Na topie

QNAP na targach Computex

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Serwery plików NAS

Kategoria: Komputery Serwery Serwery plików NAS Producenci: Qnap

Na stoisku producenta można znaleźć całą gamę nowych, gorąco wyczekiwanych przez klientów nowości bazujących na platformie QNAP NAS.

 • QNAP na targach Computex
A A

Firma QNAP przygotowała nowe rozwiązania do transmisji wideo na żywo i pracy z multimediami, technologię QIoT, a także zoptymalizowane serwery NAS klasy biznes oraz enterprise. Wszystkie nowości można zobaczyć na targach Computex.

Jedną z najciekawszych nowości jest system RAID 50/60, którego zadaniem jest zapewnienie użytkownikom idealnego balansu pomiędzy pojemnością, bezpieczeństwem oraz wydajnością w przypadku NAS-ów o wysokiej pojemności, pracujących w konfiguracjach „full HDD” oraz „full SSD”. W przypadku firm korzystających z urządzeń NAS wyposażonych w więcej niż 10 zatok, RAID 50/60 zapewnia nie tylko skuteczniejszą ochronę danych i wydajność  wyższą niż w przypadku RAID 5/6, ale dodatkowo pozwala na zmaksymalizowanie wykorzystania przestrzeni dyskowej w porównaniu z RAID 10.

QNAP - stoisko Computex 2017

Producent przygotował również szeroką gamę produktów NAS gotowych do pracy w środowiskach 10GbE – zapewniając tym samym firmom i organizacjom narzędzia niezbędne do rozwoju ich infrastruktury sieciowej. QNAP zaprezentował również switch 10GbE, który dopełnia jej ofertę produktów 10GbE i sprawia, że może ona dostarczyć swoim klientom kompleksowe, spójne rozwiązanie, idealne do realizowania wymagających funkcji, takich jak udostępnianie i synchronizacja danych, backup, edycja wideo czy wirtualizacja.

QNAP - stoisko Computex 2017

QIoT Suite Lite pozwala integratorom systemów na tworzenie małych i średnich projektów IoT (Internet of Things), opartych na łatwo dostępnej, wygodnej w użyciu prywatnej platformie Internetu Rzeczy. Jest to również świetne rozwiązanie dla samodzielnych programistów i hobbystów, chcących tworzyć własne projekty IoT, od najprostszych, po te bardziej złożone – np. wykorzystujące Fog Computing. Nowe rozwiązanie współpracuje również z QVR Pro, czyli opracowanym przez QNAP systemem monitoring następnej generacji – można je wykorzystać np. do konfigurowania tego, jakie incydenty mają być rejestrowane przez system. Goście stoiska QNAP mogą też zapoznać się z efektami wspólnych prac QNAP oraz FIBARO – czyli zobaczyć, jak QNAP NAS sprawdza się jako bogaty w funkcje system smart home.

DJ2 Live jest dostępną wyłącznie dla QNAP platformą do transmisji na żywo, działającej w oparciu o prywatną chmurę, obsługującą format 4K i pozwalającą na zapisywanie wszystkich materiałów wideo na prywatnym, bezpiecznym i pojemnym QNAP NAS. Rozwiązanie to oferuje również integrację wideo i bogaty zestaw narzędzi i efektów produkcyjnych z XSplit, a także transmisję do zewnętrznych usług wideo, takich jak np. YouTube oraz Facebook. DJ2 Live potraf również strumieniowo przesyłać wideo 360 stopni z dronów, kamer monitoring i innych kompatybilnych kamer 360 stopni.

QNAP - stoisko Computex 2017

Podczas imprezy QNAP prezentuje również swoją bogatą kolekcję narzędzi wspomagających pracę nowoczesnej firmy – m.in. rozwiązania do przechowywania i zarządzania plikami, współpracy, backupu i archiwizacji. Wśród nich warto wymienić QRM+ (narzędzie do centralnego zarządzania działającymi w sieci urządzeniami z Windows, Linux oraz kompatybilnymi z IPMI); Browser Station (rozwiązanie do bezpiecznego i wygodnego korzystania z prywatnych sieci); Notes Station (tworzenie notatek online przez grupę użytkowników); Qsirch (pełnotekstowa wyszukiwarka danych); Qfiling (aplikacja do automatycznego kategoryzowania danych), a także zintegrowane narzędzia wirtualizacyjne, kontenerowe i inne.

Źródło: QNAP

Odsłon: 3604 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Serwery plików NAS w marketplace

 1. jimmyq
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-05-31 19:13

  Qnap w przeciwieństwie do synology coraz bardziej stawia na innowacje i ciekawe udogodnienia. W przeciwieństwie, niestety, do Synology, które twardo upiera się przy powolnemu rozwojowi. Właśnie przesiadam się z synka na qnapa także brawo za zyskanie kolejnego klienta

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!