Na topie

Nintendo Switch pobiło „życiowy” wynik Wii U

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Gry na konsole Sprzęt do gier Konsole do gier Producenci: Nintendo

Wystarczyło 10 miesięcy obecności na rynku, by konsola Nintendo Switch znalazła prawie 15 milionów nabywców. To więcej niż Wii U zdołało znaleźć przez cały swój „żywot”. Japończycy mają powody do zadowolenia – gracze zresztą też.

 • Nintendo Switch pobiło „życiowy” wynik Wii U
A A

„Wielkie N” udowodniło, że zasługuje na to, by nazywać je „wielkim”. Konsola Nintendo Switch w niespełna 10 miesięcy zdołała znaleźć więcej nabywców niż Wii U od początku aż do końca produkcji. 

Firma Nintendo opublikowała nowy raport finansowy, z którego wynika, że od 3 marca (kiedy Switch zadebiutował na rynku) do 31 grudnia 2017 roku jej nowy sprzęt rozszedł się w nakładzie 14,86 mln egzemplarzy. Dla porównania Wii U w całym swoim „życiu” znalazło jedynie 13,56 mln nabywców. 

To ogromny sukces, który przy okazji przypomina, jak wielką porażką było Wii U – szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że oryginalne Wii sprzedało się w liczbie 101,63 mln sztuk. Dodajmy, że gdy sprzedaż Switcha ruszyła i okazało się, że chętnych nie brakuje, mówiło się po cichu, że może on pokonać Wii U w ciągu roku. Wyniki – jak widać – okazały się lepsze od prognoz.

Jeżeli chodzi o gry, tych sprzedało się na Nintendo Switch do końca ubiegłego roku 52,57 mln sztuk (to nieco ponad połowa tego, co kupili posiadacze Wii U). Bestsellerami są: Super Mario Odyssey (9,07 mln), Mario Kart 8 Deluxe (7,33 lmn), The Legend of Zelda: Breath of the Wild (6,7 mln) i Splatoon 2 (4,91 mln). Ponad milion nabywców znalazły też gry 1-2 Switch, Arms i Xenoblade Chronicles 2.

Na Nintendo Switch w tym roku ponownie trafi wiele interesujących tytułów, co pewnie dalej będzie napędzać sprzedaż tej konsoli. Nowatorski pomysł połączenia urządzenia przenośnego i stacjonarnego najwyraźniej się podoba – sporo jest jednak jeszcze do zrobienia, sami zobaczcie:

Nintendo wyniki 2017

Źródło: Siliconera, The Verge, GamesIndustry

Odsłon: 3392 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. Boniek_PZPN
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-01-31 13:41

  Podziwiam Nintendo za odwagę i wyrywanie się schematom. Takie gry jak Zelda BOTW, Mario Kart czy Super Mario Oddysey pokazały niedowiarkom wyższość gameplayu nad graficznymi wodotryskami.

  Skomentuj

  1. ifeelveryblah
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-01-31 15:41

   Za jaką odwagę? Gry Nintendo są o wiele tańsze w produkcji, a więc i ryzyko mniejsze.

   Skomentuj

   1. musslik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-31 16:59

    a źródło tych rewelacji???

    Skomentuj

  2. Resonance
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-03 16:16

   Oni sami nie byli porzekonani, że ta konsola zyska tak szybko sławę w świecie. A mimo wszystko Nintendo Switch podbiło serca graczy nie tylko starszych znających gry takie jak Zelda, ale równeż młodocianych :)
   Konsola sama w sobie dosyć droga, ale zawsze można pokombinować by mieć taniej http://www.play.pl/telefony/nintendo/switch-joycon-z-gra/ :P Play pozdrawia o/

   Skomentuj

 2. takewon
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-01-31 19:00

  Ale tu nie chodzi o żadną odwagę tylko o dobry czas dla Nintendo w klasie konsol przenośnych. W tym momencie nie ma żadnego przeciwnika na arenie przenośnej i dlatego mają takie dobre wyniki sprzedaży. Gdyby Sony teraz wyskoczyło z nowym handheldem to od razu wyniki dla Nintendo by drastycznie spadły.

  Skomentuj

   1. takewon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-03 23:32

    No i po PS Vita który to w sumie był kotletem z PSP, to już nic się dalej nie pojawiło, a to już parę dobrych lat minęło. A w tym czasie to tylko Nintendo szalało z kolejnymi wersjami 3DS. Można by jeszcze dać do kolekcji Shielda od Nvidii, ale chciałem pominąć Androidy, bo do tego typu gier to telefon lub tablet wystarczy. Dlatego jak Switch otrzyma sporą ilość cielawych tytułów, to będzie lepszą alternatywą nawet od PS4 czy X-ONE.

    Skomentuj

  1. slyman1
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-01 11:41

   A ja jestem bardzo ciekawy ile tak naprawdę nabywców tej konsoli używa jej jako przenośnej, a ile jako stacjonarnej. Sam mam Wii i używam do dzisiaj, dlatego kibicuję N.

   Skomentuj

 3. scoobydoo19911
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-24 00:44

  swoją drogą jeżeli ta infografika jest prawdziwa to łącznie na sprzęt od Nintendo zostało sprzedanych ponad 4.5 miliarda kopii oprogramowania(w tym wypadku gier) co jest wręcz absurdalną wartością, a samych konsol w teorii by starczyło dla niemal 10% ludzkiej populacji.

  A niektórzy i tak powiedzą że Nintendo kopie sobie grób.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)