiem (tak jak większość) jak się zachowują przeglądarki w takich warunkach ale w normalnym używaniu nie odczuwam większych różnic w wydajności ale widzę różnice w zasobożerności - czyste chrome o 10-20% więcej zasobów (pamięć i średnie obciążenie cpu) niż czysta opera, a z dodatkami jest tylko gorzej Owszem chrome czasem wydaje się responsywniejsze ale głównie kosztem zasobów, a w wypadku opery czasem responsywność wiąże się bardziej z vpn (proxy) niż z przeglądarką. Do tego chrome właściwie gołe nie nadaje się do używania, a opera od biedy tak. Ogólnie do bankowości nadaje się każda z nich bo dane, które ewentualnie zbierają nie zawierają zawartości twojego konta czy innych danych. Ogólnie odnośnie https nie monitorują zawartości o ile strona nie używa google analitics.

   Skomentuj Historia edycji

  2. zakius
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2017-03-10 16:59

   najszybsza jest chropera, interfejs chroma zamula
   ale co by nie było, żadna przeglądarka z pochodną KHTML (czyli KHTML, WebKit, Blink) nie nadaje się do normalnego użytku przez istotne braki po stronie interfejsu

   Skomentuj

   1. zakius
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-10 17:01

    poza tym nie ma i nigdy nie było przeglądarki, która by się nadawała do użytku od razu po instalacji, tak Opera jak jeszcze żyła jak i FF wymagają doszlifowania kilku rzeczy, FF przy tym również instalacji kilku rozszerzeń

    Skomentuj

    1. Mighn
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2017-07-26 18:18

     Opera żyje i ma się bardzo dobrze... chodzi porównywalnie do Chrome ale zabiera dużo mniej od niego pamięci...

     Skomentuj

  3. ASDFR
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-15 15:36

   Chrome, chrome...
   Już wolałbym używać Chromium czy Firefoxa, ewentualnie Brave ze względu na wbudowany adblock.

   Skomentuj

 4. sadys
  Oceń komentarz:

  20    

  Opublikowano: 2016-11-02 15:08

  chrome to swietna przegladarka ale z premedytacja uzywam ff- nie chce zeby google zmonopolizowalo kolejny segment bo nic dobrego z tego nie wyniknie

  Skomentuj

  1. HardCorak
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-06-07 21:25

   też bym korzystał z firefox ale on w porównaniu z chrome jest dla mnie ciężki, powolny.

   nie wiem jak z firefox jeśli chodzi o zarządzanie ramem. Chrome za to lubi ram. Kiedyś zostawiłem otwartych na cały dzień kilkadziesiąt kart i z 64gb potrafił zjeść prawie 50gb...

   Skomentuj Historia edycji

 5. PeterMac
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2016-11-02 17:08

  Nadal brak obsługi sprzętowego kodeka VP9 np. na YouTube takze dziekuje wole MS Edge ktory jako jedyna przegladarka potrafi zrobic użytek ze sprzetowego kodeka VP9 w Pasalach.

  Skomentuj Historia edycji

  1. anemus
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2016-12-03 06:33

   Od wersji 54 podobno jest tylko trzeba to oporządzić.

   Skomentuj Historia edycji

  2. vegasnight9
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-01-26 18:36

   Od około 3 miesięcy działa dekodowanie VP9 przy pomocy GPU w chrome . Obciążenie procesora wynosi teraz jakoś 20% przy odtwarzaniu filmów 2160p60. Wcześniej 100% . Mam GTX1070. Nie wiem jak ze starszymi kartami ale z pascalem działa na bank.

   Skomentuj

 6. Blashix
  Oceń komentarz:

  15    

  Opublikowano: 2016-11-02 18:11

  Szybsza o funkcje szpiegowania.

  Skomentuj

 7. deton24
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-11-06 13:16

  No, no, proszę. Przyspiesza nam przeglądareczka.
  Mile zaskoczenie jeszcze przed wprowadzeniem update'u planowanego na bodaj grudzień gdzie mają obniżyć wydatnie zużycie RAM ponoc.

  Skomentuj

 8. mutissj
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-12-02 15:45

  klasyczny niebieski design całkowicie usuneli dostępny tutaj:

  https://chrome.google.com/webstore/detail/classic-blue-theme/gapfoeoijjkibljnhednndeabimdilek?hl=pl

  Skomentuj Historia edycji

 9. sn00p
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2016-12-02 16:41

  Twitch.tv nadal nie wprowadził HTML5 = żegnaj Chrome :)

  Skomentuj Historia edycji

  1. heli_plock
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2016-12-03 13:58

   Działa, ogarnij.

   Skomentuj

 10. patalajka25
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2016-12-02 20:14

  Zmiany zmianami ale jak długo jeszcze trzeba będzie czekać na sprzętowe odtwarzanie filmów na youtube?? przykład:
  procesor atom z3735f na chromie z ledwością odtwarza 1080p(częste dropy animacji)za to na IE lub Edge filmy 4K są ultra płynne.

  Skomentuj

  1. anemus
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2016-12-03 06:42

   Jest tyle, że do vp8/9 potrzebny w10.
   chrome://flags ->Zastąp listę renderowania programowego -> włącz.
   Po restarcie chrome:
   chrome://gpu
   sprawdź status.
   W poprzednich wersjach było zbugowane więc wiele opcji domyślnie wyłączone ale może coś poprawili.

   Skomentuj Historia edycji

   1. patalajka25
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-12-03 11:53

    Niestety ale jest bez różnicy.

    Skomentuj

    1. anemus
     Oceń komentarz:

     -1    

     Opublikowano: 2016-12-03 20:23

     U mnie są płynne w chrome na i5-5257U
     ie w ogóle nie odtwarza.

     Skomentuj Historia edycji

    2. anemus
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2016-12-03 20:54

     ps.
     twoja grafika w integrze nie ma sprzętowego dekodowania vp9 (moja zresztą też nie) i dokładnie taki sam efekt jak pod edge uzyskasz stosując dodatek h264ify bo edge robi dokładnie to samo u ciebie tyle, ze w sposób niewidoczny dla użytkownika.
     Jak napisałem ie w ogóle nie odtwarza vp9 tak więc nie wiem o czym piszesz.

     Skomentuj Historia edycji

  2. vegasnight9
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-01-26 18:41

   Chrome od dawna wspiera sprzętowe dekodowanie vp9 ale trzeba mieć kartę graficzną z nowszych generacji. Pascal wspiera na 100%

   Skomentuj

  3. vegasnight9
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-01-26 18:41

   Chrome od dawna wspiera sprzętowe dekodowanie vp9 ale trzeba mieć kartę graficzną z nowszych generacji. Pascal wspiera na 100%

   Skomentuj

  4. vegasnight9
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-01-26 18:41

   Chrome od dawna wspiera sprzętowe dekodowanie vp9 ale trzeba mieć kartę graficzną z nowszych generacji. Pascal wspiera na 100%

   Skomentuj

  5. zakius
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-03-10 17:03

   masz dekoder tylko h.264, chrome na yt używa VP9, nidyrydy

   Skomentuj

 11. anemus
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2016-12-03 22:52

  Największą zaletą chrome i ogólnie wszystkich współczesnych przeglądarek oprócz małomiękkiego syfu to to, że nie działa na nich komputronik.

  Skomentuj

 12. mutissj
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-01-26 13:25

  32GB ramu wystarczy dla wersji Chrome 56 ?

  Skomentuj

  1. Foxy the Pirate
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-03-10 18:49

   Nie

   Skomentuj

 13. Marucins
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-01-26 16:49

  Dalej cholerstwo instaluje się jako bloatware?

  Wziąłem na testy Chromium - 3 miesiące - i powiem że brakuje mi swobody "Liska" czy nawet takiego słownika.

  Skomentuj

 14. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-01-26 19:18

  Sprawdziłem tak na szybko tą wersję i jest rzeczywiście szybsza i stabilniejsza. Otworzyłem 40 kart w tym kilka z filmami YT w 4K i się nie wykrzaczyła. Obciążenie CPU 100% ale dalej jest responsywna. Wcześniej bywało z tym różnie

  Skomentuj

 15. adriandj83
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-01-26 19:44

  Dodalibyście info, że sticky dostępny jest testowo dla developerów i w sumie nie wiadomo, czy się przyjmie, ale pewnie się przyjmie, bo już mam wizję jak można by to fajnie wykorzystać, biorę się do kodzenia.

  Skomentuj

 16. Erathiel
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-04-20 18:09

  Wypuścili nową wersję i przy okazji jednym ruchem wycięli całą masę certyfikatów typu "self-signed" używających tylko pola CommonName, a niekorzystających z SubjectAltName (więcej tu: https://textslashplain.com/2017/03/10/chrome-deprecates-subject-cn-matching/ ). Hurra! Nie ma to jak dowiedzieć się o dodatkowej robocie z regeneracją certów ;)

  Skomentuj

 17. zeniu
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-06-06 21:46

  Na liście nowych funkcji w pierwszej chwili przeczytałem "narzędzie do walki z atakami homofobicznymi".

  Skomentuj

 18. anglik666
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-12-10 10:55

  No to wersja 62 czy 63, proszę się zdecydować...

  Skomentuj

 19. mutissj
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-01-25 16:14

  rozumiem że poprawki kosztem wydajności?

  Skomentuj

 20. szczablik
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-25 19:51

  Jeżeli chodzi o budżetowe procesory do "komputerków" 2 w 1, a konkretnie Pentium N3710, to nic szybszego nie znalazłem poza MS Edge, plus Ghostery i uBlock Origin.

  Skomentuj

 21. Cleaner_1980
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-03-07 11:20

  O co tu chodzi?
  Komentarze z 2016 pod artykułem z 07.03.2018.

  Odnośnie Chrome, to mogą ją sobie zachwalać jak chcą. Nie zamierzam korzystać z produktu, którego logo jest masońskim znakiem 666.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-03-07 12:19

   Już pisałem, że starych newsów się nie wskrzesza, ale redaktorzy puszczają to mimo uszu.

   A co do Chrome, to mnie ani ziębi, ani grzeje, używam czasem Vivaldi, ale ma kilka braków, które niestety nie mogą mnie odciągnąć od Firefoksa (którego muszę używać starszego ze względu na dodatki).

   Skomentuj

 22. Fenio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-07 17:00

  Jeśli bezpieczne przeglądarki to tylko oparte otwartym kodzie jak Chromium. Np. Slimjet.

  Skomentuj

 23. Eternal1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-04-18 14:43

  Chrome 66 "Sith Edition".

  Skomentuj

 24. zakius
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-04-18 21:16

  bardziej przyjazna?
  ok
  to gdzie konfiguracja toolbara?
  usuwanie przycisków zamykania karty?
  gesty myszy?
  czytnik RSS?
  czytelny rendering tekstu?

  Skomentuj

 25. benutzer
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-07-25 09:18

  Drogi Benchmarku, sam się musisz zmotywować. Wasza strona jest zakwalifikowana jako niebezpieczna :)

  Skomentuj

 26. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-25 11:08

  Czy wersja 68 już potrafi scrollować listę kart (pasek kart), gdy się wyświetli ich więcej niż kilkanaście, czy nadal zmniejsza szerokość każdej karty aż do ułamków piksela?

  Skomentuj

 27. Naruto1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-27 09:33

  Dalej ma te "funkcje antywirusowe"? ;)

  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-chrome-z-funkcjami-antywirusowymi.html#comments

  Bo jeśli tak, to proponuję słowo bezpieczna ująć w "" ;)

  Btw. https ma sens głównie tam, gdzie podajemy swoje dane osobowe, czyli wszelkie banki, sklepy, usługi z płatnościami etc. Straszenie randomowego czytelnika bloga o częściach do kosiarki jest bez sensu.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!