Na topie

Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile: niewielka karta dla komputerów HTPC - cena i specyfikacja

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Karty graficzne Producenci: Sapphire

Cape Verde Pro w wersji mini

Sapphire poszerzył swój asortyment o niestandardową kartę graficzną Radeon HD 7750, która idealnie sprawdzi się w komputerach typu HTPC.

AA

Na czerwcowych targach Computex 2012 zaprezentowano dużo interesujących podzespołów komputerowych, a niewątpliwie jednym z nich był niewielki Sapphire Radeon HD 7750 z niezbyt rozbudowanym systemem chłodzenia. Po blisko dwóch miesiącach oczekiwań model ten pojawił się oficjalnej oferty producenta.

Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile karta graficzna zdjęcie

Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile wykorzystuje niskoprofilową płytkę drukowaną, na której zamontowano rdzeń Cape Verde Pro z 512 jednostkami wykonawczymi oraz 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowej magistrali. Konstrukcja ta pracuje ze standardowymi częstotliwościami, a więc 800 MHz dla układu graficznego i 4500 MHz dla pamięci.

Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile karta graficzna zdjęcie widok z góry

O odpowiednie temperatury karty dba radiator z niewielkim wentylatorem – układ ten zajmuje jedno miejsce dla kart rozszerzeń. Na niskim śledziu zamontowano jedno wyjście DVI, jedno mini-DisplayPort i jedno micro-HDMI. Warto również wspomnieć, iż w zestawie z kartą dodawany jest również standardowy śledź.

Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile karta graficzna zdjęcie wyjścia wideo śledź

Specyfikacja karty graficznej Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile:

  • procesor graficzny: Cape Verde Pro
  • procesory strumieniowe: 512
  • taktowanie rdzenia: 800 MHz
  • pamięć wideo: 1 GB GDDR5 128-bit
  • taktowanie pamięci: 4500 MHz
  • wyjścia wideo: DVI, mini-DisplayPort, micro-HDMI

 Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile karta graficzna zdjęcie opakowanie

Sapphire Radeon HD 7750 Low Profile jest już dostępny w sprzedaży i został wyceniony na 113 euro. Przypominamy, że podobne rozwiązanie ma w swojej ofercie również firma HIS.
 

Więcej o kartach graficznych Radeon:

Źródło: Sapphire

Odsłon: 8679 Skomentuj newsa
Komentarze

29

Udostępnij
  1. RexRX
    Oceń komentarz:

    -15    

    Opublikowano: 2012-08-01 11:08

    Mała karta do małych komputerów

    Skomentuj

    1. slo1q
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2012-08-01 11:15

      Dziękujemy, Kapitanie Oczywisty. Zapewne nikt nigdy by się tego nie domyślił. Jednak dzięki Twojej błyskotliwości już wszystko jasne.
      A tak na serio, to mogliby dać nieco większe chłodzenie. Karta może i pobiera mało prądu i wydziela mało ciepła, ale jednak z takim mikro-chłodzonkiem może mieć problemy przy kiepsko wentylowanej obudowie

      Skomentuj

      1. ADR15
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2012-08-01 11:17

        Nieco większe? Już raczej większego dać nie mogą - nie może to być karta dwu slotowa.

        Skomentuj

        1. infinitimind
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-08-01 15:08

          może mu chodzi o powierzchnie ;)

          Skomentuj

    2. infinitimind
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-08-01 15:06

      Thank you Captain Obvious! Your work here is done!

      Skomentuj

  2. MsStrychu
    Oceń komentarz:

    -24    

    Opublikowano: 2012-08-01 11:22

    WOW

    Skomentuj

  3. MsStrychu
    Oceń komentarz:

    -27    

    Opublikowano: 2012-08-01 11:22

    :P

    Skomentuj

  4. MsStrychu
    Oceń komentarz:

    -26    

    Opublikowano: 2012-08-01 11:22

    :D Ładny sprzęt>>>

    Skomentuj

  5. MsStrychu
    Oceń komentarz:

    -27    

    Opublikowano: 2012-08-01 11:23

    Poszerzył;S

    Skomentuj

  6. kitin
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2012-08-01 11:30

    Ba, nawet na takiej karcie można pograć w nowsze tytuły na niższych detalach i rozdziałkach :)

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2012-08-01 15:26

      Jak chcesz miec karte do gier a masz na nia 120e(500 zeta) to za tyle dostaniesz nowego HD6850 a nie sie bawisz w takie wynalazki.

      Skomentuj

  7. dawidex999
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-08-01 15:09

    Noo ciekawe kiedy będą karty pokroju hd7970/gtx680 takiej wielkości aby bawić się w komputery ITX na 100% :P

    Skomentuj

    1. Lightning
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2012-08-01 16:01

      Popatrz jak niewielką płytkę drukowaną mają niektóre karty GTX 670. Co prawda system chłodzenia sztucznie wydłuża tą kartę, ale na szczęście kilku producentów zastosowało autorską wersje chłodzenia.
      Sądzę, że te czasy nadejdą szybciej niż myślisz ;)

      Skomentuj

      1. R2rrO
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-08-01 17:55

        Nie chodzi o wymiary PCB, bo te już dziś mogą być jeszcze mniejsze, niż w wymienionym GTX. Chodzi o wydzielane ciepło przez chip a jego wydajność...
        Widziałeś ukł. chłodzenia pasywnej 680 lub "normalnej" z jednym wentylatorem? Te czasy nadejdą, ale nie tak prędko jak sądzisz....

        Skomentuj

        1. Lightning
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2012-08-01 19:02

          Zacznę od tego, że kolega dawidex999 pisał o samej wielkości (nie napisał ani słowa o wydzielaniu ciepła) a ja pisałem o karcie GTX 670 a nie 680 tak więc czytanie ze zrozumieniem się kłania (widać, że z języka polskiego w szkole to wyróżnień nie miałeś).

          Proszę - chcesz pasywną kartę GTX 680 - wpisz w google "Colorful GeForce GTX 680 iGame"
          http://www.benchmark.pl/aktualnosci/colorful-geforce-gtx-680-igame-karta-graficzna-z-pasywnym-chlodzeniem.html
          Jak widać da sie :)

          Co do Kart GTX 680 z jednym wentylatorem to nic nie napiszę, bo uznaję, że żartujesz :)

          BTW GTX 670 jest bardzo konkurencyjny pod względem wydzielania ciepła i poboru energii - przeczytaj choćby najnowszy artykuł, który napisał Kamila Myzia.

          Skomentuj

          1. R2rrO
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2012-08-01 22:26

            Kogo Ty chcesz pouczać? Śmiesz mnie pouczać,samemu pisząc bzdury??

            Kolega dawidex999 pisał o GTX 680 i HD 7970 -- i do tego się odniosłem.

            Pisałeś o GTX 670 -- i też się do tego odniosłem pisząc o jeszcze mniejszym PCB

            Po grzyba pokazujesz mi pasywnego GTX 680? Czy ja coś pisałem, że sie nie da? Nie!! - Wiec raz jeszcze powtórzę: To Ty masz problemy ze rozumieniem czytanego tekstu.
            Wspominając w pierwszym moim komentarzu o pasywnym GTX, chciałem żebyś sobie wyobraził, jakie gigantyczne chłodzenie musi mieć chip.

            Z jednym wentylatorem (turbinowym), GTX 680 zrobiła sama Nvidia :] Wiec skoro tak uważasz, to nie ja raczę żartować, tylko NV z Ciebie, bo to oni go zrobili ^^

            Na koniec...

            "(...)dawidex999 pisał o samej wielkości (nie napisał ani słowa o wydzielaniu ciepła)"
            To ile wydziela ciepła karta graficzna przekłada się wprost na jej wielkość :) A koledze dawidex999 właśnie o to chodziło, aby zamknąć moc takich potworów w gabarytach HD 7750. Ty napisałeś o 670 mimo że ma mniejsze PC to jednak ukł. chłodzenia i tak jest spory ;)
            Przeczytaj to co napisałem kilka razy, może załapiesz ^^ Miłej lektury :)

            Skomentuj

          2. Lightning
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-08-02 14:12

            "Widziałeś ukł. chłodzenia pasywnej 680 lub "normalnej" z jednym wentylatorem?" a teraz "Po grzyba pokazujesz mi pasywnego GTX 680? " i co ja Ci mam odpisać? :)
            Co za różnica jakiej wielkości będzie chłodzenie pasywne? Dziś wiele kart zajmuje 3 sloty.

            dawidex999 pisał o kartach "POKROJU hd7970/gtx680" a nie o GTX 680/7970. Podkręcony GTX 670 potrafi prześcignąć obie te karty.

            No dobra - mały przykład:
            http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Zotac_GeForce_GTX_670_TwinCooler_wydajna%2C_krotka_karta_z_niezlym_chlodzeniem_-_specyfikacja-40254.html
            To ma być spory układ chłodzenia? Oczywiście bierzemy pod uwagę dzisiejszy high-end.

            BTW na prawdę mam Ci poszukać karty GTX 680 z autorskim chłodzeniem i jednym wentylatorem? :)

            Skomentuj

          3. R2rrO
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-08-02 15:14

            Mam kilka rad dla Ciebie:

            1. Zrezygnuj z przebywania na słońcu - szkodzi Ci na mózg.
            2. Odstaw napoje wysokoprocentowe - Jeszcze bardziej spowalniają Ci i tak już powolną pracę Twojego mózgu...
            3. Odstaw wszystkie leki jakie bierzesz - ewidentnie Ci nie służą
            4. Zmień lekarza, bo ten który Cie leczy, jest do dupy...

            Tak doraźnie, poproś polonistkę lub kogoś kto potrafi czytać, aby Ci przełożył komentarz, który napisał kolega "dawidex999" Cytuje:

            "Noo ciekawe kiedy będą karty pokroju hd7970/gtx680 takiej wielkości aby bawić się w komputery ITX na 100% :P "

            Wyszczególniłeś słowo "pokroju" - Pewnie dlatego, że go nie rozumiesz. Wpisz w wyszukiwarkę a znajdziesz definicję. Szkoda klawiatury, żeby Ci tłumaczyć...

            "BTW na prawdę mam Ci poszukać karty GTX 680 z autorskim chłodzeniem i jednym wentylatorem?"

            Tak, poproszę:) Ale taką, aby wymiarami była zbliżona do tego Radeona z podobnym chłodzeniem. Wszak cały czas o to właśnie chodzi ! ;) Jak stwierdzisz, że takiej nie ma - Przeczytaj ostatnie zdanie z mojego pierwszego komentarza :)



            Skomentuj

          4. Lightning
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2012-08-02 20:03

            "Ale taką, aby wymiarami była zbliżona do tego Radeona z podobnym chłodzeniem." taaaaa a może z frytkami do tego? :)

            Tak trudno przyznać sie do własnych błędów? ;) Az tak jesteś zaskoczony tym co Ci pokazałem, że wymyślasz niestworzone rzeczy? :)

            PS: GTX 670 jest dokładnie z tego samego krzemu co GTX 680.

            Skomentuj

          5. R2rrO
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-08-02 20:32

            LOL Człowieku co ty bredzisz? Do jakiego błędu? W czym się niby pomyliłem ?
            Rozśmieszasz mnie w tym jak się motasz z tak prostym fragmentem tekstu :] Oszczędź sobie wstydu - naprawdę nie rozumiesz tego co czytasz i potwierdzasz to, każdym kolejnym komentarzem :o

            Ostatni raz...

            A masz takiego GTX 670 lub równie wydajnego Radeona, wielkości karty prezentowanej w tym newsie i z takim niewielkim chłodzeniem ?
            Żebyś nie szukał - Nie, nie ma takiej, i jeszcze bardzo długo przyjdzie nam na takie czekać:] Nie tylko niewielkie PCB sie liczy, ale również ukł. chłodzenia.

            Skomentuj

          6. Lightning
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-08-03 19:52

            Dwa razy dałem do zrozumienia, że nie ma takiej karty - chodziło mi o to, że teraz nawet high-end poszedł w ogromną miniaturyzację. Znajdziesz karty typu HD 6950 lub GTX 570 (lub jeszcze wydajniejsze z poprzedniej generacji) o podobnej wielkości płytki drukowanej jaką ma referencyjny GTX 670? ;) Nie znajdziesz i nie musisz nawet szukać :)

            BTW ciebie przeszkadza karta, która ma więcej niż 1 wentylator?

            PS: Jeszcze wracając do pasywnych kart - nawet na GTXa 690 dałoby sie zamontować pasywne chłodzenie tyle, że zajmowałoby ogromną ilość miejsca (no i pewnie nawet wodowanie byłoby tańsze).

            Skomentuj

          7. R2rrO
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-08-03 20:49

            Ale mniejsze PCB niczego nie zmienia - dzisiaj:) Wiesz dlaczego ?
            Bo ukł. chłodzenia nadal misi być spory żeby odprowadzić nadmiar ciepła z potworka. Dlatego w 670, mimo sporo mniejszego PCB, karta nadal ma "normalne rozmiary" - w zasadzi nic się nie zmienia, bo nie jest nawet "Low profile".
            Miniaturyzacja płytki PCB niczego nie zmienia. Chip przy takiej wydajności (np.gtx670/80), nadal wydziela spore ilości ciepła, które jakoś trzeba odprowadzić - przeważnie sporym radiatorem i słusznych rozmiarów wentylatorem...

            Karty z mniejszym PCB (bardziej upchanym) sa możliwe już teraz - tylko pada pytanie: Po co? Skoro radiator i tak musi mieć "normalny rozmiar"
            Kiedyś będą karty wielkości tego Radeona z newsa - z takim niewielkim radiatorem o mocy dzisiejszej 680 :) - jednak długo przyjdzie nam na to poczekać, dłużej niż tobie sie wydawało w pierwszym komentarzu. I o to cała ta bezsensowna rozmowa sie toczyła - ale Ty potrzebowałeś kilku komentarzy, żeby dopiero to pojąć, przykre :/

            "BTW ciebie przeszkadza karta, która ma więcej niż 1 wentylator?"

            Mnie nie:) Ja wybieram tak, żeby mi nie przeszkadzała :)

            Ale zawsze znajdzie się coś lub ktoś, któremu coś nie spasuje akurat w danym modelu... Długość, poziom hałasu itd...
            To raczej rzecz gustu i o takie coś się nie pyta - bo każdy ma inne zdanie :P

            Skomentuj

  8. ktoosiu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-08-01 16:02

    tam by upchnęli nawet 2 takie wentylatorki jakby się zaczęła grzać to by się dopiero drugi mógł włączać:D

    Skomentuj

    1. Marked
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-08-01 17:28

      6670 ale z ddr3.

      Skomentuj

  9. Marked
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-08-01 17:27

    Wygląda jak jakiś 8400 GS :D

    Skomentuj

  10. tommyt1983
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-08-01 19:05

    takie male gowienko a wydajnosc owiele lepsza niz GTS350 i prawie jak GTX 460 SE :D Ciekawe :D

    Skomentuj

    1. tommyt1983
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-08-01 19:07

      mialo byc gts 450 ;)

      Skomentuj

  11. pawelr18r
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-08-02 19:58

    Karta do HTPC jest swietna. Mała do Budy HTPC. NIskiej oczywiscie. Grzać się nie powinna , bo nie wytwarza wcale dużo wiecej ciepla niż stare GF8500 czy HD6570 a cooler takiej samej wielkosci. Jednak taka prawda lepiej zeby buda nie byla zapchana i miala swieze powietrze