Na topie

Red Dead Redemption 2 także w wersji PC?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4 Tematyka: gra akcji Producenci: Rockstar

Oficjalnie Red Dead Redemption 2 zmierza tylko na PlayStation 4 i Xbox One. Wielu graczy korzystających z PC chciałoby, aby taki stan rzeczy uległ zmianie.

  • Red Dead Redemption 2 także w wersji PC?
A A

Zdecydowana większość graczy pamięta, iż Red Dead Redemption 2 powstaje z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Posiadacze PC z pewnością chcieliby rozszerzenia listy platform docelowych. Być może się tego doczekają.

Wprawdzie Rockstar w tej sprawie milczy, ale nieoficjalne doniesienia sugerują, że planowana jest też wersja PC. Nie pierwszy raz, źródłem zamieszania okazuje się portal LinkedIn.

Przedstawicielom grupy TGFG udało się dotrzeć do profilu jednego z byłych programistów studia Rockstar (zatrudnionego w latach 2009 - 2016). Lista przygotowywanych przez niego projektów obejmuje między innymi Red Dead Redemption 2. Co najciekawsze, nie w dwóch, ale trzech wersjach.

Red Dead Redemption 2 PC

Zrzut ekranu nie został spreparowany, przynajmniej jeśli damy wiarę redakcji pcgamer, która potwierdza, że również dotarła do profilu tajemniczego (nazwisko nie jest ujawniane) programisty.

Wzmianka o wersji PC została już usunięta. Dość szybko poproszono też o komentarz studio Rockstar, ale można przypuszczać, że nie zdecyduje się ono odpowiedzieć.

Póki co pewne jest jedynie tyle, że Red Dead Redemption 2 zadebiutuje na Xbox One i PlayStation 4 już 26 października.

Źródło: dsogaming, pcgamer

Odsłon: 4130 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-06-22 21:20

    To praktycznie tak samo wiarygodne jak zdjęcia pudełek na amazonie z wersji pecetowych RDR które nigdy nie istniały.

    Skomentuj

    1. xbk123
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-06-22 21:29

      Dokładnie. Jak studio mówi, że nie planuje wydać na PC to znaczy, że nie wyjdzie. Jak zmienią zdanie to z pewnością poinformują o tym. Nie ma co się podniecać starym profilem byłego pracownika.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-22 21:39

        ale tu zaraz petycje będą szły.

        Skomentuj

  2. adamgr
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-06-22 23:07

    A ja tam się im dziwie.
    Przecież to nie exclusive a wersja na PC to dodatkowe kilkadziesiąt milionów zielonych nawet jakby wyszła rok poźniej..

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-06-23 02:11

      no tu może być problem, o ile GTA to była kwestia czasu tak RDR raczej się nie pojawi. GTA to gra pecetowa która była na PC od zawsze , RDR był przeznaczony dla konsol.

      Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-06-24 17:34

          no oczywiście ze są lepsze do gier co nie oznacza ze gry są lepsze itp. Developere robi pod konkretny sprzet, klient dostaje konkretną jakość produktu porownywalna z innymi. Do tego odpada problem z piractwem itp.

          Skomentuj Historia edycji

    2. Zwis88
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-06-23 09:21

      Pytanie czy więcej by nie kosztowało zorganizowanie wersji PC, czyli przepisanie, optymalizacja, testy, ekipa techniczna itp niż potencjalny zysk

      Skomentuj

    3. xbk123
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-06-23 09:35

      Jeśli wierzyć vgchartz to na konsolach sprzedało się ca. 62mln GTAV, a na pc ca. 1mln. Nawet jak to nieco starsza statystyka to pokazuje skalę i że niewiele tracą przez brak wersji PC.

      Skomentuj

      1. Tychus
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-06-23 12:48

        Na samym Steamie sprzedało się 10 mln GTA V, do tego dochodzi pewnie drugie tyle na Social club. Na pewno opłaca się im robić wersje pc.

        Skomentuj

        1. kryspin34
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-06-23 16:01

          vgchartz pokazuje kopie gry wysłane do sprzedawców - nie pokazuje sprzedanych cyfrowych wersji gier.

          10-15 milionów to max na pc, co nadal daje jakieś 13% całej sprzedaży. RDR 2 na pewno nie sprzeda się w takiej samej ilości co GTA. Powiedzmy sprzeda się maksimum 10-15 milionów na konsolach, potem wydadzą na PC po to żeby sprzedać 2 milionom, tym samym przesuwając premierę GTA 6 o 1.5-2 lata, przy czym stracą więcej niż zyskają na wersji PC? Nie sądzę. Czas też kosztuje.

          Skomentuj

  3. KeyCode
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-06-22 23:16

    Będzie wersja na PC no i co z tego ?
    Wielkie mi coś !
    Ludzie się napalają na tą grę a będzie z tego zwykły średniak.
    Zobaczycie.
    Gameplaya jak nie było, tak nie ma.
    Ale kupujcie już pre-ordery teraz, będziecie mieli więcej misji i lepszego konia, może jeszcze kupon na grochówkę w jakieś małej knajpce na dzikim zachodzie.
    Albo kupcie sobie wersję kolekcjonerską bez gry, to jest MEGA!!!
    Naprawdę, takie szopki robi sobie ROCKSTAR* ???

    I za to mamy mieć taki HYPE ?
    Czy będzie na PC czy nie ?
    Nie musi być wcale, będą inne.
    Większość gier ma pewnego rodzaju alternatywę.

    Planują wydać grę na konsole, a później na PC, bo ???

    Widać R* ma za dużo pieniędzy i nie byliby w stanie zmieścić w sejfach wszystkich pieniędzy, gdyby napływały naraz jeszcze dodatkowo z PC ?

    Niech szuka frajerów z obsesją na exclusivy pewnej platformy, którzy nie potrafią kooperować z innymi grupami społeczeństwa, bo im zabroniono.

    Skomentuj

    1. kryspin34
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-23 00:10

      Jak to nie ma gameplaya? Przecież był na zamkniętym pokazie

      Skomentuj

    2. koziołek82
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-06-23 09:47

      a niby czemu ma być to średniak?!?!
      poprzednie części były przezajebiste, GTA także ciężko nazwać średniakiem, powiedz mi kolego na czym opierasz takie przemyślenia, że będzie to średnia??!?!

      Skomentuj

      1. KeyCode
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-06-23 10:12

        Wszystko jest możliwe.
        Argentyna przegrała z Chorwacją, pewnie może ktoś był tego pewny, ale chyba nie większość.

        A ty masz 100% pewność że to będzie 10/10 albo 9/10
        masz 100% pewność ???

        coś uważam, że jak ta gra będzie 8/10 to już ludzie będą kręcić nosem.
        Bo oczekiwania są duże.

        Nie każda gra z R* musi być udana.
        Zobaczymy jaka będzie ta?

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-06-23 10:17

          Mecz trwa 90 min, grę robi się latami do tego to jest R*, przestań wypisywać głupoty, wakacje się zaczęły to i zaczną pojawiać się głupoty w internetach.

          Skomentuj

          1. KeyCode
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-06-23 11:40

            I wiesz ile jeszcze przegrała Argentyna z Chorwacją

            0 do 3.
            Czy to było takie pewne ?

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-06-23 15:58

            niektórzy wiedza jak trzymać poziom i przygotowują się do tego kilka lat a nie 90 minut.

            Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2018-06-23 11:20

          pokaz ile gier od rockstara ostatnio było nieudanych :)

          Skomentuj

          1. KeyCode
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-06-23 11:36

            Ja na twoim miejscu już bym kupił pre-order z uwagi na tego lepszego konia
            Ha ha ha.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-06-23 15:56

            po pierwsze to nie nie kupie preordera bo mnie RDR nie jarał, co nie oznacza ze uważam go za słabą grę.
            Dwójka nawet jakby trzymała połowę poziomu jedynki to i tak jest to udany produkt.

            Po drugie co ma wspólnego argentyna z grami?
            Argentyna miała wiele meczy przegranych ale nikt nie uważa reprezentacji Argentyny za wysoki poziom, a na bank nie ja.

            Skomentuj

          3. KeyCode
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-06-23 11:41

            A powiedz mi ile Argentyna zagrała słabych meczy wcześniej ?

            Skomentuj

          4. KeyCode
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-06-23 11:42

            GTA online dla mnie się nie liczy i jest słabe.
            Jak R* obrał jakiś nowy kierunek, to może być z tym różnie

            Skomentuj

  4. LukisK
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-23 13:48

    Może być podobnie jak z GTA że wyjdzie po roku dopiero na PC było by miło.

    Skomentuj

  5. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-06-23 19:02

    Biore najlepszą póki co wersje graficzną, czyli na XOX.
    A jak wyjdzie na PC, to też rzuce okiem jakie usprawnienia graficzne dorzucono.