Na topie

Gracze znów chętnie bawią się przy The Division

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Przy The Division wolny czas spędza obecnie sporo graczy. Zgadnijcie dlaczego.

  • Gracze znów chętnie bawią się przy The Division
A A

Premiera The Division wywoływała spore emocje. Już chwilę po niej zainteresowanie rozgrywką systematycznie jednak spadało. Trend ten odwrócił się dopiero ostatnio i teraz gra ma się naprawdę dobrze.

Słowami Anne Blondel Ubisoft poinformował, a właściwie pochwał się, iż obecnie liczba graczy bawiących się przy The Division równa się z tą, z jaką mieliśmy do czynienia bezpośrednio po premierze. Jakim sposobem udało się ponownie nakłonić graczy do zabawy? Okazuje się, że wystarczyło poprawić to, co w niej przeszkadzało.

„Od momentu wydania aktualizacji 1.4 liczba aktywnych graczy zrównała się z tą, z jaką mieliśmy do czynienia w okresie premiery. Cześć graczy odsunęła się od gry bardzo szybko, w związku z czym musieliśmy się na coś zdecydować. Zamiast skupiać się na dodatkowej zawartości postanowiliśmy wstrzymać nad nią prace, skupić się na poprawie podstawowej wersji gry i dopiero później zabrać się za nowe elementy. Społeczność graczy mocno się z tego ucieszyła, chociaż niektórzy liczyli zapewne na szybszą premierę dodatków.”

Z jednej strony producenta należałoby pochwalić za usunięcie błędów i słuchanie graczy. Z drugiej jednak, czy The Division nie powinno być lepiej dopracowane na premierę? Jeśli sięgnęliście po ten tytuł, to jakie macie w tej kwestii zdanie?

Źródło: pcgamesn

Odsłon: 6075 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. hollow_
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2016-11-26 21:51

    No i fajnie. Tylko czemu do k nędzy nie słucha się graczy przed premierą? Po to karwasz wypuszcza się bety, żeby można było nanieść poprawki przed wypuszczeniem gry na rynek. Patrząc na ostatnie premiery gier, o których najgłośniej w mediach mam wrażenie, że wydawcy traktują graczy jak bydło do zarabiania pieniędzy. Zamów preorder, dostaniesz preprodukt, który będzie działał jak mu się spodoba, a w nagrodę dostaniesz od nas dodatek, który zmienia kolor oczu bohatera. Za pół roku kupisz pełnowartościową grę, za pół ceny i wydymasz graczy, którzy chcieli pograć ale dali się zrobić w bambuko, bo reklama w tv albo gazetce ze sklepu była.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-11-26 22:06

      Akurat jesl ichodzi o Division to trzeba by usprawiedliwić troche developera - ta gra dosłownie ich przerosła jeśli idzie o support i na bank nie spodziewali się takiej ilości graczy.
      Trzeba im przyznać ze sporo poprawili.

      W chwili obecnej mogę smialo powiedzieć ze jak ktoś odpuscil sobie Division w wakacje to teraz warto by wrocil i sprobowal jeszcze raz.
      Od patcha 1.4 gra jest w pełni grywalna i bardzo ciekawa. 1.5 i survival wniosl nieco nowego do gry. Jeśli feedback będzie dalej taki jak obecnie to w przyszłym roku ta liczba graczy szybko nie stopnieje

      Skomentuj Historia edycji

      1. Satanski
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-11-27 13:21

        Jedna z najbardziej przehypowanych gier ostatnich lat, a oni się nie spodziewali. Nie sądzę.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2016-11-27 16:58

          hype był duzy bo to Ubi jest wydawcą, ale czy az tak nadto - hmm ja rozczarowany nie byłem bo zawsze to co jest przed premierą dziele przez dwa.
          I takk Massive zrobiło kawał dobrej roboty.

          Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-11-26 23:16

      chcesz mieć end content w grze w której ma go nie być ?
      ciekawe.
      Przeciez ta gra to to samo czym jest obecnie Diablo 3 i tym podobne gry, z tym ze tutaj chociaż PVp dobrze działa

      Skomentuj Historia edycji

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-11-27 01:21

          czekaj czekaj, grales na Tier5 przy 1.5 ?
          inteligencja mobow znacznie podciagnieta do gory.
          Jakby podciągnęli jeszcze bardziej to znow bylby placz.
          W diablo3 co masz ? dokładnie to samo a nawet mniej bo zróżnicowanie jest znacznie mniejsze. Dlatego tez mowiac ze AI jest poniżej krytyki to chyba nie widziales naprawdę zlego AI w grach.

          jasne ze mogly by się misje zmieniac co miesiąc ale jak ma massive to zrobić ?
          Tak doświadczeni Blizzardzi nie sa w stanie rozbudowac D3 do tego poziomu a Ty wymagasz tego od studia które praktycznie niczym nie zapisalo się w dziejach rozrywki elektronicznej.

          ja nie twierdze ze jest to gra w której niczego bym nie zmienil - brakuje mi choćby drabiny podobnej jak w D3 i sezonowych zmian (choc tu je mamy bo dość często są patche).
          TO ze instancje sa przewidywalne to normalna sprawa w tego typu grach wiec już nie narzekam.
          Beda robione kolejne Tier'y w przyszłości tak by zagospodarować cala mape.
          Gra jest zywa mimo to i zmiany sa dość korzystne. Jest szansa ze nie spierdziela jej i na to należy mieć nadzieje.
          Ja grywam od premiery na Ps4 i PC - klac mogę często na bug czy glitch ale cholera skoro mimo to wracam to znaczy ze jest grywalna.

          Skomentuj

  2. ghasz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-11-26 22:44

    Widać że jest więcej graczy, non stop gdzieś jakieś "Rogale" się kręcą ale problemy z połączeniem z hostem wciąż występują oraz dziwne sytuacje gdy NPC chowa się budynku do którego nie da się wejść a strzelanie do niego to strzelanie do ściany.

    Skomentuj

  3. xpaxpl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-11-27 01:02

    z niepokojem obserwuje może nie tyle rynek gier co jak są wydawane...

    wydawcy zdają się nie mieć pojęcia o tym co wydają i cisną wydanie gry najlepiej w wersji pre alfa... a przynajmniej tak to wygląda wystarczy wspomnieć batmana....

    jest to dziwne tym bardziej że przecież dużą popularnością (z niezrozumiałych dla mnie powodów) cieszą się przedsprzedaże czy croudfundingi czyli gry już zarabiają niemal jak są tylko je zapowiedziane więc po co ten pośpiech przy wydawaniu ?!?

    Skomentuj

  4. BariGT
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-27 08:44

    Bo cena spadla do 80 zeta z 250?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-27 10:34

      za 80zl to ja dawno temu kupiłem.

      Skomentuj

  5. Marucins
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2016-11-27 09:17

    Ubisoft. Cwany lisek. Sprzedawał grę w pre-orderach zupełnie inaczej wyglądającą niż gotowy produkt RETAIL.

    Ta gra z góry była i jest skazana na porażkę.

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-27 10:30

      No, mniej więcej tak jak cd projekt :)

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-27 16:25

        Ile ja jobów nasadziłem na CDPR za te ich kłamstwa. Ostatnio nawet wypominałem że obiecali poprawę jakości ale mamy GOTY a w tym temacie nic.

        Skomentuj

        1. Roller Mobster
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-11-27 20:50

          Zgadza sie.

          Skomentuj

  6. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-11-27 11:00

    Polityka UBI wydać niedokończoną grę i wincyj płatnych dodatków

    Skomentuj

  7. xchaotic
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-11-28 09:52

    Fajnie ze pisza ze wiecej graczy, ale steam charts mowi swoje.
    Wiem ze nie kazdy przez Steama kupil, ale mysle ze proporcje sa podobne i liczba graczy nadal mizerna.