Na topie

Opera Max kończy swój żywot - aplikacja znika z Google Play

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Aplikacje mobilne

W wydanym komunikacie twórcy nie podają konkretnych powodów takowej decyzji. Operę Max można będzie pobrać tylko z nieoficjalnych źródeł.

 • Opera Max kończy swój żywot - aplikacja znika z Google Play
A A

Swojego czasu Opera Max miała się naprawdę dobrze. Coś musiało się jednak zmienić, ponieważ producent podjął decyzję o zakończeniu dalszego jej rozwoju.

Opera Max to aplikacja do kompresji danych, dzięki której można zmniejszyć wykorzystanie pakietów do nawet 50%. Nie trzeba dodawać, że potrafi przekładać się to na zauważalne oszczędności, co niektórzy z użytkowników zapewne potwierdzą. Aplikacja powstała z myślą o urządzeniach z Google Android, ale właśnie znika z Google Play. Poinformowano o zakończeniu rozwoju i wsparcia aplikacji, którą można będzie teraz pobrać tylko z nieoficjalnych źródeł.


W oficjalnym komunikacie twórcy nie podają konkretnych powodów takowej decyzji. Zaznaczają jedynie, że chcą skupić się na pozostałych projektach, w tym przede wszystkim na przeglądarkach internetowych.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w 2015 roku chwalono się szybko rosnącą popularnością aplikacji. Szacowano, że w tym roku liczba smartfonów, na których preinstalowana będzie Opera Max przekroczy 100 milionów.

Źródło: blogs.opera

Odsłon: 4294 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Aplikacje mobilne w marketplace

 1. Damian Szymański
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-14 21:50

  Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tyle w tym temacie :) Myślę, że zwyczajnie Operze się to nie opłacało. Co prawda mieli jakieś tam reklamy w tej apce ale pewnie sporo mało aby opłacić z tych pieniędzy zarówno zespól zajmujący się jej rozwojem czy też serwery przez, które przechodzi cały ruch i odbywa się na nich kompresja danych.

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!