Płyty główne

Gigabyte i AMD zgodnie przyznają - rynek bardzo dobrze przyjął procesory Ryzen 3000 i płyty X570

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-08-26

Nowa platforma AMD zainteresuje nie tylko graczy, ale też entuzjastów, wymagających większej wydajności do profesjonalnych zastosowań. Rynek bardzo dobrze przyjął nowe konstrukcje.

Premiera procesorów AMD Ryzen 3000 i płyt głównych X570 to jedna z najważniejszych premier ostatnich miesięcy. W minionym tygodniu w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Gigabyte i AMD, gdzie partnerzy biznesowi i dystrybutorzy sprzętu mieli okazję porozmawiać o nowościach z segmentu dla graczy i entuzjastów.

Nowe procesory AMD

AMD Ryzen

Trzecia generacja procesorów AMD Ryzen bazuje na nowej mikroarchitekturze Zen 2 i jest produkowana w niższym procesie technologicznym 7 nm TSMC. Producent przygotował nie tylko 6- i 8-rdzeniowe modele, ale też wydajniejsze - 12- i 16-rdzeniowe. Co ważne, wszystko to przy zachowaniu kompatybilności z obecną podstawką AM4.

Jednym z najważniejszych wniosków spotkania było stwierdzenie, że rynek bardzo dobrze przyjął nowe rozwiązania. Nowe procesory oferują dużo lepszą wydajność w programach i tylko trochę słabsze osiągi w grach, a ponadto wyróżniają się bardziej funkcjonalną i rozwojową platformą względem konkurencyjnego rozwiązania Intela. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do naszej recenzji, gdzie mieliśmy okazję przetestować układy Ryzen 7 3700X i Ryzen 9 3900X.

Płyty główne Gigabyte Aorus X570

Gigabyte - płyty główne Aorus X570

Układy Ryzen 3000 współpracują ze starszymi płytami głównymi, ale pełnię możliwości pokazują dopiero w połączeniu z nowymi konstrukcjami na bazie chipsetu X570 (pozwalającymi korzystać z magistrali PCI-Express 4.0). W ofercie firmy Gigabyte można znaleźć dziesięć różnych modeli X570 należących do linii Aorus – pośród nich znajdują się zarówno tańsze modele dla mniej zamożnych graczy, jak i potężne konstrukcje do budowy topowych konfiguracji dla entuzjastów (przykładem tutaj może być testowany przez nas X570 Aorus Xtreme).

Komputer z płytą główną Gigabyte Aorus X570

Nie zabrakło też demonstracji sprzętu w praktyce. Na konferencji zaprezentowano przykład komputera na bazie nowej platformy AMD, który niemal w całości został zbudowany z podzespołów i peryferiów Aorus. Konstrukcja nie tylko cechowała się dobrymi osiągami, ale wyróżniała się też efektownym wzornictwem. Fani LED-ów na pewno byli zadowoleni :-)

Źródło: Aorus, inf. własna

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Procesory owszem, udane, premiera również, ale płyty główne już niestety przez wpadki z BIOSami nie zasługują by mówić o nich dobrze...
  Zaloguj się
 • avatar
  Kupiłem R7-3700X i X570 AORUS ELITE i mogę śmiało napisać że to trafiony wybór. Teraz tylko czekam na sensowną niereferencyjną grafikę RX5700XT.
  A przesiałem się ze starszego i7 i najwyższy czas wymienić GTX1070.
 • avatar
  wszystko ładnie, ale BIOSu z poprawkami jak nie było tak nie ma.
 • avatar
  a co maja mowic? ze nie udalo sie? ze ludzie nie chcą kupowac?
  Zaloguj się
  -4