Na topie

QButton, czyli personalizacja pilota QNAP

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: RTV Technologie i Firma Tematyka: Oprogramowanie do firmy Producenci: Qnap

Dzięki aplikacji QButton użytkownik pilota do serwera NAS od QNAP może przypisać jego przyciskom określone funkcje.

QButton, czyli personalizacja pilota QNAP

A A

Jeśli korzystacie z serwera NAS firmy QNAP za pomocą pilota RM-IR004, to pewnie zainteresuje was wiadomość, że jego przyciski można teraz spersonalizować. To możliwe dzięki aplikacji QButton, która została już udostępniona przez producenta.

Włączanie i wyłączanie serwera NAS za pomocą pilota na pewno może wpłynąć pozytywnie na komfort użytkowania, ale przejdźmy do nieco bardziej zaawansowanych funkcji. Aplikacja QButton pozwala na przykład tak zaprogramować przycisk, by po jego wciśnięciu na ekranie pojawiał się podgląd z wybranej kamery IP w aplikacji Surveillance Station do zarządzania monitoringiem.

QNAP QButton monitoring

W domu (ale nie tylko) pilot może też posłużyć do kontrolowania treści multimedialnych. QButton umożliwia przypisanie przyciskom funkcji przełączania utworów do przodu i do tyłu, co będzie dobrym uzupełnieniem przycisków do regulacji głośności. A tak o personalizacji pilota mówi producent:

„QButton to pierwsza okazja, aby poznać ogrom korzyści płynących z Internetu rzeczy QNAP. Rozwiązanie QButton umożliwia przypisanie do kolorowych przycisków na pilocie ulubionych funkcji serwera NAS, takich jak odtwarzanie muzyki, podgląd obrazu z wcześniej zdefiniowanych kamer czy ponowne uruchomienie lub wyłączenie serwera NAS, i wybieranie tych funkcji prostym ruchem palca”.

Aplikacja jest kompatybilna z serwerami QNAP z serii TS-x53B, TVS-x73, TVS-882BR, TVS-882BRT3, TVS-882ST2, TVS-882ST3, TVS-1282T3 z QTS w wersji min. 4.3. Można ją pobrać z Centrum Aplikacji.

Źródło: QNAP

Odsłon: 2573 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!