Na topie

Ile zapłacimy za telewizor OLED od Sony?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: 4K Kiedy premiera OLED Ultra HD Producenci: SONY

Firma Sony ujawniła wreszcie kiedy i w jakiej cenie dostępne w sprzedaży będą jej telewizory OLED z serii Bravia A1. Tanio nie będzie.

  • Ile zapłacimy za telewizor OLED od Sony?
A A

W tym roku firma Sony wprowadzi do sprzedaży dwa telewizory z panelami OLED – 55- i 65-calowy model z serii Bravia A1. Japoński producent przekazał nam wreszcie odpowiedzi na dwa nurtujące nas pytania – wiemy już kiedy i za ile dostępne będą te urządzenia.

Premiera telewizorów Sony została zaplanowana na przyszły miesiąc, a więc tegoroczny maj. Sklepy na terenie całego Starego Kontynentu pozwalają już teraz składać zamówienia. Z jakim wydatkiem wiązać będzie się ich zakup? Niemałym – ceny to około 15 tysięcy złotych za model z ekranem o przekątnej 55 cali i 25 tysięcy za ten z 65-calowym wyświetlaczem.

Sony Bravia A1 przód

Co w zamian zaoferować zamierza Sony? Czas na nieco PR-owej gadki prosto od producenta. Zapowiada on bowiem, że jego telewizory Bravia A1 „w niepowtarzalny sposób łączą wysoką jakość obrazu na ekranie OLED, optymalizowaną dodatkowo przez procesor Sony 4K HDR Processor X1 Extreme, z pierwszym na świecie systemem dźwięku Acoustic Surface oraz awangardową stylistyką bez podstawy”.

Wyświetlacz OLED powinien przełożyć się na doskonałą czerń i wysoki kontrast, a także żywe kolory (w czym pomóc ma układ 4K HDR Processor X1 Extreme). Pozostając w temacie HDR, Bravia A1 zapewni obsługę popularnych standardów HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Z kolei dzięki technologii Object-Based HDR Remaster wideo będzie optymalizowane w czasie rzeczywistym.

Sony Bravia A1 róg

Wiernie odwzorowane kolory mają być efektem zastosowania dobrze znanego wyświetlacza typu Triluminos. O wysoką płynność zaś zadbać ma technologia Motionflow. Wśród technologii znajdujemy również Super Bit Mapping 4K HDR oraz Dual Database Processing, które mają nie dopuszczać do pojawiania się zakłóceń czy zniekształceń.

„Od czasu pierwszej prezentacji na styczniowych targach CES telewizory OLED BRAVIA A1 spotykają się z niezwykle pozytywnym odbiorem oraz pochwałami innowacyjnego połączenia najlepszej jakości obrazu i pomysłowej konstrukcji audio Acoustic Surface” – mówi Motoi Kawamura z Sony. Przypomnijmy, że mowa jest tu o rozwiązaniu, dzięki któremu dźwięk wydobywa się precyzyjnie „wprost z ekranu”.

Całości dopełnia system Android TV, mający gwarantować prostą i intuicyjną obsługę oraz oddawać dostęp do licznych aplikacji multimedialnych w sklepie Google Play. Wszystko to zamknięte zostało w ciekawie pomyślanej obudowie bez podstawki.

Źródło: Sony

Odsłon: 10774 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij

Telewizory w marketplace

  1. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-11 17:55

    Co prawda nie narzekam na swojego Sony KD-65x8505C... ale tego 65" OLED'a od Sony też bym chętnie przytulił. W końcu tylko Sony się liczy jeśli chodzi o "jakość obrazu" ;)

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-12 15:07

      z podpórką z tyłu trochę zepsuli. to jest spory kloc, który trzyma całą elektronikę. niestety nie ma opcji aby kloca schować do szafki pod wyświetlaczem, po to by na ścianie zawisł sam wyświetlacz.

      Skomentuj

  2. chrisplbw
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-11 18:19

    Sony robi swoje, a LG optymalizując koszty przeniosło produkcję TV Z Biskupic do Mławy. Biorąc pod uwagę grudniową aferę, tamtejsi złodzieje będą mieli używanie :P

    Skomentuj

  3. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-11 18:57

    Nigdy w życiu nie kupiłbym TV, którego nie można ustawić pionowo do oglądania. To że ktoś kupuje sobie nie praktyczny stolik pod TV wysokości 40cm (bo taka moda) i potem patrzy na TV w dół, to nie znaczy, że każdy tak robi. Tego TV nie pójdzie w sposób prawidłowy oglądać. Cena również z kosmosu, ponieważ LG oferuje swoje OLED-y dużo taniej. Liczyłem, że jak inni producenci wejdą z OLED-ami to nawiąże się jakaś rywalizacja z LG, ale jak widać zero konkurencyjności.

    Skomentuj

    1. marcin1ja1
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-04-11 20:02

      Nie nawiążą, ponieważ matryce mają od LG. Jeżeli chcieliby konkurować ceną z LG to do interesu musieliby dopłacać. Ceny TV OLED będą wysokie dopóki nie zmieni się monopol w produkcji matryc OLED.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-12 15:10

        nie tylko dlatego. rynek jest totalnie nienasycony, nawet w cenie 15k pln za sztukę. miejsce jest dla obydwu, a samsung nadal wszystkich karmi ściemą na miarę PLED które tak naprawdę jest kolejną odsłoną LCD.

        Skomentuj

  4. kropak
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-04-11 19:15

    Za rok dwa te cudo będzie warte tyle co waga użytego plastiku :D

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-12 15:19

      oledy są dostępne od 2ch lat, i jakoś nie widać tego porównania z piachem w segmencie TV.

      Skomentuj

  5. derekpl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-04-11 21:04

    Super oby wiecej takich prouktow. Dzieki temu cena szybk zejdzie do rozsadnego poziomu. Pamietam poczatki LCD pierwsze modele ktorych nikt by teraz za darmo nie chcial tez mialy kosmiczne ceny.

    Skomentuj

  6. johndobry
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-12 11:58

    „w niepowtarzalny sposób łączą wysoką jakość obrazu na ekranie OLED, optymalizowaną dodatkowo przez procesor Sony 4K HDR Processor X1 Extreme, z pierwszym na świecie systemem dźwięku Acoustic Surface oraz awangardową stylistyką bez podstawy”

    Szłem łąką, kwiaty pachły, wiater wiał, ona mnie odepchła. Więc weszłem do domu, trzasłem drzwiami, pierdłem rzygłem i wyszłem, bo hamstwa nie zniese.

    Skomentuj

  7. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-12 13:24

    Zobaczymy jakie HDR SONY wyciśnie z matryc OLED LG.
    Ja tam jestem prawie pewny ,że LG mimo opanowania techniki produkcji takich ekranów gorzej sobie jeszcze radzi w odpowiednim wykorzystaniu ich tak jak robi to SONY.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-12 15:31

      Oled ma dobrą czerń, ale sterowniki matryc nie potrafią jej dobrze odwzorować. w czarnych obszarach nie widać najciemniejszych detali.

      Skomentuj

      1. Snake73
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-17 12:11

        Czerń mają dobrą ale gorzej za to z bielą i odcieniami szarości.

        Skomentuj

  8. dziks
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-04-12 13:52

    a jak ta awangardowa stylistyka bez podstawy wyglada po podlaczeniu kabli?
    Jestem ciekaw, bo u mnie z telewizora wystaje kabel zasilania, audio, anteny i sieciowy. Taka wiacha kabli szpeci straszliwie, a przy takiej smuklej obudowie, to by sie prosilo jakeis eleganckie rozwiazanie. Moze jakis "hub" z cala gama portow podpiety na cienkim pasku, ktory mozna schowac do szafki?

    Skomentuj

  9. jediwolf
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-13 12:59

    Jest już test tego oleda, również na polskich portalach. Ogólnie wypada bardzo przeciętnie. Zeszłoroczne oledy od LG wypadają lepiej, a są znacznie tańsze. Jak dla mnie konkret falstart SONY.

    Skomentuj

  10. Dunny
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-28 13:00

    Bylem na kupnie nowego TV. Mam stareńką plazme Panasonica 42 HDReady. Chciałem coś większego minimum 55 cali. Powiem tyle , obecnie produkowane TV czy to LED czy OLED to syf, gnój i dziadostwo tej samej jakosci. Wychwalany pod niebiosa OLED, puszczane próbki filmów w róznej jakosci i co? jajco..zadna rewelacja. Czasem obraz był tak brzydki ,że zastanawiałem sie czy się matryca nie popsuła. Jedynie obraz powyzej FHD ma sens ale w Poslce to i tak nie ma sensu,

    Skomentuj

  11. hideo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-05-05 20:50

    te ceny są niezłe i bliższe cenom LG, pamiętam oleda Panasonic za 40k pln stał w Saturnie

    Skomentuj

  12. zielony888
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-05-12 16:37

    Philips też będzie miał w tym roku swoje OLEDy. Ja się zdziwiłem, że zeszłoroczny ich model był dużo tańszy niż modele od LG. Cena często mija się z wartością, ale chyba Koreańczycy zdecydowanie przesadzają z fantazją. :)