Karty graficzne

Mocno podkręcony HD6870 od ColorFire

z dnia 2011-03-31
Jakub Szuppe | Redaktor serwisu benchmark.pl
17 komentarzy Dyskutuj z nami

ColorFire, siostrzana marka do Colorful, ale za wydająca karty graficzne z pod znaku AMD, zaprezentowała dzisiaj swojego zupełnie autorskiego Radeona HD6870. Zwiększone taktowanie rdzenia oraz pamięci to zaledwie początek.

Warto przeczytać:
Radeon HD 6790 - nowe interesujące fakty

Producent na śledziu umieścił specjalny przełącznik miedzy dwoma kostkami BIOS. Na początku, w trybie "normal" rdzeń karty graficznej ColorFire Radeon HD 6870 Xstorm pracuje z częstotliwością 940 MHz, 1GB pamięć DDR5 ustawiono na 1100 MHz (efektywnie 4,4 GHz). Jednak, gdy przełączymy BIOS, wkroczymy w opcję "turbo", która zapewnia nam aż 1050 MHz na rdzeniu oraz 1150 MHz dla pamięci. Żeby wykrzesać taką moc potrzeba było pewnych zmian.

Sekcja zasilania GPU składa się w tym przypadku z 5+1 faz VRM, w których zastosowano specjalne kondensatory typu POSCAP. Referencyjny system chłodzenia zastąpiono większym z trzema rurkami cieplnymi, owiewanym na środku przez 110-milimetrowy wentylator. Inżynierowie pomyśleli również o tych, dla których owe 1050 MHz to zdecydowanie za mało. Ułatwiono pomiary napięcia, jak również wbudowano przełączniki przydatne do sprzętowego manipulowania napięciami.

 

 

Karta zasilana jest przez dwa 6-pinowe złącza PCI-E. Do dyspozycji otrzymamy cały komplet wyjść wideo: dwa DVI, pełnowymiarowy HDMI 1.4a oraz DisplayPort 1.2. Niestety przez to wszystko na wylot powietrza zostaje naprawdę mało miejsca. Na razie nie podano sugerowanej ceny. Wiadomo tylko, że karta powinna niebawem pojawić się na rynku azjatyckim, a zaraz po tym w Europie. Ciekawe czy pojawi się również w Polsce. Mamy dystrybutora Colorful, ale o dostępność tej marki wciąż trudno, więc pojawienie się produktów ColorFire jest wątpliwe.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

 

Źródło: TechPowerUp

Polecamy artykuły:    
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Google Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

marketplace

Komentarze

17
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawe po co taki MACowy spojler... ;)
 • avatar
  Żeby szybko wyjąć, jak się będzie smażyć
  Zaloguj się
 • avatar
  Piękna! Strasznie mi się spodobała!
 • avatar
  Brzydal... chłodzenie nic mi się nie podoba, a podkręcić to ja sobie sam mogę (za darmo).
  Zaloguj się
 • avatar
  Fajnie rusztowanie... patelnie można położyć i się nie złamie! IDEAŁ!
 • avatar
  ciekawe czy w Polce da się taką zakupić ;p
 • avatar
  ba żeby to był 6970 :) to była karta
 • avatar
  przypomina mi trochę mój piekarnik, termoobieg, sonda, grzałki "ooo beko, ooo oo"! Poważnie mówiąc, troche bajerów w te karty ładują... Dobrze jest, jak ktoś lubi:)
 • avatar
  Po co ta rączka na końcu?? Nie do szpanu nie pomocy, a tak ktoś się nie źle ****** jak mu nie wejdzie do obudowy i będzie musiał to po prostu obciąć...
  Ale sama karciocha fajna.
 • avatar
  Jaką ta karta ma długość? Czy 31cm starczy bo wydaje mi się ,że nie a standardowo obudowy mają nawet mniej bo chyba 28.
 • avatar
  Bardzo ładna a poza tym ciekawie zapowiadająca się konstrukcja jeżeli to nie prima aprilis. Na rynku brakuje niereferencyjnych kart HD6870. Ważna oczywiście cena i dla mnie kultura pracy wentylatora. Chętnie zmienię już moja wysłuzoną HD4890 Toxic.
 • avatar
  kurde a ja dalej nigdzie nie moge kupic MSI6870 hawk :(
 • avatar
  Słabo szukasz lub nie szukasz.
  http://www.emarket.pl/karty-graficzne/msi-radeon-r6870-hawk-1gb-gddr5-%28256bit%29-pci-e-dual-link-dvi-hdmi-2x-dp-r6870-hawk/p-c8700880
 • avatar
  fajnie wygląda ;]