• benchmark.pl
 • Komputery
 • Plotki mówią, iż w 2020 roku Apple zaprezentuje komputer dla graczy. Jeśli tak, to jednego można być pewnym
Komputery

Plotki mówią, iż w 2020 roku Apple zaprezentuje komputer dla graczy. Jeśli tak, to jednego można być pewnym

opublikowano przez w dniu 2019-12-30

Apple ma w swojej ofercie sporo różnego rodzaju sprzętu. Próżno szukać jednak propozycji, które producent określałbym mianem gamingowych. Być może już wkrótce się to zmieni.

Komputer dla graczy od Apple byłby oczywiście bardzo drogi

Już na wstępie wypada zaznaczyć, że plotki zataczające w sieci coraz szersze kręgi nie są zbyt szczegółowe. Pochodzą z Tajwanu i mówią jedynie tyle, iż w 2020 roku Apple zaprezentuje komputer dla graczy. Jego cena miałaby oscylować w granicach 5000 dolarów. Szok? Raczej nie, wystarczy spojrzeć chociażby na ceny MacBook Pro 16.

Apple nie przygotowuje sprzętu z niższej półki (bardzo rzadko ze średniej) i nikt nie powinien spodziewać się, że zmieni politykę w przypadku rzekomego zainteresowania się sprzętem gamingowym. Zwłaszcza, że ten jest drogi również z innymi logo.

Problem w tym, że poza ceną nie mówi się o nim wiele

Niestety te same źródła nie są w stanie określić, z jakiego rodzaju urządzeniem mielibyśmy tu do czynienia. Opcji nie ma wiele, najpewniej byłby to laptop lub komputer all-in-one ze sporym ekranem. Apple MacBook Gaming Edition? Słyszycie, jak prestiżowo to brzmi?

Dobrym miejscem do oficjalnej zapowiedzi byłaby kolejna konferencja WWDC, która odbędzie się w czerwcu 2020 roku.

Apple Arcade

Apple puściło w tym roku oczko w stronę graczy prezentując usługę Apple Arcade. Nie byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby poszło krok dalej. Na sprzęcie określanym mianem gamingowego można zarabiać, a Apple lubi i potrafi to robić. Sytuacja wydaje się zatem rozwojowa i z pewnością będziemy monitorować temat.

Źródło: notebookcheck, Apple (foto)

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No i w co zagramy na tym cudzie techniki? Za chwilę wyjdą nowe konsole (może i nie mocarze) ale pozamiatają tytułami za 20% ceny jabłka, nie wspominając o mocnym PC.
 • avatar
  "Cenię i lubię Apple za to, że robią najlepsze telefony i laptopy na świecie" dobry żart aż z krzesła spadłem, to jest chińska tandeta wyniesiona na markę premium a psuje się tak samo.
 • avatar
  5 tyś. dolarów za gamingowego kompa z wysokiej półki to normalna cena a nie szokująca. No chyba, że wydajność za tą cenę będzie tak słaba by nie móc grać np. w ultra na 1440p. Wtedy fakt, będzie szokująca.
 • avatar
  Ponoć w planach Apple jest jeszcze Premium Edition .
  Zaloguj się
 • avatar
  Cena oczywiście będzie tylko dla frajerów...Ale i ci się znajdą i kupią.
 • avatar
  Strona dla przegrywów internetowych na www.bit.ly/SzukamDziewczyny
 • avatar
  No niestety, ale nie dla psa kiełbasa. Cenię i lubię Apple za to, że robią najlepsze telefony i laptopy na świecie, ale nie pochwalam ich startu do rynku gamingowego. Aczkolwiek jestem pewien, że jak Apple coś wypuści, to będzie to prestiżowa maszyna. Szkoda tylko, że konsole wciąż zrobią to lepiej za ułamek ceny. No, ale jak kogoś nie stać na lambo, to jeździ oplem, a robi przecież to samo - jeździ.
  Zaloguj się
  -24
 • avatar
  OK. Spoko. Tylko ile gier jest dostępnych na MacOS? Bo kupowanie gamingowego jabłuszka po to, aby na nim odpalać Windowsa to takie, tego tego panocku, trochę bez sensu... ;)
 • avatar
  -