Ciekawostki

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna - wirtualna wycieczka

z dnia 2017-07-21
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Co powiecie na zwiedzenie różnych pomieszczeń Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Teraz, dzięki NASA, ESA i Google jest taka możliwość.

Google otwiera przed nami właz do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jeśli więc nie macie jeszcze planów na weekend, to zwiedzanie tego jedynego w swoim rodzaju miejsca może być niezłym pomysłem.

Usługa Street View pozwala nam na zobaczenie różnych, bardziej lub mniej odległych zakątków świata na ekranie monitora czy smartfona. Do tej pory były to jednak ziemskie lokalizacje. Teraz firma Google postanowiła zaprosić nas w ramach tej samej usługi do wnętrza Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Wirtualna wycieczka po stacji, na której od 16 lat astronauci żyją i prowadzą różnego rodzaju badania naukowe (oczywiście nie cały czas ci sami), to szansa na jeszcze dokładniejsze przyjrzenie się temu niezwykłemu obiektowi. Do tej pory musieliśmy się zadowalać zdjęciami i filmami.

Podczas wirtualnego zwiedzania możemy odwiedzić liczne pomieszczenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zrobić to dokładnie w takim tempie, jakie uznamy za najlepsze. Czy warto? Jeśli nie zamierzaliście pytać, to bez wątpienia tak.

Wirtualny spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: Google Street View. Foto: Google

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    i weź tam wytrzymaj cały rok.
  • avatar
    Lepsze jest to: https://www.oculus.com/experiences/rift/1178419975552187/
    Zaloguj się
    -1