Gadżety

Panasonic stworzył pierwsze kompaktowe okulary wirtualnej rzeczywistości obsługujące HDR

z dnia 2020-01-10
Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Panasonic opracował pierwsze na świecie, kompaktowe okulary wirtualnej rzeczywistości, obsługujące technologię obrazu HDR. Są bardzo wygodne i dopasowane, dzięki czemu ma się wrażenie noszenia zwykłych okularów.

Technologia wirtualnej rzeczywistości wciąż zmaga się z wieloma kłopotami, uniemożliwiającymi szybki rozwój tej dziedziny. Wysokie koszty produkcji, ograniczone pole widzenia czy niewygodne sterowanie ruchem to tylko część problemów wielu producentów. Nie ma również wielkiego postępu jeśli chodzi o komfort noszenia i sam wygląd okularów, które ciągle są dość niewygodne.

Okulary VR od Panasonic

Panasonic stworzył kompaktowe i lekkie okulary VR, które oferują wysokiej jakości obraz i optymalny dźwięk. Producent obiecuje, że zapewniają pozbawione zniekształceń realistyczne wrażenia, dając jednocześnie komfort noszenia.

W środku umieszczono panel micro OLED, opracowany we współpracy z firmą Kopin Corporation2, która jest wiodącym producentem wyświetlaczy do okularów wirtualnej rzeczywistości. Okulary wyposażono w technologie audiowizualne od Panasonic, technologie akustyczne od Technics oraz technologie optyczne stosowane w aparatach cyfrowych Lumix. Dźwięk jest odtwarzany w szerokim zakresie, od tonów niskich do bardzo wysokich.

Panasonic VR

Przyszłość rzeczywistości wirtualnej

Kiedy sieć 5G stanie się standardem (co może nastąpić całkiem niedługo), będziemy oczekiwać szeregu nowych usług dla okularów wirtualnej rzeczywistości. Oglądanie sportu i filmów, mnóstwo różnorodnych gier, specjalistyczne programy czy wirtualne podróże będą zapewne codziennością. Panasonic planuje zatem rozwój okularów, aby mogły współpracować najnowszymi technologiami i różnymi aplikacjami.

Projekt od Panasonic może też znacznie podnieść komfort noszenia okularów wirtualnej rzeczywistości przez użytkowników. Niewielka waga to wygodne noszenie urządzenia bez konieczności używania paska na głowę, który znany jest z innych modeli. Te okulary z pewnością wyglądają lepiej niż większość sprzętu VR.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Panasonic VR

Wygodne okulary to na pewno nie jest rozwiązanie wszystkich kłopotów, z jakimi zmaga się obecna technologia VR. Jednak projekt od Panasonic może być pierwszym krokiem do pokonania problemu komfortu i formy, wciąż uniemożliwiających masowe zastosowanie technologii opartej na wirtualnej rzeczywistości.

Panasonic prezentuje swoje okulary jako produkt referencyjny, podczas targów CES 2020.

Źródło: Panasonic, ArsTechnica, Engadget

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wreszcie dedykowane okulary, a nie oprawka do smartfona.
 • avatar
  Martyna, technologia nie zmaga się z kłopotami. Ona przechodzi ewolucję! Odbywa się to w naturalny sposób. Człowiek od razu nie stał się człowiekiem. Spójrzmy na szerszy obraz sprawy i doceńmy to co jest obecnie :)
  Zaloguj się
  -9