Na topie

Telewizory LG OLED mają też zachwycać dźwiękiem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Dolby Producenci: LG

Firma LG zapowiedziała aktualizację oprogramowania telewizorów OLED na rok 2017. Wprowadzi ona bezstratny format audio Dolby TrueHD.

 • Telewizory LG OLED mają też zachwycać dźwiękiem
A A

Nie mniej ważne od tego, czy przedstawiany na ekranie obraz jest wiernie odwzorowany, jest to, czy wydobywający się z głośników dźwięk cieszy uszy. Firma LG twierdzi, że pierwsze już osiągnęła, a teraz zaczyna osiągać drugie w swoich telewizorach.

Telewizory LG z panelami OLED rzeczywiście słyną z wyświetlania bardzo dobrze wyglądającego obrazu. Jak producent chce osiągnąć ten sam poziom w przypadku dźwięku? Umożliwić ma to bezstratny format Dolby TrueHD, który uzupełni technologię Dolby Atmos i kodek Dolby AC-4, by zapewnić „jeszcze doskonalsze wrażenia dźwiękowe”, jak czytamy w notce prasowej.

Dolby TrueHD

Telewizory LG OLED na rok 2017 będą pierwszymi, które wykorzystają takie połączenie. Format Dolby TrueHD zostanie udostępniony w ramach aktualizacji, która trafi do właścicieli urządzeń jeszcze w tym miesiącu. „W ten sposób użytkownicy LG OLED TV będą mogli cieszyć się zarówno idealnym obrazem, jak i dźwiękiem w kinowej jakości” – zapowiada producent.

Warto dodać, że opisywana aktualizacja zawiera również obsługę MAT. Pod tym skrótem kryje się Metadata-enhanced Audio Transmission, a więc kodowanie pozwalające na strumieniowe przesyłanie dźwięku w formacie Dolby TrueHD z konsoli do gier. Firma LG zapowiada, że to wszystko razem przełoży się na możliwość cieszenia się „fascynującymi efektami przestrzennymi”.

Źródło: LG News

Odsłon: 6224 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. hideo
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2017-10-21 16:45

  no w najlepszych modelach soundbary dają dobry przyjemny dźwięk ale to nijak się ma jednak do poważnego dużego zestawu audio

  Skomentuj

  1. Wasek
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-10-21 17:18

   Widać pewnych rzeczy się nie przeskoczy. W dźwięku rozmiar ma znaczenie, szczególnie pomieszczenia, w którym są głośniki i ich rozmieszczenia.

   Skomentuj

 2. Hans Olo
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-10-21 19:18

  Póki co to po prostu są awaryjne - jak to zwykle z LG.

  Skomentuj

 3. djgromo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-22 09:30

  Powiedzcie mi to chodzi o implementacje TrueHD przez złącze ARC do aplitunera bo do tej pory oni wysyłali bieda DD nawet bez plusa.

  Skomentuj

  1. colets_pl
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-23 10:49

   Oledy z 2017 wysyłają do amplitunera DD, DD+ i DTS bez zająknięcia. Wysyłają też Dolby Atmos w strumieniu DD+, ale tylko z kompresją stratną(czyli z płyt BluRay odpada).

   To co teraz wprowadzają to krok w bardzo dobrym kierunku. Idealnie by było mieć amplituner z obsługą wszystkich formatów obrazu i dźwięku. Niestety takie z obsługą Dolby Vision to wydatek ponad 6 tys złotych. Dodaj do tego cenę zakupu TV i już masz do wydania na sprzęt majątek. Dla użytkownika końcowego lepszym (bo tańszym) rozwiązaniem jest podłączyć wszystkie sprzęty do TV żeby obrazu nie ograniczać, a dźwięk przesłać HDMI ARC do amplitunera, który może być starszej generacji (czyli tniemy koszty). Tylko że w tym momencie często się okazuje że TV nie przesyła danego formatu dźwięku i jest problem którego nie sposób przeskoczyć, nie wydając na sprzęt fortuny. Obsługa TrueHD jest bardzo fajnym ficzerem bo jest on już dość popularnym standardem.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!