Na topie

Niskonapięciowe pamięci DDR3L standardem

Autor:
Darxis

więcej artykułów ze strefy:
Pamięć RAM

Kategoria: Pamięć RAM

JEDEC, niezależna organizacja zajmująca się tworzeniem standardów dla układów półprzewodnikowych, upubliczniła oficjalnie specyfikację pamięci DDR3L, która jest częścią standardu pamięci DDR3.

AA

Przypomnijmy, że pamięci DDR3L (inaczej DDR3 Low Voltage) różnią się od zwykłych DDR3 jedynie obniżonym napięciem pracy wynoszącym 1.35 V zamiast 1.5 V. Jest to jednak bardzo istotna różnica, która skutkuje mniejszym poborem prądu pamięci o 15% w stosunku do pamięci DDR3, przy tych samych parametrach pracy. Pamięci DDR3L są kompatybilne z urządzeniami obsługującymi moduły DDR3, jednakże nie każda płyta główna zgodna z pamięciami DDR3 pozwoli pracować modułom DDR3L przy znamionowym napięciu 1,35 V.


 

Dzięki wprowadzeniu oficjalnie standardu dla pamięci DDR3L, możemy oczekiwać większego zainteresowania tymi produktami wśród producentów, a zarazem zwiększonej ich podaży na rynku. Zaktualizowaną dokumentację dla pamięci DDR3 można znaleźć na stronie JEDEC.

Źródło: www.presence-pc
 

Polecamy artykuły:    
Najlepsze bezpłatne gry do pobrania Test GPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI Evergreen Chłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

 

Odsłon: 45172 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-27 17:10

    Teraz trend na GREENy jest :|

    Skomentuj

    1. Krakers
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-27 20:07

      bardzo dobry trend, bo przekłada się na naszą kieszeń. Chociaż póki co, oszczędność prądowa jest niwelowana przez większą cene produktu, ale powoli się to normuje :) producenci widzą, że dużo ludzi lubi produkty oszczędniejsze w eksploatacji i oferujące bardzo zbliżone osiągi.

      A przynajmniej ja.

      Skomentuj

  2. rayVen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-27 17:19

    ja bym wolał czarny albo biały laminat pamięci (mmm... biały laminat mobo...)...

    Skomentuj

    1. czesio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-27 17:45

      kiedyś Sapphire zrobił płyte pod AMD na białym laminacie :D wyglądało to paskudnie :D

      Skomentuj

      1. czesio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-07-27 17:48

        http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/PI-AM2RS690MHD/images/board.jpg

        Skomentuj

      2. Silver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-07-27 20:01

        Ale gdyby zrobili jak DFi to by ładnie wyglądało tj. użyli farby UV :) Szkoda, że teraz nie ma takich, bo płyty na P45 z tym dodatkiem były świetne

        Skomentuj

  3. Kamikazepl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-27 17:26

    15% mniej zużycia energii.... Ile normalnie ram DDR3 bierze mW? Załęże się, że zakup takiej pamięci zwróciłby się po minimum 15 latach ciągłego użytkowania.....

    Skomentuj

    1. 19arek93
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-27 18:35

      Pare W wciąga, ale jeśli cena będzie wyższa o więcej jak 10zł przy takich samych parametrach względem normalnych pamięci to nawet do HTPC nie będzie to miało sensu.

      Skomentuj

    2. phanyx
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-28 10:30

      Według mnie bardziej, niż o oszczędności pieniężne, chodzi tutaj o czas pracy urządzeń mobilnych.

      Skomentuj

  4. Songokuu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-27 21:25

    Ja już mam G.SKILL 1600 CL7 ECO 1.35V i chodzą elegancko na M4A88TD-V EVO

    Skomentuj

  5. rambosz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-28 08:46

    a czy ktoś zna pamieci ddr3 o niższym niż nominalny laminacie (mam duży wiatrak i w jeden slot się nie mieszczą - brakuje ok 2 mm

    Skomentuj

    1. kamaleon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-28 13:57

      Sa takie, tzw low profile ale niestety nie jestem ci w stanie podac modelu, wiem ze widzialem, a sam posiadalem DDR2 LP.

      Skomentuj

  6. szymon_j14
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-28 10:57

    No i takie lepiej się kręcą. ;)