Na topie

Sony zaskoczy składanym smartfonem?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: SONY

Ciekawe informacje pochodzą ze złożonego przez producenta wniosku patentowego. Z opublikowanej dokumentacji wynika, iż chodzi tutaj o smartfona z dwoma wyświetlaczami.

 • Sony zaskoczy składanym smartfonem?
A A

Wprawdzie na smartfony z elastycznymi ekranami będziemy musieli jeszcze poczekać, ale te ze składanymi ekranami zaczynają pojawiać się już teraz. Poznaliśmy między innymi Royole FlexPai, swoją propozycję przedstawił także Samsung. W kolejce czekają już inni, wygląda na to, że także Sony.

Jeśli faktycznie potwierdzą się plany japońskiego producenta i jeśli zostaną one zrealizowane, można będzie mówić o sporej niespodziance. Sony od dawna nie zalicza się do poważniejszych graczy na rynku smartfonów, swojego czasu sugerowano nawet, że zrezygnuje z produkcji tego typu urządzeń. Informacje na temat złożonego wniosku patentowego sugerują, że Japończycy chcieliby zaskoczyć czymś interesującym.

Sony składany smartfon

Z opublikowanej dokumentacji wynika, iż chodzi tutaj o smartfona z dwoma wyświetlaczami. Najbardziej interesujące wydaje się jednak to, iż mógłby on pracować w aż 6 różnych trybach, a w kilku z nich mielibyśmy mieć do czynienia z przezroczystym ekranem.

Wygląda na to, że Sony chciałoby kontynuować pomysł również w przypadku smartfona z elastycznym ekranem, ale to zapewne jeszcze odleglejsza wizja.

Sony składany smartfon

Sony elastyczny smartfon

Trudno odpowiedzieć na pytanie, kiedy prezentowane w patencie pomysły mogą doczekać sie realizacji. Nie da się nawet wykluczyć, że na samych planach się skończy, chociaż wyraźne zainteresowanie producentów podobnymi rozwiązaniami daje nadzieję.

Źródło: letsgodigital, zdjęcie otwarcia: nl.letsgodigital.org

Odsłon: 3778 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Smartfony w marketplace

 1. Dudzio993
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-12-03 15:18

  Po cholerę producenci idą w kierunku zwijalnych ekranów ?

  Skomentuj

  1. JanuszJestem
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-12-03 15:29

   A czemu nie?

   Skomentuj

  2. HardCorak
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-12-03 22:37

   Przecież to proste żeby nosić ze sobą 2w1 czyli smartfon i tablet

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!