Na topie

GTA 5 na PS4 i Xbox One z pierwszymi ocenami - gra (prawie) idealna

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry na konsole

Recenzenci chwalą wprowadzone przez producenta poprawki i nowe elementy, jednocześnie nie dostrzegając praktycznie żadnych wad.

GTA 5 gra

AA

Na premierę odświeżonego Grand Theft Auto V czekają miliony graczy. Chyba nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że producent wypuścić może produkt kiepskiej jakości, chociaż nigdy niczego nie można do końca wykluczać. W tym przypadku nie zanosi się jednak na rozczarowanie.

Premiera gry na PS4 i Xbox One odbędzie się już jutro. W przypadku tak wielkiego hitu nie mogło zabraknąć recenzji, których echa właśnie trafiają do sieci. Jak wypadają pierwsze oceny podrasowanego Grand Theft Auto V?

Skoro już wersja na starsze konsole oceniona została bardzo wysoko to wydaje się, że poprawienie grafiki oraz dodanie kilku elementów mogło grze tylko pomóc. Tak też się stało.

Recenzenci chwalą wprowadzone przez producenta poprawki i nowe elementy, jednocześnie nie dostrzegając praktycznie żadnych wad. Efekty? Gra otrzymuje rewelacyjne oceny.

Pierwsze oceny GTA 5 (PS4 i Xbox One):

  • GameSpot – 9/10
  • US Gamer – 4,5/5
  • Kotaku – Yes
  • Metro – 10/10
  • God is a Geek – 10/10
  • Eurogamer.de – 10/10
  • XGN – 9/10

Po takich doniesieniach ostatnie godziny do debiutu gry wydłużać będą się jeszcze bardziej. Oczekiwanie umilić mogą Wam dwa materiały wideo koncentrujące się na wybranych elementach arsenału. Zwłaszcza ten prezentujący topór nie należy do szczególnie łagodnych, ale tak też nie jest przecież seria GTA.


 

 


Źródło: vg247, youtube

Odsłon: 16999 Skomentuj newsa
Komentarze

35

Udostępnij
  1. robgrab
    Oceń komentarz:

    -34    

    Opublikowano: 2014-11-17 13:36

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    FPP w GTA wygląda fatalnie, gra traci całkowicie klimat.

    Skomentuj

      1. popo601
        Oceń komentarz:

        19    

        Opublikowano: 2014-11-17 14:45

        Zgadzam się z Tobą w 100% :) całkiem inne odczucia z gry tylko po zmianie kamery ;) nie mogę się już doczekać premiery na PC

        Skomentuj

      2. PIRAT_PL
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-11-17 19:01

        Jest już powód do przejścia GTA V w 2 perspektywach ;) a bawić się aż w 6 :)
        No to tylko zostało cierpliwie poczekać aż przyjdzie wersja PC.

        Skomentuj

    1. ShifteD
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2014-11-17 14:04

      weź se chlopie połam ręce żebyś więcej takich głupot nie wypisywał

      Skomentuj

    2. marcszcz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-17 15:10

      Jedyny słuszny widok w GTA to z góry. ;)

      Skomentuj

    3. Revo Nize
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-18 00:33

      Fatalnie to może nie, ale na pewno inaczej niż zwykło wyglądać do tej pory. Osobiście, zdecydowanie wolę widok tpp w tej grze.

      Skomentuj

  2. Makkk
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2014-11-17 13:46

    Ja cały czas czekam na wymagania wersji PC. Tzn, mój portfel czeka. Tzn. wolałbym, żeby drastycznie nie stracił na wadze :D

    Skomentuj

  3. Supel
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2014-11-17 13:55

    jak dla mnie wymiata!!
    FPP z pewnoscia bedzie mozna zmienic na TPP

    Skomentuj

    1. Radical
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2014-11-17 14:08

      Twoja konfiguracja z profile z całą pewnością pozwoli Ci grać na wyższych detalach niż na ps4 :)

      Skomentuj

      1. ShifteD
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2014-11-17 14:11

        chyba przy rozdzielczości 640x480

        Skomentuj

        1. cura666
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-17 14:39

          Ale przynajmniej konsekwentnie ;-)

          Skomentuj

          1. Boncorek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-17 19:04

            Wystarczy, że kartę graficzną wymienisz na jakiegoś 270X i już możesz się cieszyć rozgrywką (ewentualnie małe OC procka i bedzie gites)

            Skomentuj

          2. Boncorek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-19 19:12

            Tak jest.

            Skomentuj

    2. Snake73
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-17 20:36

      Jak rozumiem masz już wersję PC i możesz porównywać?
      Rockstar o tym wie?

      Skomentuj

  4. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-17 14:01

    No i co, okazuje sie ze jednak jak sie chce to na ps4 mozna zrobic bardzo ladna gre i jest plynnie.
    Szkoda tylko ze rockstar skubie klientow na kazdym kroku w swojej multiplatformowosci.

    Skomentuj

    1. Radical
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-17 14:07

      Ja mam preordera opłaconego w Empiku do odbioru jutro :)

      Skomentuj

        1. Radical
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-17 14:27

          W życiu nie byłem tak podjarany na grę która przeszedłem rok wcześniej :D

          Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-11-17 19:16

        a ja trzymam pudełko w reku, a wlasciwie 320 pudelek :p

        Skomentuj

    2. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-17 16:59

      Czekam tylko na aktywacje :) 7 godzin jeszcze.

      Skomentuj

  5. Flynn
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-11-17 14:48

    Mam tylko nadzieję, że na PC będzie jakiś normalny model zniszczeń pojazdów. To co widać teraz na konsolach to powrót do czasów GTA SA. Nie oczekuję tu implementacji Beamng Drive, ale mógłby być chociaż taki jak w GTA IV (a pamiętam jak bardzo się nim chwalili przed premierą IV).

    Widok z pierwszej osoby na pewno napędzi tej grze więcej fanów. Mi osobiście odpowiada trzecioosobowy (w samochodach jednak pierwszoosobowy).

    Skomentuj

  6. Eyesofthesouth
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-11-17 14:51

    jak wyjdzie na pc to przejdę tą grę raz grając w wersje TPP na padzie siedząc na kanapie przed TV i raz w wersje FPP na myszce i klawiaturze przed monitorem, taki jest plan

    Skomentuj

  7. eryk1310
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-11-17 15:07

    dawać na pc i mod na grafike zobaczymy jak naprawe wygląda to GTA :D

    Skomentuj

  8. Thompson
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-17 15:23

    Czy ktoś kto już ograł może dać znać, czy samochody są wciąż jak niezniszczalne pudełka?

    Skomentuj

  9. dante2kx
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-11-17 15:53

    Wrzucanie filmiku gdzie jakiś "socjopata" biega po mieście z siekierą i zabija przypadkowych przechodniów to chyba nie jest zbyt dobry pomysł..

    Skomentuj

  10. Pshemas
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2014-11-17 16:03

    Ehh znów premiera GTAV na konsole.... to jestjuż nudne hmm to ile GTAV już wyszło na super PeCety? XD

    Skomentuj

  11. raffal81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-17 17:00

    Wydaje mi sie ze FPP zagości na dobre w nasteonych czesciach GTA ;))

    Skomentuj

  12. arcadios
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-11-17 18:46

    W drugim filmiku widać, że gra chory psychicznie człowiek, skoro chodzi z siekierą i morduje przechodniów!
    Potem taki wychodzi na ulicę i zaczyna strzelać do ludzi, bo myśli że jest w grze!
    Proponuję go zlokalizować z jakiego pochodzi państwa, wysłać odpowiednie służby i przeprowadzić badania psychiatryczne w celu zapobieżenia ewentualnemu niebezpieczeństwu z jego strony!

    Skomentuj

    1. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-17 21:19

      A wiesz ze jak po grze w kapsle sie nie posprzatalo to ktos mogl sobie zrobic krzywde jak na taki kapsel wdepnal bosa stopa? Krew moglaby lac sie strumieniami.
      Od grania nie staniesz sie psychopata. Co najwyzej debilem. Jedni poprostu maja sklonnosci psychopatyczne, inni nie. W normalnym spoleczenstwie jednostki przejawiajace takie zapedy, poparte glebsza i szersza analiza powinny byc separowane bo w spoleczenstwie pierwotnym bylyby eliminowane.

      Skomentuj

  13. wiadome
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-11-17 19:10

    GTAV + PC + pad + kierownica + oculus rift = Epic

    Skomentuj

  14. M2000
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-17 20:12

    Na tym poziomie grafiki gra nabiera brutalności i teraz to rozumiem dlaczego jest od 18 lat ;) Ale grafika cud malina i furkami przez miasto i epicka muzyka no REWELACJA !

    Skomentuj

  15. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-17 21:10

    Jak juz kupie Xboxa One to zagram na 100%. Must have.
    Na X360 przeszedlem. Wycalakowalem calego singla a z multi zostaly mi tylko levele (mam lvl. 34), ale zabraklo mi motywacji. Poczekam na jakies fajne DLC (Heists?), wtedy bedzie pelny calak.
    BTW. Z tym toporem to troche jak Dead Island :-)

    Skomentuj

    1. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-17 21:11

      Aaaa. Zapomnialem:
      Kifflom bracia-bracia i siostry-siostry! :-D

      Skomentuj

        1. Sander Cohen
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-11-18 18:03

          Tak, masz racje. Calak to taki robak, taki tasiemiec z wampirzymi zebami. Powinienes wiedziec bo nie raz juz ugryzl Cie w du.e i przez to wlasnie masz ten permanentny bol du.y. Nie rozumiesz to wygugluj sobie a nie przysr.waj sie do innych. Moglbym dosadniej, ale netykieta zobowiazuje, nieprawdaz?
          PS. Piszac staraj sie stawiac znaki interpunkcyjne przy poprzedzajacym je wyrazie. Netykieta i zasady pisowni zobowiazuja.

          Skomentuj

  16. JimmyS
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-11-17 22:54

    Ta gra w 1st person view wygląda jak by była pełna przemocy. Z perspektywy 3 osoby wszystko wyglądało jak by było sztuczne a z 1 wydaje się bardzo realne.