Na topie

Telewizory do gier i filmów - Samsung MU7002

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: 4K HDR Producenci: Samsung

Rozdzielczość 4K, obsługa HDR 1000, niski input lag i funkcjonalne Smart TV – to najważniejsze cechy telewizorów Samsung z serii MU7002.

  • Telewizory do gier i filmów - Samsung MU7002
A A

Firma Samsung wprowadziła do sprzedaży w naszym kraju kolejne telewizory z rodziny Premium Ultra HD, w skład której wchodzą modele obsługujące rozdzielczość 4K i mogące się przy tym pochwalić wysoką jakością obrazu. Seria MU7002 kierowana jest nie tylko do miłośników filmowych seansów, ale też do graczy.

Każdy telewizor z serii MU7002 ma 10-bitowy panel i czterordzeniowy procesor, a do tego obsługuje technologię Dynamic Crystal Colour i HDR 1000. Efektem ma być wysoka jakość obrazu, na czele z żywymi kolorami. O to, by ten obraz był jak najbardziej naturalny dba z kolei technologia optymalizująca poziom kontrastu UHD Dimming.

Wysoką jakość doceni każdy widz, ale Samsung wspomina o tym, że kieruje modele z serii MU7002 między innymi dla graczy. Zapewnia, że nie są to puste słowa i dodaje, że obok rozdzielczości 4K docenią oni przede wszystkim niski input lag – dla przykładu w modelu 65-calowym wynosić ma on 19 ms. 

Samsung MU7002 TV

Samsung MU7002 to także Smart TV oparte na systemie Tizen. Ma zapewniać dostęp do licznych aplikacji multimedialnych i rozrywkowych oraz intuicyjną obsługę. Całości dopełniają: 40-watowe głośniki, 3 porty USB, 4 złącza HDMI, moduły Wi-Fi i Bluetooth oraz komplet tunerów DVB.

Telewizory Samsung MU7002 dostępne są w rozmiarach 49, 55, 65 i 75 cali. Ceny przedstawiają się następująco:

  • 49-calowy Samsung UE49MU7002 – 4399 zł
  • 55-calowy Samsung UE55MU7002 – 5399 zł
  • 65-calowy Samsung UE65MU7002 – 7999 zł
  • 75-calowy Samsung UE75MU7002 – 14 999 zł

W ofercie Samsunga znajdują się także bardziej zaawansowane modele Premium Ultra HD – MU8002 oraz MU9002 z zakrzywionymi ekranami.

Źródło: Samsung

Odsłon: 6181 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Telewizory w marketplace

  1. Gniot
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-17 15:25

    Telewizory do gier z 60 hz matrycą ?? zajefajnie

    Skomentuj

    1. barpiw
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-18 00:08

      Przecież on ma 120Hz matryce. Ogólnie to fajny ten telewizorek i z dobra ceną ;)

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-18 08:53

      matryca 120Hz a nie 60

      Skomentuj

  2. vide cui fidas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-17 15:37

    Mam zamiar kupić telewizor do 4000zł z kawałkiem ale czytam te wszystkie recenzje i zgłupiałem...czy te 60Hz będzie bardzo przeszkadzało w grach i w filmach??? Te szkiełka powyżej są całkiem fajne.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-07-17 15:42

      Do grania dla zabawy 60Hz wystarczy. A jak chcesz grać w coś poważniejszego to i tak nie na telewizorze, bo 19ms input lag to samobójstwo.

      Skomentuj

      1. eco28
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-07-17 16:50

        19ms input lag to żadne samobójstwo. Nie mylić z response time zazwyczaj podawanym w monitorach. Mam OLEDa gdzie response time wynosi 1ms ale input lag w game mode od 20ms do nawet 60ms zależnie od trybu obrazu (np chroma 4:4:4) itp i nie widzę różnic. Moim zdaniem wszystko poniżej 30ms input lag jest już idealne. Co do 60Hz to fakt, wystarczy do zwykłej rozrywki, ba w 4K przez obecny standard HDMI i tak nie ma opcji na więcej. Chyba, że przestawimy się na fullHD, ale wtedy mimo 120Hz obraz traci na jakości co jest dość widoczne jeśli siedzi się bliżej ekranu, szczególnie takiego 55" i więcej. Koniec końców, dla prawdziwej płynności obrazu przesiadam się na i polecam dobry monitor 144Hz.

        Skomentuj Historia edycji

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-17 17:36

          Monitor do poważnego grania ma z 5ms input laga. Ja mówię o poważnym graniu nie o odpalaniu Battlefielda czy Tomb Raidera na sylwestra.

          Skomentuj

      2. Dawid0ss_z
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-07-17 16:52

        Dokładnie. Taki tv wystarczy spokojnie do normalnych gier na wyluzowanie. Natomiast np. o CS:GO możesz zapomnieć. Sam przez to przeszedłem.
        Pzdr

        Skomentuj

      3. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-18 08:57

        19ms input lag to nie to samo co response time matrycy.
        ponizej 30ms ciezko odroznic jaki jest input lag bo zaczyna to byc ponizej percepcji, szczegolnie ze gry wyswielały będa 60fps.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-18 15:54

          Ty widzisz komu odpowiadasz? Mnie chcesz uczyć czym jest input lag, a czym response time?
          Przecież jasno zaznaczyłem, o czym mówię. Do niezobowiązującego grania dla zabawy taki input lag jak i nawet to 60Hz są w pełni grywalne. Oczywiście, że na wyższym odświeżaniu gra się przyjemniej i wygodniej, ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś sobie siada po pracy na 2 godzinki przed monitor/TV to nie stwarza to żadnego problemu. Więc jak chce to wybiera komfort wyższego odświeżania, jak nie to nie. Dla takich osób te 19ms input laga to dobry wynik. Spokojnie możesz sobie na takim telewizorze grać, nie widzę przeszkód.

          Jeśli natomiast chodzi o poważne granie, a mam przez to na myśli wyłącznie wysoko rankingowe mecze w grach esportowych, to wiem, że nie wiesz, ale tu takie rzecze robią różnicę. Dziękuję dobranoc.

          Skomentuj

  3. vide cui fidas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-17 15:50

    To jaki telewizor byś polecił koluniu?

    Skomentuj

  4. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-17 16:01

    Czekam na upowszechnienie się OLEDów, bo kolejne odsłony LCD stają się już męczące...

    Skomentuj

  5. Naleśnik z serem
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-17 18:36

    A ja nadal na PDP P42G10 (1080p) i dla mnie ten telewizor do dziś dewastuje wszystko co widziałem, oprócz najnowszych OLEDów.
    Jakoś obrazu jak na OLED (nawet lepsza), kontrast, inputlag poniżej 20ms, obsługa 10/12-bit, mam go 6 lat i zero wypalenia. A jakość barw i kontrast to wręcz obłęd. Wystarczy wejść w sklep PS Store albo pograć trochę w U4 multi. Dewastacja.
    Panasonic sam ukręcił sobie bata, bo wydał pare lat temu TV które dziś po podłączeniu mega dobrego sygnału dewastują LCD za 10 tysi.
    A o HDR i jasności nawet się nie wypowiadam bo PDP punktowo osiąga około 800cd/m2. Ale wiedzą to tylko Ci którzy go mają i testowali.

    Skomentuj

  6. sidlinho
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-17 23:57

    kupiłem kilka dni temu 55 calowy 7002, matryca 100hz, powiem szczerze, świetny obraz, do tego kupiony na promocji o 650 zł mniej :) jedyne co na minus to troszke pilot

    Skomentuj

  7. zielony888
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-23 19:23

    Całkiem niezłą alternatywą dla tego telewizora może być Philips 7502. Szczególnie dla graczy, a poza tym cena jak dla mnie zaporowa. Coraz lepsze, ale i niebotycznie droższe te telewizory.