Ciekawostki

Złóż sobie Międzynarodową Stację Kosmiczną z klocków LEGO

z dnia 2020-01-22
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Lubicie układać klocki, pasjonujecie się astronomią i macie sporo wolnego miejsca na półce? Ten zestaw może was zachwycić – oto Międzynarodowa Stacja Kosmiczna w wersji LEGO.

Jeśli zdecydujecie się wydać 70 dolców i otworzycie pudełko, to waszym oczom ukażą się 864 elementy. To właśnie z nich złożycie miniaturową (choć wcale nie małą), ale wiernie odtworzoną wersję Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i rakiety transportowej, a także parę astronautów. To najnowszy zestaw LEGO z rodziny Ideas (oznaczony numerem 21321). 

LEGO ISS zestaw

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO

Złożona z klocków LEGO Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest wysoka na ponad 20 centymetrów, jej długość to 41 centymetrów, a szerokość wynosi 49 centymetrów. Podkreślmy, że jest to kompletna replika z modułem załogowym, ramieniem robota, satelitą, systemem dokowania oraz zewnętrznymi panelami słonecznymi, które – tak jak w rzeczywistości – można wyregulować.

LEGO ISS pudełko

Zestaw powstał nie bez powodu. Jeden z celów był taki, żeby uczcić (obchodzoną w tym roku) dwudziestą rocznicę rozpoczęcia misji pierwszej stałej załogi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wyniesionej na orbitę w 1998 roku. Na półkach sklepowych klockowa wersja tego (okrążającego Ziemię 15,5 raza na dobę) laboratorium swój debiut zaliczy 1 lutego 2020 roku. Jacyś chętni?

Źródło: LEGO, Engadget, New Atlas

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Sprawdź również te newsy o zestawach LEGO:

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tatusiowie pędźcie do sklepów. Możecie nawet córce kupić. I tak W będziecie ją składać ;P
  Zaloguj się
 • avatar
  Jako scale modeller skomentuję to tak... Składanie takiego modelu, to czysta zabawa, która w żaden sposób nie pokazuje twoich umiejętności manualnych, ani twórczych. Satysfakcja nie płynie z ukończenia składania, tylko podczas budowania.

  Wyzwanie budowy modelu stacji kosmicznej czeka u firmy Revell, Hasegawa gdzie elementy należy dopasować, wypełnić, wyszlifować, zagruntować, pomalować, zabezpieczyć. Ale to inna para kaloszy.

  Aczkolwiek z tych drogich modeli Lego posiadam Tumblera Batmana za 1500zł, ale kupiłem dlatego, że wygląda po prostu zabójczo!