Telewizory

Słabe wyniki sprzedaży 55" telewizora LG OLED TV

z dnia 2013-04-18
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
39 komentarzy Dyskutuj z nami

Jako główny powód takiej sytuacji bez wątpienia należy winić bardzo wysoką cenę tego urządzenia.

LG OLED TV 55

OLED to technologia, która miała wyznaczyć swego rodzaju nowy poziom technologii w segmencie telewizorów. I choć rzeczywiście jest naprawdę dobra, to nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Z najnowszego raportu firmy LG wynika bowiem, że od lutego, kiedy to jej 55-calowy OLED TV zadebiutował na rynku, sprzedano zaledwie 200 sztuk tego produktu.

Jako główny powód takiej sytuacji bez wątpienia należy winić bardzo wysoką cenę tego urządzenia. 55-calowy OLED TV kosztuje ponad 10 000 dolarów. LG mówi jednak, że biorąc pod uwagę koszty produkcji – nie ma mowy o zadowalającej klientów zniżce. Mając na względzie rozwój technologii – takiej można się spodziewać dopiero po 2015 roku i to na ten czas właśnie datuje się zwiększenie sprzedaży telewizorów OLED.

Przypomnijmy na koniec, że telewizor firmy LG wykorzystuje panel W-OLED, który charakteryzuje się dodatkowymi, białymi subpikselami, obok standardowych czerwonych, zielonych i niebieskich. Jak jednak widać – nawet to nie pomogło koreańskiemu koncernowi uzyskać zadowalających wyników.

Na razie telewizor jest jednak dostępny tylko na wybranych rynkach azjatyckich. Na szerszą skalę dostępny będzie dopiero w maju.

LG OLED TV 55 technologia

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: DigiTimes

marketplace

Komentarze

39
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  LOL robią sprzęt niszowy, za $10 000 i się dziwią, że nikt tego nie kupuje. Czy tylko ja uważam to za dziwne?
 • avatar
  Hehe a czego oni się spodziewali że ludzie rzucą się od razu i TV pójdzie jak świeże bułki.
 • avatar
  Jaka szkoda... Ciekawe kiedy zaczną je wyprzedawać, bo będą się nie sprzedawać :)
 • avatar
  "Biorąc pod uwagę koszty produkcji..."

  Ponoć jedną z zalet gdy zaczynano rozwijać OLED'y miały być BARDZO niewielkie koszty :)...
  Zaloguj się
 • avatar
  Jak Oled zejdzie do poziomu LCD/plazmy to będziemy się zastanawiać którą (z tych trzech) technologię wybrać. Na razie nie jest żadna konkurencja, nawet gdyby obraz był kilkakrotnie lepszy.
  A w 2015 to niech już myślą nad Oled 4k
  Zaloguj się
 • avatar
  drogo drogo... co nie zmienia faktu ze jak by na tym TV byl znaczek appla i kosztowal 20k$ to sprzedalo by sie nie 200 a 200k tych telewizorow ;P i do tego oczywiscie w pierwsze 2 tygodnie a nie miesiace
 • avatar
  To tak jak Tusk polityk amator podniósł podatek o 1 punkt procentowy myślał że kokosy "zarobi", a tu ZONK. Z samych PIT-ów o 14% mniej kasy.
  Zaloguj się
 • avatar
  w tej cenie to się nie dziwię że tylko nieliczna grupa ludzi może je kupić, a i oled od LG na targach wielu entuzjastów nie przekonał bo miał pewne problemy (jeśli otworzyło się oczy z wrażenia po pięknej czerni i zobaczyło inne aspekty to już tak pięknie nie było)
  Zaloguj się
 • avatar
  Błąd w pierwszym akapicie: "55-calowy OELD TV"

  W sumie to nic dziwnego, bo przecież wiadomo było, że wszyscy od razu się nie rzucą na TV za 10K $.
 • avatar
  Jak tylko przeczytałem nagłówek od razu wybuchnąłem śmiechem, tak samo jak dowiedziałem się o cenie w jakiej będą sprzedawane. Na co oni liczyli? Gdyby to był TV 3D bez okularów to byłby jakiś przełom, ale tak to jest kompletnie nie opłacalny zakup. Stosunek jakości obrazu do ceny jest na katastrofalnym poziomie, więc pozwolić sobie na taki TV mogą osoby które mają nadmiar kasy i cenią najwyższą jakość bez kompromisów.
  Osobiście taki TV zakupię dopiero kiedy będzie kosztował poniżej 7000zł za 55", a przeciwnym wypadku wole obecne technologie.
 • avatar
  Drogie to jak cholera czego sie spowiedziali ze to pójdzie ? Nonsens
 • avatar
  W między czasie SONY w ciągu roku sprzedało 15.000 profesjonalnych monitorów OLED TimasterEL gdzie cena to przedział 2.000-26.000USD.
  http://pro.sony-asia.com/pressrelease/asset/511427/section/broadcastreleases
  Zaloguj się