Na topie

Serwer NAS w obudowie rack do małej firmy - QNAP TS-431XeU

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Komputery Serwery Technologie i Firma Serwery plików NAS Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: Qnap

Producent zachwala model TS-431XeU, opisując go jako „wydajny, stabilny i bezpieczny”, a do tego cichy i energooszczędny serwer NAS.

Serwer NAS w obudowie rack do małej firmy - QNAP TS-431XeU

A A

Przede wszystkim małe przedsiębiorstwa mogą zainteresować się nową propozycją firmy QNAP – to serwer NAS oznaczony jako TS-431XeU przeznaczony do przechowywania i udostępniania danych, obsługiwania aplikacji kontenerowych, monitoringu wizyjnego, ale też strumieniowania multimediów.

W płytkiej obudowie rack serwera QNAP TS-431XeU znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora Annapurna Labs Alpine AL-314 taktowanego zegarem 1,7 GHz i 2 lub 8 GB pamięci operacyjnej typu DDR3, a cztery zatoki pozwalają na montaż dysków 2,5- oraz 3,5-calowych. 

QNAP TS-431XeU dyski

Wspomniana płytka obudowa (291 mm) to szansa na wygodne rozmieszczenie przewodów i optymalną wentylację. Wśród plusów tego urządzenia producent wymienia również cichą pracę (nieco ponad 20 dB), niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną (ok. 31 W podczas pracy) i niskie koszty użytkowania.

QNAP TS-431XeU to także szyfrowanie danych z akceleracją sprzętową, funkcja SSD caching i obsługa łączności 10 GbE, technologia VJBOD optymalizująca wykorzystanie magazynu danych oraz możliwość utworzenia platformy chmurowej IoT do wdrażania aplikacji kontenerowych i mikrousług.

QNAP TS-431XeU tył

NAS jest przeznaczony przede wszystkim do przechowywania, zarządzania i udostępniania danych oraz tworzenia kopii zapasowych. W tym miejscu warto wspomnieć o obsłudze migawek, które pozwalają skutecznie zabezpieczyć się przed skutkami awarii i ataków ransomware. 

Serwer wykorzystuje aktualną wersję systemu QTS, co oznacza dostęp do wielu różnych aplikacji, w tym: wyszukiwarki Qsirch, narzędzia synchronizacyjnego Qsync czy centrum poczty elektronicznej QmailAgent. Nowy QNAP obsługuje też międzyplatformowe udostępnianie danych (Windows, Mac, Linux/Unix).

QNAP TS-431XeU przód

Urządzenie ma również 2 porty Gigabit RJ45 i 4 złącza USB. Występuje w dwóch wariantach: TS-431XeU-2G i TS-431XeU-8G – z odpowiednio 2 i 8 gigabajtami pamięci operacyjnej. NAS jest już dostępny na polskim rynku.

„Model TS-431XeU zamknięty jest w standardowej obudowie 1U i jest idealnym rozwiązaniem do małych firm oraz użytkowników domowych, którym potrzebny jest kompaktowy, ale także wydajny, stabilny i bezpieczny serwer NAS” – podsumowuje producent.

Źródło: QNAP

Odsłon: 4559 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-03 00:36

  jest kilkanascie duzo prostszych i efektywniejszych pomysłów jak to zrobić. ehhh

  Skomentuj

  1. puchatek2
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-03 10:49

   podasz? czy to tajemnica?

   Skomentuj

   1. ElFi_
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-03 13:58

    a jesteś zainteresowany, czy tak sobie zapytałeś? nie jest to temat na dwa zdania, a mało komu się uśmiecha tracić godzinkę na pisanie poradnika, by potem zostać obdarowanym minusami przez upośledzone dzieci internetu.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!