Na topie

Obraźliwy SMS? Zachowaj spokój, zachowasz pieniądze

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: SMS

Uważajcie – obraźliwy SMS może być w rzeczywistości próbą wyłudzenia pieniędzy. O takiej sytuacji poinformował jeden z użytkowników serwisu Wykop.

Obraźliwy SMS? Zachowaj spokój, zachowasz pieniądze

A A

Jak zareagowalibyście na wulgarną wiadomość SMS z pogróżkami i wyzwiskami? A) zignorowalibyście ją, B) „odpyskowalibyście” czy C) zasugerowalibyście, że to pomyłka? Jeśli nie wybralibyście pierwszej opcji, moglibyście być ubożsi o 11 złotych i 7 groszy.

Na Wykopie pojawił się wpis użytkownika Atexor, którego ojciec otrzymał bardzo nieprzyjemnego esemesa. O ile większość osób widząc numer „7928” najpewniej zrezygnowałaby z odpowiedzi, wiedząc, że nie jest to prywatna osoba, to starsi, mniej doświadczeni technologicznie użytkownicy – już niekoniecznie.

Wykop SMS
Takiego SMS-a otrzymał ojciec Wykopowicza (wersja bez cenzury).

Wydaje się, że ci, którzy stoją za tą akcją (a może jednorazowym wybrykiem – tego jeszcze nie wiadomo), właśnie na takie osoby polują, chcąc wykorzystać ich niewiedzę. Czym prędzej poinformujcie więc babcię, dziadka i znajomych, by nie odpisywali, że to pomyłka.

O SMS-ach Premium (z którymi Ministerstwo Cyfryzacji chce zrobić porządek) wiele już napisano, ale warto przypominać o wiążącym się z nimi zagrożeniu. Tym bardziej, że taka agresywna metoda to nowość – do tej pory oszuści przeważnie próbowali wyłudzić pieniądze, udając grzecznych przedstawicieli znanych firm i marek.

Źródło: Wykop (link do wpisu). Foto: Unsplash/Pexels (CC0)

Odsłon: 4189 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Marked
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2017-07-13 16:15

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Sory ale trzeba być debilem nie widząc skąd jest nadany taki sms.

    Skomentuj

    1. IVPANVZERVI
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-13 17:27

      Wystarczy przebaczać. =D

      Skomentuj

      1. sabaru
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2017-07-13 17:38

        Albo nie zwracać uwagi.

        Skomentuj

      2. asnaa
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-15 22:25

        Albo olewać, gdyby się człowiek tak miał przejmować wszystkim to by na nerwicę padł po 15 minutach :D

        Skomentuj

  2. shoken
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-07-13 17:17

    Ktory usługodawca zarejestrowal Premium SMS z taka treścią?przy rejestracji tych usług jest weryfikacja,to jest fake.

    Skomentuj Historia edycji

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-07-13 17:54

      Bez kitu, sms premium z błędem ortograficznym. Kto na to pozwala się pytam!

      Skomentuj

      1. shoken
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-13 18:01

        Zawsze jak coś tam kombinuja przy zamianach to najpierw w mediach robią szum wpuszczając fake newsy po to żeby sie to uprawdopodobniło i miało uzasadnienie.Spróbuj takiego SMS zarejestrować u jakiegoś usługodawcy to sie pożegnasz z kontem.Widać benchmark sie ostatnio bardziej upolitycznia niż onet a to podobno serwis o tematyce komputerowej.

        Skomentuj

  3. kokosnh
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-13 17:23

    Ostatnio dostałem z 71099 ( cytowane znak w znak )
    "Na litosc Boska, przyjmij te PIENIADZE!
    Dluzej prosic nie bede! OSTATNI RAZ
    powiem,jak ustawic się FINANSOWO do
    konca zycia albo zamilkne. Odp Jak na
    71099 /1,23"
    Więc czekam aż zamilknie, bo już dużo dziwnych sms-ów dostałem z tego numeru.

    Skomentuj

    1. shoken
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-13 17:32

      To gdzie swój nr podawałeś? dziwne,ze nigdy nie dostaje SMS o tego typu treściach.Kolejna jakaś gownoburza w której media wciskają kity.

      Skomentuj

      1. tls01
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-13 20:03

        @up same. Ja dostałem takie SMSy może kilka razy w życiu, po czym przemyślałem swoje zachowanie i przestałem podawać swój numer telefonu, gdzie popadnie. (-:

        Skomentuj

        1. Q'bot
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-14 08:01

          A ja podaję numer gdzie popadnie od wielu lat i... ostatni spam dostałem może cztery wiosny temu ;P

          Skomentuj

      2. kokosnh
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-13 20:12

        zwykle jedynie w sklepach internetowych przy zakupach, bo nie można zrobić zakupów bez tego.
        Teraz jak patrzę na skrzynkę, to 2 numery z 7xxxx się znalazły ( łącznie z 10 sms-ów przez ponad rok ), bardziej irytujące dla mnie są sms-y od operatora z ofertami.

        Skomentuj

      3. JAZ99
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-17 12:08

        U fryzjera ;) kosmetyczki ;) w sklepie internetowym ;) na POlicji ;)


        Ja włączam te numery do spamu i nawet mi nie pika, gdy przychodzą do śmietnika che, che, che

        Ale gorzej z moją mamą 81 lat, która zmuszona chce tylko najprostszą komórkę :( - na szczęście nie umie wysyłać SMS-ów ;)

        Skomentuj

  4. anilen
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-07-13 18:44

    Hmm, nie prościej po prostu wyłączyć usługę sms-ów premium u operatora? Dziadkom, babciom itp