Na topie

Niedrogi serwer NAS z 3 zatokami do domu - QNAP TS-328

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Serwery plików NAS

Kategoria: Komputery Serwery RTV Serwery plików NAS Producenci: Qnap

W ofercie firmy QNAP pojawił się model TS-328 – 3-zatokowy serwer NAS do zastosowań domowych, zapewniający dużą wydajność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Istotnym atutem urządzenia ma być również niska cena.

 • Niedrogi serwer NAS z 3 zatokami do domu - QNAP TS-328
A A

Chcąc kupić dobry serwer NAS do domu, zwraca się uwagę przede wszystkim na łatwość instalacji i obsługi, wydajność, kulturę pracy, funkcjonalność oraz cenę. Firma QNAP zaprezentowała model TS-328, który wydaje się pod tymi względami całkiem atrakcyjny.

QNAP TS-328 jest ciekawą propozycją przede wszystkim dlatego, że oddaje do dyspozycji użytkowników 3 zatoki na dyski (hot-swap, 2,5/3,5 cala, HDD i SSD) i pozwala wykorzystać je do zbudowania konfiguracji RAID 5. To zaś oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa i szansę na optymalizację wykorzystania przestrzeni dyskowej. 

Nowy NAS od QNAP obsługuje migawki, przez co umożliwia szybkie przywracanie plików w przypadku awarii czy infekcji ransomware. System QTS 4.3.4 pozwala też na wygodne backupowanie i przeglądanie danych z urządzeń mobilnych, automatyzowanie zadań i zwiększanie produktywności (dzięki IFTTT Agent i Qfilling) oraz upraszczanie udostępniania i synchronizacji plików (dzięki Hybrid Backup i Qsync).

W domu przydać mogą się także inne aplikacje, na przykład QVHelper, Qmedia i Video HD do strumieniowania wideo czy też Qphoto do automatycznego zapisywania materiałów rejestrowanych za pomocą smartfona. Urządzenie ma też trzy porty USB. 

QNAP TS-328 NAS

Sercem serwera jest czterordzeniowy procesor Realtek RTD1296 taktowany zegarem 1,4 GHz, który w połączeniu z 2 GB pamięci RAM (DDR4). Został on też wyposażony w dwa gniazda 1 GbE z SATA 6Gb/s, dzięki czemu prędkości przesyłu danych sięgają 225 MB/s. Nie można też nie wspomnieć o sprzętowym dekodowaniu wideo H.264/H.265 i transkodowaniu w czasie rzeczywistym. 

„Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych było priorytetem. Użytkownicy szukający taniego NAS-a mogą teraz korzystać z konfiguracji RAID 5 oraz ochrony zapewnianej przez migawki, a funkcje związane z transkodowaniem i zarządzaniem multimediami pozwalają wykorzystać urządzenia jako domowe centrum multimedialne. To, w połączeniu ze stylowym wyglądem, sprawia, że urządzenie idealnie nadaje się do zastosowań domowych i jest przyjaznym dla budżetu NAS-em” – skomentował Dan Lin, Product Manager QNAP.

Co to znaczy „przyjazny dla budżetu”? Ceny rozpoczynają się od 1170 złotych brutto.

Źródło: QNAP

Odsłon: 5332 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Serwery plików NAS w marketplace

  1. pwoznicki
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-04-18 10:06

   Gdzie masz tu wzmiankę nt o SAS? Chyba że to błąd autora reklamy przy kopiowaniu.

   Skomentuj

 1. cochinek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-04-18 08:58

  chyba nic co ma SAS w nazwie nie bedzie tanie ;)

  Skomentuj

 2. pwoznicki
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-04-18 09:27

  "pozwala wykorzystać je do zbudowania konfiguracji RAID 5. To zaś oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa"
  Raid 5 i wysoki poziom bezpieczeństwa. To nigdy nie chodziło w patrze. Autor chyba nie wie co wypisuje. Ciekawe czy coś mu mówi skrót URE.

  Skomentuj

 3. bonio89
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-04-18 09:47

  Transfer na poziomie 225 MB/s robi wrażenie ale #synologylepszy . Jakbym miał wybór to brałbym DS218+, 3 zatoki to ni w kij ni w oko. I tak na małych macierzach robię RAID1, na większych 10 lub 6.

  Skomentuj

 4. JKZorba
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-04-19 21:55

  Gdzie można kupić taką kartę sieciową jaką ma ten NAS "Został on też wyposażony w dwa gniazda 1 GbE z SATA 6Gb/s..."

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!