Na topie

Janusze biznesu w akcji - iPhone X pozwala sporo zarobić

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

Na naszym najpopularniejszym portalu aukcyjnym ceny za wersję z 256 GB pamięci wewnętrznej potrafią przekraczać 8000 złotych.

  • Janusze biznesu w akcji - iPhone X pozwala sporo zarobić
A A

iPhone X pojawił się już w sprzedaży, ale Apple przygotowało na początek dość skromną liczbę egzemplarzy. Niektórzy zainteresowani będą musieli poczekać na realizację zamówień nawet kilka tygodni. Chyba, że mają mocno wypchane portfele.

W takim wypadku (i oczywiście chęci) można skorzystać z ofert pojawiających się już na portalach aukcyjnych. Zapewne niektórzy będą w sporym szoku, ale na przykład na eBay ceny iPhone'a X oscylują obecnie w granicach 1500 dolarów i 2500 dolarów, odpowiednio za wersje z 64 GB i 256 GB pamięci wewnętrznej. Rekordowe aukcje potrafią dochodzić jednak do nawet 6000 dolarów.

iPhone X

Oczywiście chętnych na łatwy zarobek nie brakuje również w Polsce. Na naszym najpopularniejszym portalu aukcyjnym ceny za wersję z 256 GB pamięci wewnętrznej potrafią przekraczać 8000 złotych (wysyłka 3 listopada).

Przebitka jest bardzo duża. Przypomnijmy, że oficjalne ceny smartfona na polskim rynku to 4 979 złotych oraz 5 729 złotych, odpowiednio za wersje z 64 GB i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Źródło: eBay, inf. własna

Apple iPhone X

Cena od 4 979.00 do 4 979.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 10259 Skomentuj newsa
Komentarze

57

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Cacek93
    Oceń komentarz:

    44    

    Opublikowano: 2017-10-29 11:08

    Janusze polują na Jeleni. Równowaga w przyrodzie musi być :D

    Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2017-10-29 12:32

        w końcu Chińczycy go robili za 1 dolara za godzinę to musi kosztować swoje

        Skomentuj

      2. BariGT
        Oceń komentarz:

        21    

        Opublikowano: 2017-10-29 13:09

        Zapomniales Łogel i Łodelyk :)

        Swoja droga skad ta nienawisc?
        Zawsze myslalem, ze dla fanow japka im drozsze tym lepsze.
        Po prostu znalezli sie dobrzy ludzie ktorzy chca im w tym pomagac a tu zero wdziecznosci...

        Skomentuj

        1. lenoxxx
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-10-30 11:38

          Dokładnie. Nie mam absolutnie nic przeciwko żeby ceny dobiły do tych marnych 10 tys. zł. W końcu i tak to kupią. Szkoda mi tylko osób którym została tylko jedna nerka bo ci będą musieli obejść się smakiem :D

          Skomentuj

      3. chotnik2
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-10-29 13:13

        Odstaw leki

        Skomentuj

  2. shadowman333
    Oceń komentarz:

    22    

    Opublikowano: 2017-10-29 11:14

    8500 PLN, ale jest za to darmowa wysyłka, więc nie ma na co czekać - tylko kupować.

    Skomentuj

  3. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-10-29 11:20

    To są "KRYSTYNY" Naszych czasów.
    Przecież ta cena jest atrakcyjna jak bierzesz pod uwagę ,że APPLE wydał go na 10lecie no i w końcu ma wygląd niesamowity.
    Powinieneś wziąć pod uwagę ,że będzie mógł pochwalić się tym cudem znajomym a druga sprawa trudne czasy nadchodzą dla APPLE więc musicie wspomóc "biedaka".

    Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      -15    

      Opublikowano: 2017-10-29 12:14

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Co to jest APPLE?
      Jakaś podróba Apple?

      Skomentuj

      1. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        -10    

        Opublikowano: 2017-10-29 15:43

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Poziom jego komentarza jest równy poziomowi ludzi oceniających komentarze.

        Skomentuj

  4. angelboy
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-10-29 11:34

    nie wiem jakim bałwanem trzeba być aby polecieć tylko dlatego że to jabłko :P za połowę jego ceny można mieć to samo :)

    Skomentuj

    1. Niepiskoj
      Oceń komentarz:

      15    

      Opublikowano: 2017-10-29 11:48

      Drogi ale jak tam wszystko chodzi i śmiga....

      ...ale co śmiga?

      No wszystko chodzi płynnie i super działa

      Najczęstsza odpowiedz posiadaczy japkowców. Nie potrafią powiedzieć co (bo to w 99% ludzie którzy nie mają pojęcia o sprzęcie) ale jest super i śmiga to "coś". Ja tam osobiście nie mam nic przeciwko jak ktoś chcę sobie ego podbudować. Jeżeli przez to czuję się lepiej to wypada się tylko cieszyć, moich pieniędzy nie wydaje tylko swoje.

      Skomentuj

      1. aendrju
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-10-29 18:08

        Chyba śmiga do kontaktu po prąd.

        Skomentuj

        1. owatanka
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2017-10-29 21:47

          Albo do prowidenta po pozyczke.

          Skomentuj

    2. sn00p
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-29 11:51

      Nie chodzi angelboy o sam fakt że to jabłuszko. Ja po 6 latach na Androidzie przeszedłem na iOS. To co najbardziej odróżnia Apple od wszystkich producentów Aneroidowych smartfonów to fakt że, Apple wspiera swoje produkty przez 5 lat. Mój IPhone SE chodzi jak burza. Faktem jest, że nowe produkty Apple mają kosmiczne ceny. Nigdy nie będzie mnie stać na fon za 5000 zł + a nawet gdyby było, to jest to totalny absurd.

      Skomentuj

      1. owatanka
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-10-29 21:50

        Nie panikuj bedzie cie stac bo bedzie w jakims abonamencie spokojnie i wtedy tez bedziesz mogl powiedziec "co nie stac was ja mam i jestem elita"

        Skomentuj

      2. AkaRyupl
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-30 02:22

        Właśnie widzę jakie to wsparcie. iOS 11 to bardziej zbugowany twór jak Windows. Oczywiście na nowym sprzęcie będzie działać, ale na starszych już nie do końca.

        Skomentuj

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-10-30 09:09

          iOS 11 jest równie zabugowany na starych jak i nowych telefonach. Jedyna różnica to szybkość jego działania. Ale to i tak więcej, bo większość producentów telefonów z Androidem leje na nie kał już po półtorej roku, nie stosując się nawet do wskazań Google.

          Skomentuj

          1. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-11-01 03:35

            Czasem lepiej nie mieć wsparcia, jak dostać łatkę uceglającą telefon.

            Skomentuj

      3. hexenisalive
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-31 10:00

        SE super sprzęt.
        Kumpel ma na nim iOS 11 i jeszcze nie narzekał.

        Skomentuj

    3. Nalovp
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-10-29 14:02

      Chciałbym przypomnieć że 2% ludzi w Polsce zarabia powyżej 100 tyś zł rocznie więc ich stać...dopóki nie masz kasy,to nie zrozumiesz dlaczego ludzie kupują tak drogie zabawki.

      Skomentuj

      1. Barubar24
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-29 15:19

        Nie wiem za co dostałeś minusy, ale tak jest. Jako małolat kopiowało się gry, bo nie było kasy. Dziś jak się kasę ma to się po prostu kupuje gry. Im więcej ktoś ma kasy tym większe możliwości się przed nim otwierają i zupełnie inaczej postrzega świat.
        Ja bym nie kupił iPhona X (musiałbym mocno zacisnąć pasa), ale jak ktoś ma miesięcznie po 10-20 tys. zł to dla niego zakup to jakiś pikuś.

        Skomentuj

        1. AmigaPPC
          Oceń komentarz:

          7    

          Opublikowano: 2017-10-29 16:12

          Ja mam ponad 10k/miesiąc ale aż tak próżny/głupi/niedowartościowany* nie jestem, poza wyglądem ten telefon nie ma nic co by mnie do niego przekonało.

          Prawda jest taka, że im więcej wysiłku włożyłem w zarobienie konkretnej pensji tym bardziej ją cenię.

          (*) Wybór określenia pozostawiam Wam.

          Skomentuj

          1. Nalovp
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2017-10-29 19:50

            To stać cię na dobry samochód z salonu....ale skoro wolisz takie auta jak 10 letnia KIA Shuma czy opel corsa na gazie to twój wybór.
            Ps.10 tyś szału nie ma...ja za sam wynajem mieszkania mam takiego iphoneX miesięcznie.

            Skomentuj Historia edycji

          2. Q'bot
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-10-29 20:58

            Wynajmujesz mieszkanie o powierzchni całego piętra? ;P

            Skomentuj

          3. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-10-30 08:36

            A skąd dzieciaku wiesz jaki on ma telefon?
            A jeżeli ty coś kupujesz dla znaczka i lansu to naprawdę mi cię szkoda.

            Skomentuj

          4. Smuga
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-10-30 09:13

            No chyba cię pokiełbasiło z tym mieszkaniem. O ile nie jesteś nomadem który sobie zmienia kanciapę co kilka miechów, to albo popuściłeś wodze fantazji albo ci się liczby pomyliły.

            Skomentuj

          5. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-30 17:01

            @Smuga
            Lol, a ile myślisz kosztuje wynajęcie w miarę dużego przyzwoitego mieszkania w dużym mieście? IPhoneX kosztuje niecałe 6k. Są dużo droższe mieszkania na wynajem na rynku.

            Skomentuj Historia edycji

          6. rlistek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-30 16:55

            Nie ogarniasz tylko tego, że komuś może właśnie zależeć głównie na ładnym wyglądzie telefonu (też kwestia gustu co się komu podoba). Różni ludzie mają różne potrzeby i priorytety a do tego różne możliwości finansowe. Twoje uważanie się za lepszego, bo "gardzisz iPhonami" jest komiczne. Każdy może wydawać swoje pieniądze na co tylko chce (jeśli zgodnie z prawem) i nikt z tym nie powinien mieć problemu. O tym czy coś się sprzedaje czy nie i po jakich cenach decydować powinien wyłącznie wolny rynek.

            Skomentuj

      2. Nutaharion
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-30 09:35

        Zgodnie z rocznikiem statystycznym za 2015 rok 2,8% osób pracujących w firmach zatrudniających powyżej 9 osób zarabia powyżej 138 000 zł brutto rocznie.

        Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-29 12:02

    "Janusze biznesu..."

    Benchmark.pl jako profesjonalny serwis może darowałby sobie nakręcanie głupkowatych sloganów rodem z podstawówki które przy okazji wyśmiewają i szydzą z wszystkich Januszów w Polsce?

    Skomentuj

    1. Warmonger
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-10-29 13:06

      Jaki tam profesjonalny, Benchmark jest robiony po kosztach. Zatrudnia studentów i płaci im śmieszne stawki - przynajmniej tak było za moich czasów.

      Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-29 17:47

      Ból tyłka o memy w 2017 LuL

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-29 22:02

        Po prostu zażenowanie na widok szanowanego serwisu z ogromną ilością odsłon który przyjmuje wzorce na poziomie wczesnoszkolnych sloganów i pyskówek.

        Ciebie też by to bawiło gdyby Twój syn nosił imię Janusz?
        Czy dopiero wtedy otworzyły by Ci się oczy na przerażający bezkres ludzkiej bezmyślności i ignorancji?

        "Ale to przecież tylko taki żarcik" - yhy, powiedz to dziecku z którego imienia śmieją się nie tylko w szkole ale nawet w internecie i "szanowanych" serwisach.
        Takie teksty można zrozumieć u pryszczatych młodych-gniewnych na szkolnym podwórku w trudnym wieku dojrzewania, lecz nie w ogólnopolskim serwisie który ma tysiące odsłon dziennie.

        Jak zawsze, "Diabeł tkwi w szczegółach".

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-10-30 16:48

          Dużo większe i dużo bardziej profesjonalne, do tego ogólnoświatowe portale używają memów na co dzień.

          Idąc twoim tokiem rozumowania, zakazywać trzeba wszystkiego, bo zawsze trafi się ktoś niezadowolony z użytego słownictwa, poczynając od "Złotych Malin" za najgorsze filmy czy za co się tam je dostaje, bo przecież twoje dziecko akurat może mieć w szkole ksywkę "Malina", bo tak się złożyło, że masz na nazwisko Malinowski. Sorry, ale to droga donikąd. Jeśli twoje dziecko jest aż tak słabe psychicznie, że nie potrafi memów obracać w żart i się na nie obraża, to zastanowiłbym się nad skutecznością twoich metod wychowawczych.

          Skomentuj

    3. Lister
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-29 18:39

      Popieram.
      W imię dobrego wychowania żądam natychmiastowej zmiany tytułu i darowania sobie na przyszłość tej gimnazjalnej odzywki.

      W zamian proponuję pisać Smegasy internetu/biznesu/itd...
      A może autor woli by pisano Mateusze internetu?

      Skomentuj Historia edycji

  6. kokosnh
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-29 12:11

    będą jaj jak nie uda im się sprzedać drożej niż cena kupno :D już wyobrażam obie ten płacz i zgrzytanie zębów...

    Skomentuj

  7. Nalovp
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-29 13:56

    Przecież było wiadomo od kiedy rusza przedsprzedaż...wystarczyło zamówić,a tak to nie dość że drożej to jeszcze z drugiej ręki.

    Skomentuj

  8. Hezen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 15:09

    Ja nie widzę nic ciekawego w żadnym jabłeczniku. Niech rezerwat kupuje, nic mi do tego bo... "towar wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić"
    Nie zapomnę miny znajomego jak dałem mu porównać szybkość działania mojego OP3T (Skala animacji okna i przejścia oraz skala długości animacji ustawiona z 1x na 0.5x) z jego iphone 7. Powiedział tylko "ale zapie*dala!" :D

    Skomentuj

    1. hexenisalive
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-31 09:58

      Pozbycie się animacji nie zmienia tego jak szybki jest telefon.
      Animacje są po to by utrzymać stały czas podawania informacji i ukrycie nieporządanych sytuacji/artefaktów.
      Animacja jest po to, żebyś wiedział kiedy interfejs jest gotowy do używania. Animacje są jak zapis nutowy - wtedy i wtedy ma być grane to i to. Animacje w iOS są w większości przypadków tak dobrane, że człowiek kiedy korzysta z urządzenia to nie frustruje się klikając element nie będący w gotowości - bo element sam komunikuje kiedy jest gotowy.
      Na iOS ciężej o Missclick niż na Androidzie. A przynajmniej tak miałem z Androidem 6.0.

      Skomentuj

  9. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 15:51

    Nie ukrywam, że bardzo mi się to podoba : )

    Skomentuj

  10. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-29 16:38

    Dajcie już spokój tym januszom.
    Janusz.

    Skomentuj

  11. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-29 16:55

    Brzydki ten iphone z resztą jak każdy inny.

    Skomentuj

  12. maxbit
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 16:58

    Głupich nie brakuje.....
    Oficjalna cena to ok 5800 i nie ma problemu z dostepnością
    Ale głupie Lemingi są i aby być w korpo na czasie są w stanie zapłacić i 7000 pln.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-30 09:18

      Jakie tam korpo. Sam pracuję w korpo i ludzie mają tutaj w poważaniu takie premiery. Łażą z galaksiakami czy ajFonami, ale wiek tych modeli ma rozpiętość do 3 lat nawet. Tyle ty wydają ci sami co czekają pod Apple Store'ami jak za PRLu, zamiast po ludzku poczekać miesiąc-dwa (bo co, wątroba im skiśnie?!?). Fakt, są tacy dla których to grosze a nie pół wypłaty jak dla mnie i im się nie dziwę, ale ja nie zrobił bym tego z innego powodu - aby tym "Januszom" nie dać ani złamanego grosza za tak żałosne i prymitywne próby zarobku (zarabiać trzeba głową a nie d*pą).

      Skomentuj

  13. Misza102
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 18:05

    Jest popyt to jest i podaż.

    Skomentuj

  14. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-29 20:20

    I niech kosztuje nawet dziesięć tysięcy. To nie jest chleb dla powodzian czy maty gorczycowe dla staruszków żeby wysokie przebitki mogły bulwersować. Poza tym czuć tu hipokryzję. Kiedy Apple sprzedaje swoje produkty za dwu- trzy- czy nawet czterokrotność ceny wytworzenia nazywa się to "geniuszem". Kiedy dokładnie to samo robi mały polski dystrybutor przylepia się mu łatkę cwaniaczka. Trochę to lipne tak z jednej strony bezkrytycznie onanizować się osiągnięciami obcych a wyśmiewać własne.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-10-30 09:24

      To nie hipokryzja. Apple kiedy krzyczy wysokie (choć na zachodzie już nie tak wysokie!) ceny to robi to do własnych produktów które potrafi wylansować. Kolejni "dystrybutorzy" (bo normalnie nie można nazwać tak zamawiających w preorderze aby po 5 minutach wystawić na jakimś e-bazarku) jedynie żerują na tym wykorzystując chwilowo zerowy podaż przy ogromnym popycie. Mówiąc krótko - każden jeden debil tak by potrafił, tylko nie każdy ma na to ochotę.

      Skomentuj

      1. wiktorn86
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-31 01:02

        Najwyraźniej skoro znajdują się kupcy to i polscy dystrybutorzy potrafią. A teksty że byś mógł tylko ci się nie chce zachowaj dla jakiejś naiwnej panienki, kolego ;)

        Skomentuj Historia edycji

      2. DonDiego
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-10-31 08:21

        Przepraszam Cię Smuga, ale właśnie podałeś definicję handlu. Nikt nie sprzedaje śniegu na Grenladnii albo piasku na Saharze. Ktoś chce kupić iPhona X. Ja mam iPhona X. Sprawdzam po ile sprzedają iPhona X serwisy aukcyjne....powiedzmy 5999zł. Widzę, że Ktoś jest strasznie napalony, żeby kupić ode mnie w tej chwili. Myślę sobie, że może zapłaci trochę więcej niż 5999zł więc daję mu cenę 6099zł. Ktoś kupuje bo stwierdza, że 100zł różnica to żadna różnica. Jakiś inny handlarz widzi jak sprzedaje za 6099zł i sam podnosi cenę do 6199zł i od niego także kupuje jakiś inny Ktoś...w ten sposób działa rynek. Nie ma to nic wspólnego z cwaniactwem.
        Jak Apple chce uniknąć takich sytuacji, to niech sprzedaje swoje produkty wyłącznie przez iStore...tyle, że i tak na rynku wtórnym telefony będą później odsprzedawane drożej.

        Śmieszy mnie, że w Polsce po tylu latach od upadku komunizmy ludzie nadal nie rozumieją czym jest wolny rynek... co więcej komunizm w pewnym stopniu sam przyczynił się do wytworzenia wolnego rynku tyle, że w drugim obiegu. Ludzie potrzebowali pewnych produktów, które mieli inni ludzie. Im towar był rzadszy, tym był droższy.

        Tak działa ekonomia od zawsze, odkąd człowiek wymyślił, że może się wymienić z drugim człowiekiem na coś czego potrzebuje. Nazywanie kogoś cwaniakiem tylko dlatego, że sprzedaje jakiś produkt po cenie za którą ktoś inny jest w stanie go kupić to po prostu chamstwo. Cwaniakiem jest ktoś kto wykupuje chleb, z całej okolicy dotkniętej powodzią, by później sprzedawać go po 10zł potrzebującym. Cwaniactwem jest wykupienie lekarstw z okolicznych aptek i sprzedawanie ich wyłącznie w swojej , po dużo wyższej cenie. Sprzedawania bardzo drogiej i nikomu niepotrzebnej zabawki jeszcze drożej jest po prostu zarabianiem na ludzkiej naiwności i głupocie.

        Skomentuj

  15. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-29 21:28

    Kurde.... polskie januszowanie tych Januszy biznesu to faktycznie obciach na maksa. No cóż... na przykładzie USA widać że każdy naród ma swoich Januszy... tylko polski Janusz nie może wystawić iPhona za 6000$ bo by już absolutnie nie znalazł kupca.... polskie realia kształtują polskiego Janusza i jego możliwości w januszowaniu ;)

    BTW: już kręcę pejsy... bo mi się trochę podprostowały jak czytałem ten artykuł. Jak ja nienawidzę Januszy. :D

    Skomentuj

  16. Fiona
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-30 07:17

    Ale o co ten płacz ?
    Do kogo macie pretensje iż Was nie stać ???

    Było się uczyć, wybrać dobry zawód i pracę.


    Jeżeli ktoś uczciwie zarobił te 8000 zł (wiem obecna władza uznaje że nikt z poza tej partii nie może uczciwie zarobić więcej niż 1500 zł. Z naciskiem iż członków tej partii to nie dotyczy) i chce w swoim gronie się polansować -słowo potworek - to jego sprawa.

    Ktoś inny wyczuł okazję, zaryzykował i chce zarobić - też jego sprawa.

    Nikt nikogo nie zmusza do zakupów na tych aukcjach.

    Ja nie mam parcia na żaden telefon powyżej 500 zł. Bo obecne telefony starczają na 3 lata później zaczynają się sypać. I mi dobrze z tą moją polityką zakupów.

    LOL

    Nieudacznicy i zawistnicy moga już minusować !!!!

    Skomentuj

  17. fenrir123
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-10-30 13:36

    I co w tym "januszowego"?

    Zwykłe polowanie na jeleni, jakich wiele, jeśli ktoś jest w stanie przepłacić 3k za telefon, byle mieć go miesiąc przed wszystkimi to czemu się dziwić? :>

    Skomentuj

  18. fragopl
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-10-30 18:26

    Jeżeli sprzedawcy to Janusze to jak nazwać tych, którzy te telefony kupują? Jest popyt to i jest podaż.

    Skomentuj

  19. DonDiego
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-10-31 07:54

    Ktoś kto nazywa tych sprzedających Januszami biznesu jest po prostu Januszem umysłu. Serio. Jeżeli ktoś zwietrzył zarobek w tym żeby wykorzystać naiwność i głupotę fanów zgniłego jabłka i w dodatku mu się to udało, to tylko pogratulować sprytu, a nie wysywać od Januszy.
    Gdyby nie całe rzesze kretynów, którzy płacą takie ceny za sprzęt Apple, to nie byłoby sprzedających. Jak jest popyt to zawsze znajdzie się podaż, a cena jest po prostu wypadkową tych dwóch wielkości. Jak ludzie są w stanie dać 8000zł za telefon, to dlaczego po tyle nie sprzedać? Jednym z podastawowych praw ekonomii jest to, że dana rzecz jest warta tyle ile ktoś jest skłonny za nią zapłacić.
    Bardzo fajnie obrazuje to sprawa z Piwem Imperium Prunum. PIerwsza warka zyskała bardzo wielu sympatyków więc zrobiono drugą. Browar Kormoran wypuścił ją z magazunu w cenie 20zł za butelkę. W sklepach można było kupić je po 25zł za butelkę....przez jeden dzień. Potem nagle ceny zaczęły szybować w górę. Spekulanci zwietrzyli na tym interes (bo to bardzo dobre piwo) i wykupywali całe kartony. Dodatkowo sieć Makro (gdzie trafiła największa część piwa) także stwierdziła, że zrobi na tym interes. Sprzedawali po 40zł za butelkę. I tym oto sposobem popyt pociągnął wzrost cen. z 25zł na początku cena doszła nawet do 200zł na allegro. Jak widać na tym przykładzie wzrost ceny o 800% wcale nie jest kwestią Januszostwa tylko kretynizmy kupujących.

    Skomentuj

  20. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-31 08:22

    DonDiego

    Dlaczego kretynizmu ?
    Kretynem nazwiesz każdego kogo stać na coś na co nie stać resztę ???

    OK. to kretyn

    To jak nazwać tych których na to nie stać ?
    Debilami do kwadratu ???

    A co do piwa ktoś ma te 200 zł i chce sam sprawdzić czy to piwo jest taką ambrozja jak piszą. Wydaje 2 setki i sprawdza.... Nie wolno mu ???

    Są ludzie którzy jeżdżą autami za milion złotych w Polsce, też kretyni w/g Ciebie, bo mogliby Fiatem pomykać.
    I jak myślisz co dla tych kretynów znaczy te 200, czy 8000 zł ?

    Nic....

    Także może zamiast bogatym ubliżać, pomyśleć o tym żeby samemu zostać..... bogatym

    LOL

    Skomentuj

    1. projectdarkstar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-01 08:33

      Jak wam to wytłumaczyć. Burzycie się że zabraniamy komuś kupować. Szczerze - ja nie zabraniam. Stać cię, kupuj.
      Ale:

      Faktem jest że Apple opiera się na armii zombie która łyka każdy makabrycznie drogi gadżet jak pelikan i przy tym nie dopuszcza do siebie myśli że ich sprzęt nie jest najlepszy. I o ile można argumentować że każda firma ma takich fanów to Apple się na nich opiera.

      Jeżeli kupujesz coś bo ci odpowiada, spełnia twoje potrzeby itd itp to ja osobiście do tego nic nie mam, wydaj ile chcesz na co chcesz. Nic mi do tego.
      Jeżeli kupujesz coś dla znaczka i w zasadzie tylko dla niego (czyli mówisz "kupiłem ten telefon bo to Apple") to dla mnie to jest głupota do kwadratu.
      Porównując to do samochodów mogę powiedzieć tak - parę lat temu jeździłem tylnonapędowym coupe z dość mocnym silnikiem bo chciałem taki samochód i spełniał moje oczekiwania, a nie dlatego że miał pewien znaczek. Gdyby inny samochód lepiej spełniał moje wymagania a miał mniej "modny" czy "pożądany" znaczek to bym go wybrał.

      Skomentuj

  21. Fiona
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-07 07:15

    1/ Apple tylko w Polsce jest drogi - na zachodzie kupujesz to dziecku, bo jest niezawodne i masz spokój...

    2/ Czemu nie mogę kupić czegoś dla znaczka jak lubię i jest to dla mnie synonimem czegoś wartościowego ???

    Zdarzało mi się obejrzeć film wyłącznie z powodu nazwiska ulubionej aktorki/aktora.

    Podobnie inni kupią nową książkę w ciemno, bo to ich ulubiony autor.

    Krzywdzą kogoś ??? NIE

    To z czym masz problem ???

    Podobnie ja kupuje tylko nowe telefony, a ktoś inny używane flagowce. I co mamy iść z tego powodu do spowiedzi ??? ;-P