Na topie

Płyty główne EVGA już bez DVD z oprogramowaniem - zamiast niej będzie pendrive

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Kategoria: Komputery Podzespoły Płyty główne Tematyka: Płyty główne Intel Producenci: EVGA

Amerykański producent idzie z duchem czasu i zapowiada zmiany w dodawanym oprogramowaniu.

  • Płyty główne EVGA już bez DVD z oprogramowaniem - zamiast niej będzie pendrive
A A

Płytka z oprogramowaniem to nieodłączny element wyposażenia płyty głównej, z którego... korzysta coraz mniej klientów. Firma EVGA postanowiła więc iść z duchem czasu i zapowiedziała wycofanie się z archaicznego dodatku.

Dodatkowe oprogramowanie będzie dodawane na pamięci flash o pojemności 8 GB (oprócz tego będzie można je również ściągnąć ze strony producenta). Zmiany mają wejść wraz z nowymi płytami z chipsetem Intel H370 i będą kontynuowane w przyszłych modelach.

EVGA Pendrive

Wykorzystanie pendrive'a wydaje się bardzo dobrym pomysłem, szczególnie w czasach, gdy coraz mniej osób korzysta z napędu optycznego. Warto jednak zauważyć, że wcześniej podobne rozwiązanie było stosowane w niektórych płytach z serii ASUS Republic of Gamers (np. modelu ASUS ROG Maximus IX Extreme).

Źrodło: Jacob Freeman @ Twitter

Odsłon: 4351 Skomentuj newsa
Komentarze

29

Udostępnij
  1. Kotowaru
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-05-19 18:30

    Well, nareszcie?

    Skomentuj

  2. Zwis88
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2018-05-19 18:37

    Dożyłem tych czasów, mogę umierać

    Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-05-19 18:53

    od chinola kupią pendriva za 1 dolara

    Skomentuj

    1. trojan116
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-05-19 22:59

      Wciąż lepsze to niż dvd

      Skomentuj

  4. Warmonger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-19 18:54

    Coś w tym jest... Do obecnego komputera kupiłem tani napęd DVD tylko po to, aby zainstalować system z płyty. Napęd nigdy nie działał, ale system stoi.

    Skomentuj

  5. baca130
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-05-19 19:06

    Ja 6 lat temu dostałem pendrive do TV gdzie była tylko instrukcja obsługi a oni do płyt dopiero teraz.

    Skomentuj

  6. KENJI512
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-05-19 19:07

    Brawo! oby nie były zabezpieczone, to będzie dla córek, synów, matek i ojców na prezentacje, muzykę oraz inne zastosowania :D

    Skomentuj

    1. Zwis88
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-05-19 20:35

      Jak nie zabezpieczą to będziesz mieć zaraz na allegro pendrive firmy EVGA XD 15 zł.

      Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2018-05-19 21:13

        No i?

        Skomentuj

        1. Zwis88
          Oceń komentarz:

          -7    

          Opublikowano: 2018-05-19 22:46

          No i zupa cebulowa

          Skomentuj

    2. taki_jeden
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-05-21 09:34

      Z takim transferem zapisu, że te parę MB będziesz wrzucał godzinę.

      Skomentuj

  7. Lord_Krecitsqa
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-05-20 10:02

    A po co ten pendrive?
    Windows_10 ma swoje sterowniki uniwersalne , wystarczy wejść na stronę ściągnąć Live_Update i mamy komplecik w kilka minut.

    Czynność wkładania Pendrive do portu USB marnuje energię.
    :)

    Skomentuj

    1. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-05-20 12:14

      Rozumiem, że nie przyszedł ci do głowy taki scenariusz w którym ktoś kupujący sprzęt nie ma dostępu do internetu, chociażby tymczasowo a chciałby z niego korzystać?

      Skomentuj

      1. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-05-20 14:16

        Co więcej, potrzebuje zainstalować sterowniki do karty sieciowej, która akurat może nie mieć uniwersalnego sterownika.

        Skomentuj

      2. Lord_Krecitsqa
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2018-05-20 17:10

        Wystarczyłby adres strony www.evga/drivers.com wydrukowany na pudelku :D

        Po co jakieś CD i Peny :D
        Jak ktoś nie ma w domu neta zawsze może iść do kafejki :D

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-05-20 17:52

          u mnie w miescie kafejka jest oddalona odemnie o jakies 20km i jest to chyba ostatnia jaka istnieje.
          A nie pomyslałes o tym ze ktoś może chcieć mieć sterowniki bez sciągania ich z netu bo np. karta sieciowa w plycie glownej jest jakas egzotyczna a windows ktoprego dana osoba posiada nie ma tego sterownika?

          Skomentuj

          1. Fiona
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-05-21 06:31

            On nawet nie pomyślał iż ktoś może nie chcieć windowsa...

            Skomentuj

          2. ammarmar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-05-21 23:42

            Takiemu to i żadna płyta nie pomoże.

            Skomentuj

        2. Zwis88
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-05-21 08:13

          Tak, będę po zakupie płyty głównej szedł do kafejki albo do hotspotu w centrum handlowym żeby sobie pobrać drivery. Ty to jesteś janusz ułatwiania sobie życia

          Skomentuj

  8. Pankracy666
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-20 12:33

    Elegancko ;)

    Skomentuj

  9. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-05-20 17:43

    Osobiście ostatni raz użyłem (a raczej chciałem użyć) napędu DVD po zakupie pudełkowej wersji gry Battlefield 1. Tylko dlatego, że jak na dzisiejsze czasy, mam słaby internet. Jednak z uwagi na zarysowaną płytę i tak musiałem pobierać grę z sieci. Wcześniej już kilka lat praktycznie nie używałem napędu w ogóle. System o wiele szybciej instaluje się z pendrive'a. Gry kupuje już praktycznie cyfrowe, a nawet jeśli kupi się fizyczną wersję, to można też ją pobrać z neta. Sterowniki i wszystko inne pobiera się ze stron producenta itd. Tak samo jak wcześniej dyskietki, tak teraz CD/DVD dla większości użytkowników PC, są całkowicie zbędne. Ceny takich 8GB pamięci flash to normalnie kwestia 10-15 zł. Hurtem można nabyć za 7-8 zł, od zaprzyjaźnionej firmą to za przysłowiowego browara, więc według mnie to już dawno temu powinno być standardem. Gdyby takie peny dołączali do płatków śniadaniowych to można byłoby się dziwić, a tak to trzeba się dziwić dlaczego tego jeszcze nie czynią.

    Skomentuj

  10. kitamo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-05-20 22:31

    A jakby tak zintegrować na plycie pamięć flash i sterowniki powinni dawac już w tej pamięci ewentualnie później może sobie użytkownik je updatowac.
    Wystarczyła by kostka 2GB

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-05-21 10:41

      imo dla userów plusem jest to że mamy 8gb sticka
      na nim zmiesci sie jeszcze iso do windowsa+sterowniki
      idealny zestaw

      Skomentuj

  11. Arek13022
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-05-21 03:59

    Oby to już stało się standardem, najwyższy czas :)

    Skomentuj

  12. taki_jeden
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-21 09:41

    Płyta czy pendrive ogólnie praktycznie bezużyteczne. Może mieć zastosowanie jeżeli faktycznie ktoś nie ma dostępu do neta. Ale w innych przypadkach, raz że system sam sobie pobierze co potrzebuje. A nawet jak nie, to na tym nośniku dołączanym do pudełka i tak są stare wersje sterowników. O ile nie jest to sterownik do karty sieciowej to i tak wszedłbym na stronę producenta i pobrał najnowsze wersje niż instalował to co jest na nośniku z pudełka. Aczkolwiek i tak lepiej pendrive niż płyta. Ja np nie mam odtwarzacza płyt wcale.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Skeletor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-21 10:45

      Koledzy wyżej spierają się o nośnik a nikt nie mówi, że ZAWSZE dane dołączane do jakiegokolwiek sprzętu są stare i należy KONIECZNIE pobrać aktualną wersję ze strony producenta. Jedyny plus, że odpalimy maszynę na start.

      Skomentuj

      1. wojciechu15
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-22 14:34

        Rozumiem, że lepiej mieć aktualne oprogramowanie, ale po co zwykły użytkownik "koniecznie" musi pobierać aktualne sterowniki z neta nie wiem. Karta sieciowa przestanie działać na sterownikach z płyty bo wyszły nowsze?