Oprogramowanie

Interfejs Metro UI z Windows 8 dostępny dla Androida

z dnia 2012-04-11
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Kafelki dla zielonego robocika

Wiele osób chciałoby wypróbować interfejs Metro, ale bez instalacji Windows. Pojawiła się alternatywa w postaci nakładki interfejsu dla systemu Google Android.

Alternatywne motywy wyglądu systemu są bardzo dobrą metodą, aby przetestować interfejs bez wydawania pieniędzy na urządzenie właśnie z Metro UI. Przykładem tego typu działań jest interfejs Microsoft Metro UI zainstalowany na mobilnych systemach Google Android. Tej sztuki dokonał niejaki BroBot175 w swoim projekcie, naśladując interfejs Metro UI pochodzący z systemu Microsoft Windows 8. Mimo że wersja interfejsu Metro UI dla Androida nie jest jeszcze stabilną, końcową odsłoną, to już nadaje się do użytkowania - choć oczywiście mogą występować błędy.

interfejs metro ui działający running on android

Projekt działa na systemach Google Android 3.X oraz Android 4.0.X Ice Cream Sandwich. Osoby korzystające z powyższych wersji systemu będą więc miały możliwość wypróbowania interfejsu Metro. Oczywiście nie tego oficjalnego, bo na niego i tablety z systemem Windows 8 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.


Aby zainstalować interfejs Metro UI niestety trzeba wykonać kilka czynności, które niedoświadczonym użytkownikom mogą dostarczyć pewnych trudności. Wymagana jest instalacji specjalnie spreparowanej wersji ROM-u systemu, a następnie wykonanie zrootowania systemu operacyjnego. Całość składa się z dziesięciu kroków, których opisy wraz z instalacją samego interfejsu można znaleźć na stronie projektu.

Czy Metro UI w Androidzie to dobry pomysł?

metro ui na android 4.0 ice cream sandwich

Więcej o interfejsie Metro UI:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl


Źródło: wired, brobot175

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  to wygląda strasznie.

  kafelki to mogę sobie na sraczu pooglądać :)
  Zaloguj się
  15
 • avatar
  Mnie sie ogólnie nie podoba ten interfejs z klocków kolorowych :)
  Zaloguj się
 • avatar
  po co sobie szpecić androida?
 • avatar
  Błąd w temacie "Mertro". Ja nie rozumiem, czy wy w ogóle nie sprawdzacie tego co wypuszczacie? Ja chętnie jako wolontariusz będę sprawdzał gramatykę newsów, bo mi czasem żal dupę ściska za te błędy...
  Zaloguj się
 • avatar
  Pies zmielony z budą i łańcuchem? :D
 • avatar
  Co za wiadomość - rozbawiło mnie to - czekajcie miłośnicy Microsoftu ... na androidzie mamy to już od pół roku ... i możemy odinstalować, i więcej tego nie używać.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Mnie się interfejs metro podoba. Z jego wygodą na PC już jest gorzej. Dlatego dobrym pomysłem byłoby, gdyby był opcjonalny a nie narzucony. Poza tym czasem jest bardzo nieintuicyjny (trochę trzeba pokombinować choćby żeby zamknąć system), no i konieczność używania aplikacji w wersji pełnoekranowej utrudnia pracę.

  Dlatego po krótkiej przygodzie z Windows 8 CP wróciłem do... Windows 8 DP :) Dlaczego? Bo interfejsu Metro jak na lekarstwo i można go wyłączyć. Ta wersja systemu to poprawiona 7: wstążka w eksploratorze, nowy menedżer zadań, hybrid boot i parę innych rzeczy sprawiło że polubiłem ten system. A poza tym mam za darmo w pełni sprawny system (jak dotąd mnie nie zawiódł) i nie muszę kupować 7.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Osobiście powiem tak jest to za małe by nadawało się do telefonu bardziej dla tableta albo Galaxy Note.
 • avatar
  Jakby ktoś połknał i wypluł kilka razy...
 • avatar
  Chciałbym se zobaczyć jak Metro się sprawuje na dotykowcu (bo na PC to tragedia)