Na topie

Mastercard będzie wcześniej wykrywał oszustwa

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

A informacje o zwiększonym ryzyku natychmiastowo będzie przesyłał wydawcom kart płatniczych – dla bezpieczeństwa klientów i oszczędności.

Mastercard będzie wcześniej wykrywał oszustwa

A A

Pomimo wdrażania coraz lepszych zabezpieczeń, cyberprzestępcy działają coraz sprawniej, co zagraża nie tylko prywatności użytkowników, ale też stanom ich kont. Zawalczyć z tym postanowiła firma Mastercard, która zapowiedziała wprowadzenie Early Detection System – systemu wczesnego wykrywania oszustw.

Jak to działa? System firmy Mastercard monitoruje kanały handlu danymi kont i identyfikuje dane kont, które są narażone na to, że mogą paść ofiarą oszustwa. Gdy wykryte zostaną nieprawidłowości, powiadomienie o zwiększonym zagrożeniu jest automatycznie wysyłane do banku lub innego wydawcy kart płatniczych. 

EDS firmy Mastercard korzysta z wewnętrznych i zewnętrznych źródeł danych oraz robi użytek z technologii predykcyjnych. To pozwala nie tylko określić fakt zwiększonego zagrożenia, ale też poziom. Komplet informacji trafiający do wydawcy kart płatniczych ma zaś pozwalać na zaplanowanie odpowiednich działań: na przykład szczegółowego monitorowania transakcji lub wydania karty zastępczej.

„Wiedza to potęga, a ta usługa pomaga wydawcom kart działać znacznie szybciej i precyzyjniej, aby skuteczniej zapobiegać oszustwom. Mogą oni teraz aktywnie zwalczać oszukańcze działania, wynikające z wcześniejszych ataków hakerskich lub wycieków danych. Nasz nowy system pozwoli wydawcom obniżyć koszty związane z oszustwami, a jednocześnie zapewnić posiadaczom kart jak najlepszą obsługę” – powiedział Ajay Bhalla, prezes Mastercard ds. ryzyka korporacyjnego i bezpieczeństwa.

Źródło: Mastercard. Foto: stevepb/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2552 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
  1. baca130
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-10-02 18:03

   A co masz do takich stron jak g2a?

   Skomentuj

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-03 15:01

    płatne niezamawiane sms?

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!