Na topie

Przegląd nowoczesnych pralek w RTV Euro AGD

Autor:
artykuł sponsorowany

więcej artykułów ze strefy:
Pralki

Nowoczesna pralka powinna nie tylko prać, ale i między innymi suszyć, czy też podgrzewać obiad. Dobra, z tym ostatnim to żartujemy, ale możliwości nowoczesnych pralek są naprawdę imponujące!

 • Przegląd nowoczesnych pralek w RTV Euro AGD
A A

Żyjemy w ciekawych czasach, w których w urządzeniach codziennego użytku instaluje się coraz więcej niesamowitych technologii. Część z nich jest z pewnością rewolucyjna, inne są przydatne, a jeszcze inne są typowymi gadżetami. Coraz częściej to właśnie facet żywo interesuje się zakupem pralki. Nic w tym zresztą dziwnego, bowiem te są wyposażone nie tylko w funkcję suszenia, ale i Wi-Fi, czy NFC oraz obsługę za pomocą smartfona. 

Przejrzeliśmy dla was ofertę sklepu RTV Euro AGD i wybraliśmy kilka interesujących modeli nowoczesnych pralek, pralko-suszarek i suszarek w różnych segmentach cenowych.

Jaką pralkę, pralko-suszarkę, suszarkę kupimy w danym budżecie?

Absolutnie topowe modele pralek mogą kosztować nawet... 8000 zł. Z kolei najtańsze modele to wydatek zaledwie rzędu 800 zł. Jeśli mielibyśmy szukać przykładu z górnej półki, za nowoczesną pralko-suszarkę LG TwinWash możemy zapłacić około 7000 zł.

LG TwinWash

Pralki od 3000 do 4000 zł

W tym segmencie cenowym można liczyć na modele w klasie energetycznej A+++ wyposażone w większość technologicznych nowinek - zarówno jeśli chodzi o pralki, jak i suszarki.

Dla przykładu pralka Samsung Quick Drive może się pochwalić unikalną konstrukcją bębna, co zapewnia zarówno szybsze pranie, jak i niższe zużycie energii. Jest tu oświetlenie bębna, ceramiczna grzałka, funkcja prania intensywnego, prania bąbelkowego, aktywnej piany czy czyszczenia parą. Z takim sprzętem pranie już nigdy nie będzie nudne.

Samsung QuickDrive WW80M741NOA

Produkt Bosch jest przykładem bardzo efektywnej energetycznie suszarki (klasa A+++). Warto zwrócić uwagę, pralko-suszarki mogą mieć różne klasy energetyczne dla obu urządzeń - np. pralka może mieć klasę A++, a moduł suszarki tylko B.

Pralki od 2000 do 3000 zł

W tym segmencie również znajdziemy bardzo interesujące modele (zarówno pralek, jak i pralko-suszarek) - może nie wyposażone w tyle funkcji co topowe pralki, ale wciąż bardzo interesujące.

Na przykład LG F4J6TG0W to pralko-suszarka, wyposażona w NFC - dzięki temu można ją między innymi diagnozować, czy aktualizować o nowe programy za pomocą smartfona i oprogramowania LG. Są tu programy prania parowego, jak i liczne programy suszenia.

LG F4J6TG0W

Pralki od 1000 do 2000 zł

Nawet w tym segmencie cenowym znajdziemy modele z certyfikatem A+++. Te modele może nie olśnią nas dodatkowymi gadżetami, ale z pewnością dobrze spełnią swoje podstawowe zadanie. Nie znajdziemy tu już niestety pralko-suszarek.

Electrolux EW7F348SP PerfectCare

Źródło: RTV Euro AGD, informacja własna

Odsłon: 5818 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij

Pralki w marketplace

 1. Rambo223
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-08-22 10:31

  Linki do pralek nie działają

  Skomentuj

  1. Mateusz Sołtysiak
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-08-22 10:39

   Dzięki za info. Poprawiliśmy!

   Skomentuj

 2. shadowman333
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2018-08-22 10:52

  Nareszcie! Od zawsze wchodząc na Benchmark.pl oczekiwałem przeglądu pralek. Dzięki!

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2018-08-22 12:52

   To jest pierwszy portal, który taką serię artykułów oznacza jako "artykuł sponsorowany". i bardzo dobrze. zarabiają, i nie wprowadzają nas w błąd że niby to pseudo recenzja. dzięki temu mogę zdjąć buty w adblocku :)

   Skomentuj

 3. DrMjut
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-08-22 15:33

  A z podświetlanym bębnem LEDami RGB będą?

  Skomentuj

 4. Tomecek
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-08-23 04:25

  Rozumiem, że te pralki mają 10 lat gwarancji na wszystko? Bo jak tylko 2 lata to trzeba upaść na łeb, aby to kupić. Pralka zepsuje się miesiąc po gwarancji i nie będzie można jej naprawić, bo jest zbyt skomplikowana w budowie. Kupujesz pralkę za 7000 zł i przykro mi, kup pan nową, bo obecna miała tylko 2 lata gwarancji. To już lepiej regularnie kupować 7 pralek po 1000 zł i będziemy mieć 14 lat gwarancji.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!