Na topie

Sony przybliża swoją politykę dotyczącą aktualizacji smartfonów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Flagowe smartfony Sony mogą liczyć na wsparcie przez dwa lata - zarówno w kwestii aktualizacji samego Androida, jak i poprawek bezpieczeństwa. Co z tańszymi propozycjami?

 • Sony przybliża swoją politykę dotyczącą aktualizacji smartfonów
A A

Wielu użytkowników przekonało się, że aktualizacja Androida to temat sprawiający producentom bardzo duże kłopoty. Małym sukcesem jest już jasne przedstawienie prowadzonej w tej kwestii polityki, co uczyniło teraz Sony.

Wprawdzie nie można mówić o zaskoczeniu, ale skoro oficjalnie się do czegoś zobowiązano to można będzie później z tego producenta rozliczać. A Sony stawia sprawę jasno. Flagowe smartfony mogą liczyć na wsparcie przez dwa lata - zarówno w kwestii aktualizacji samego Androida, jak i poprawek bezpieczeństwa. W przypadku propozycji z niższych półek ma być wprawdzie podobnie, ale tutaj Sony zostawia sobie furtkę do zrezygnowania z aktualizacji.

„Staramy się wspierać aktualizacjami wszystkie urządzenia klasy premium przez dwa lata po premierze. Możemy podjąć decyzję, aby nie aktualizować urządzenia ze średniej lub niższej półki. Wtedy, gdy testy nie spełniają naszych rygorystycznych standardów i uważamy, że sprzęt nie jest w stanie działać stabilnie.”

Sony Xperia

Na tle konkurencji Sony wypada w tej kwestii całkiem nieźle. Wystarczy bowiem przypomnieć, że Android 8.0 Oreo zawitał na kilka smartfonów Sony jeszcze w zeszłym roku, a niektórzy z producentów cały czas z tym walczą.

Jednocześnie opublikowana została lista smartfonów, które otrzymają łatki chroniące przez atakami Meltdown i Spectre. Obejmuje ona następujące modele: Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia L1, Xperia XA1 Plus, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra, Xperia L2, Xperia X Performance, Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XZ1 oraz Xperia XZ1 Compact.

Źródło: xperiablog

Odsłon: 3021 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. R2rr0
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-02-02 11:03

  A Samsung wydał w końcu dla S8 czy nadal beta testy? :D

  Skomentuj Historia edycji

  1. Damian_jo
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-02-02 11:10

   Nadal beta - oficjalny 8.0 miał być pod koniec stycznia ale nadal czekamy...

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!